Úvod > Aktuality > Pražské planetárium připravilo na prázdniny zajímavý program pro děti i dospělé

Pražské planetárium připravilo na prázdniny zajímavý program pro děti i dospělé

Vydáno 3. července 2018 Zážitky
Pražské Planetárium je otevřeno i během prázdnin a nabízí programy pro děti i pro dospělé. Bude otevřeno každý den kromě pátků vždy od 10:30 hodin. Provoz končí v pondělí a v neděli v 18 hodin, ostatní dny v 19:30 hodin. Tentokrát nejsou naplánovány žádné rozsáhlejší modernizace, takže bude otevřeno bez přerušení po celé prázdniny.
Astronomické pohádky pro děti uvádí Planetárium dopoledne v 11 a 14:30. Ty jsou vhodné už pro děti od čtyř let a představují první seznámení s vesmírem a umělou oblohou Planetária.

Od 18:00 hodin jsou uváděny pořady pro nejširší veřejnost. Vybírat můžete z pořadů Noční obloha, Záhada temné hmoty, Hvězdy mayských bohů a letošní noviknou je pořad Měsíční sonáta, ve kterém se dozvíte zajímavosti o Měsíci. Měsíční sonáta bude mít premiéru 20. července 2018 v 18:00 hodin.

Během červencových svátků je Planetárium otevřeno od 10:30 do 19:30 hodin, a to i během víkendu.

Organizované skupiny – zejména letní příměstské tábory si mohou objednat speciální představení i v jiných časech.
Astronomický kurz v Hvězdárně a planetáriu hl. m. Prahy

Astronomický kurz v Hvězdárně a planetáriu hl. m. Prahy

Hvězdárna a planetárium hl. m. Prahy otevírá nový ročník dvouletého Astronomického kurzu. Kurz je dvouletý, první ročník probíhá v Planetáriu Praha, druhý ročník se koná na Štefánikově hvězdárně. Úspěšní absolventi kurzu mají možnost práce v Astronomickém klubu Štefánikovy hvězdárny.

Planetárium Praha - pohlédněte do vesmíru

Planetárium Praha - pohlédněte do vesmíru

Planetárium Praha patří k největším na světě a je u nás jediné svého druhu. Hlavním sálem je Cosmorama o průměru 23,5 m pro 210 diváků. Kopule se nad sálem klene do výšky 15 metrů. Projekční plocha je největší v České republice a chlubí se také největším rozlišením obrazu v Evropě!