Úvod > Aktuality > Pražský karneval otevírá Slet Masek
Pražský karneval otevírá Slet Masek
"> Pražský karneval otevírá Slet Masek "> Dvanáct dní pred Popelecní sredou, vždy v sobotu, se tradicne koná zahajovací den pražské masopustní sezóny "> Pripojte se i vy, vstupte do víru veselí a radujte se z barvité krásy našeho sveta "> Všichni, kdo milují velký barokní svet, si pravdelne dávají své dostavení, na nejkrásnejším pražském maškarním bále - Crystal Ballu
Zážitky

Pražský karneval otevírá Slet Masek

  • Vydáno19. února 2014
Osmý ročník obnovených masopustních slavností s názvem Carnevale Praha se uskuteční v termínu od 20. února do 4. března 2014. Organizátoři ve spolupráci s dlouholetými i novými partnery připravili pestrý čtrnáctidenní program plný koncertů, karnevalových večerů, hostin, přehlídek i soutěží. Slavnostní zahájení carnevalové alias masopustní sezóny zvané "Slet Masek – Otevření města karnevalu" se uskuteční v sobotu 22. února na Staroměstském náměstí.
Carnevale PrahaV sobotu 22. února 2014 bude perný den, na který se všichni každoročně těšíme. Dvanáct dní před Popeleční sředou, vždy v sobotu, se tradičně koná zahajovací den pražské masopustní sezóny. Tak jako každoročně je pro hosty, účastníky i diváky připraven celodenní bohatý program.

Tradiční zahajovací ceremoniál během něhož se za účasti místních, přespolních i zahraničních, vždy 12 dní před Popeleční středou otevírají pomyslné městské brány a do města triumfálně vstupuje bláznivý Carneval, se jmenuje "Slet Masek". Připojte se i vy, vstupte do víru veselí a radujte se z barvité krásy světa. Pravá karnevalová nálada vypukne od 12 hod na Staroměstském a Václavském náměstí. Akreditace masek se bude konat od 13 do 14 hodin na nádvoří Clam-Gallasova paláce. O půl třetí potom vyjde průvod z Clam-Gallasova paláce na Staroměstské náměstí. v 15 hodin Král Carnevalu přebírá "Právo Karnevalové" před Orlojem a v 15:15 bude defilé masek

CarnevaleVe večerních hodinách pokračují oslavy zahájení carnevalové sezóny v Clam – Gallasově paláci, kde na hosty čeká carnevalové soirée Bellaria, tentokráte v "arcadiánském" stylu. Hostem večera je Alessandro Giangrande z Itálie, contratenor, který v roli pastýře Tirsiho představí překrásné římské "arkadiánské" arie slavných barokních skladatelů Giovanni Battisti Bononciniho a Georga Friedricha Händela.

Sobotní program vyvrcholí večerním carnevalovým rejem v Pražských Benátkách, kde na lodích pěti kontinentů budou hosté moci podniknout symbolickou cestu kolem světa po stopách Carnevalu. Večer s barvitou hudbou, kostýmy a masopustnimi delikatasami zakončí zahajovací den pražské carnevalové sezóny. V neděli 23. února 2014 se od 15 hodin koná tradiční "velké setkání malých Masek" zvané Amoretto, na kterém budou mít děti příležitost soutěžit o nějkrásnější karnevalovou Masku. Rejem provází světaznalý klaun a žonglér Pupa. Nedělní program zakončí v 19:30 první z barokních představení Festa Arcadiana, v němž se jako host představí italský contratenor Alessandro Giangrande.

Crystal BallVšichni, kdo milují velký barokní svět, si pravdelně dávají své dostavení, na nejkrásnějším pražském maškarním bále Crystal Ballu, který je vyhledávánou akcí i pro zahraniční hosty. Barokní maškarní ples s banquetem se uskuteční v sobotu 1. března 2014. Na tomto exkluzivním večeru plném skvělé hudby, noblesního tance, delikátního jídla a zábavy prožijte charmantní atmosféru barokní noci, která vás přenese do světa snů a fantazie, kde čas přestane plynout.

Po celou dobu pražských masopustních oslav je na Staroměstém náměstí otevřeno infocentrum Carnevalu a Scena Carnevale (22. 2. – 4. 3. 2014), na které probíhají představení pouličních divadel s Názvem Divertimento Furioso a servíruje se nefalšovaná pražská šunka. Vstup na představení je tradičně zdarma.
Staroměstské náměstí v Praze – nejstarší a nejvýznamnější pražské náměstí

Staroměstské náměstí v Praze – nejstarší a nejvýznamnější pražské náměstí

Staroměstské náměstí je jednou z povinných zastávek při návštěvě Prahy. V každou celou hodinu se shromáždí davy turistů před Staroměstskou radnicí, aby sledovali pochod apoštolů na historickém orloji. Jiní odpočívají na lavičkách nebo na zahrádkách kaváren a vdechují atmosféru tohoto místa.

Clam-Gallasův palác v Praze

Clam-Gallasův palác v Praze

Mohutná budova Clam-Gallasova paláce v Husově ulici na Starém Městě pražském leží na křižovatce důležité středověké spojnice Pražského hradu s centrem Starého Města, zvané též Královská cesta, a prastaré komunikace vedoucí k Vyšehradu.

Pražský orloj – jediný na světě měří babylonský a staročeský čas

Pražský orloj – jediný na světě měří babylonský a staročeský čas

Astronomický orloj, geniální přístroj, který po celá staletí ukazuje nejen čas a datum, ale i polohu Slunce, fáze Měsíce, astronomické cykly a svátky křesťanského kalendáře. Technický zázrak, který již dlouhých 600 let udivuje doslova celý svět.