!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Aktuality > Pražský filmový maraton je výzvou pro všechny kreativní filmaře
Pražský filmový maraton je výzvou pro všechny kreativní filmaře
">
Zážitky

Pražský filmový maraton je výzvou pro všechny kreativní filmaře

Vydáno 11. října 2019
V Praze začíná již podeváté maraton filmových tvůrců nazvaný 48 Hour Film Project Praha. Za krátkých osmačtyřicet hodin, během 11. až 13. října 2019 musí filmaři napsat, natočit a sestříhat film o délce 4 až 7 minut. Jak se jim vše povede můžete pak posoudit sami, a to v neděli 20. října, kdy se v Kině Dlabačov koná promítání a vyhodnocení všech zúčastněných týmů. Vítězové pak budou Prahu reprezentovat na světovém finále v Rotterdamu.
FilmařiPouhých 48 hodin mají filmaři od 11. do 13. října na to, aby natočili krátký film. V Praze opět koná největší světová soutěž v natáčení v omezeném čase nazvaná 48 Hour Film Project. Soutěže se může zúčastnit každý, ať už se natáčením filmů živí, má ho jako koníčka nebo je studentem filmové školy.

Princip soutěžního festivalu je jednoduchý – filmaři musejí během 48 hodin napsat, natočit a sestříhat film o délce 4 až 7 minut. V pátek večer si každý tým na zahájení vylosuje svůj žánr, všichni pak dostanou stejnou postavu, větu dialogu a rekvizitu, které musejí ve filmu použít. Jak, to už je na jejich kreativitě. Do nedělního večera ale musejí film odevzdat.

Projekce soutěžních filmů se pak uskuteční 20. října 2019 v Kině Dlabačov, kde také odborná porota snímky vyhodnotí. Vítěz bude hlavní město reprezentovat na světovém finále v Rotterdamu a bude mít šanci postoupit až na festival do Cannes.