Úvod > Aktuality > Pražský filmový maraton je výzvou pro všechny kreativní filmaře
Zážitky

Pražský filmový maraton je výzvou pro všechny kreativní filmaře

  • Vydáno11. října 2019
V Praze začíná již podeváté maraton filmových tvůrců nazvaný 48 Hour Film Project Praha. Za krátkých osmačtyřicet hodin, během 11. až 13. října 2019 musí filmaři napsat, natočit a sestříhat film o délce 4 až 7 minut. Jak se jim vše povede můžete pak posoudit sami, a to v neděli 20. října, kdy se v Kině Dlabačov koná promítání a vyhodnocení všech zúčastněných týmů. Vítězové pak budou Prahu reprezentovat na světovém finále v Rotterdamu.
FilmařiPouhých 48 hodin mají filmaři od 11. do 13. října na to, aby natočili krátký film. V Praze opět koná největší světová soutěž v natáčení v omezeném čase nazvaná 48 Hour Film Project. Soutěže se může zúčastnit každý, ať už se natáčením filmů živí, má ho jako koníčka nebo je studentem filmové školy.

Princip soutěžního festivalu je jednoduchý – filmaři musejí během 48 hodin napsat, natočit a sestříhat film o délce 4 až 7 minut. V pátek večer si každý tým na zahájení vylosuje svůj žánr, všichni pak dostanou stejnou postavu, větu dialogu a rekvizitu, které musejí ve filmu použít. Jak, to už je na jejich kreativitě. Do nedělního večera ale musejí film odevzdat.

Projekce soutěžních filmů se pak uskuteční 20. října 2019 v Kině Dlabačov, kde také odborná porota snímky vyhodnotí. Vítěz bude hlavní město reprezentovat na světovém finále v Rotterdamu a bude mít šanci postoupit až na festival do Cannes.

Další aktuality

Na Staroměstském náměstí se sejdou Mikuláši, čerti a andělé – dojde i na vaření sněhu

Centrum největších Vánočních trhů v metropoli ožije v pondělí velkou podívanou. Na Staroměstském náměstí si totiž dávají sraz Mikuláši, čerti a andělé z celé Prahy. Tradičně 5. prosince se tam sejdou nadpozemské bytosti, aby potěšily především ty nejmenší a společně se utkaly v soutěži o nejhezčí masku. Show pro celou rodinu s názvem Andělské Vánoce začne v 16 hodin.
Praha | Zážitky

Tipy na víkend v Praze a okolí

V Praze a okolí se pořád něco děje! Hledáte kulturní akce na víkend a zajímavé výlety a novinky? Máme pro vás spousty kulturních a volnočasových akcí v Praze a okolí. Stačí si vybrat a vyrazit na výlet za zábavou i poznáním.
Praha | Zážitky

Čerti na Vltavě se vyrojí v předvečer svátku svatého Mikuláše

Hledáte originální možnosti, jak letos s dětmi oslavit svátek svatého Mikuláše? Co se s nimi vypravit za čerty na Čertovku! Tradiční mikulášská akce se koná v pondělí 5. prosince, čertovská loď vyplouvá z podzemního přístaviště Judita. Vyzkoušet můžete i plavbu na nejstarší osobní lodi v Praze – Salonní rychlolodi Nepomuk.
Praha | Zážitky

V pražské Jindřišské věži můžete opět obdivovat jedinečnou výstavu betlémů z Třeště

Jedinečnost a neopakovatelnou atmosféru betlémů z Třeště mohou návštěvníci obdivovat od 1. prosince 2022 až do 2. února 2023 ve druhém a třetím patře v Jindřišské věži v Praze. Třešť je ojedinělou a celostátně významnou lokalitou betlémářství v České republice. Mimo to zde letos uvidíte mezinárodní betlémy ze soukromé sbírky.
Praha | Kultura