Úvod > Aktuality > Pražské parníky vstoupily do 154. sezóny

Pražské parníky vstoupily do 154. sezóny

Vydáno 12. května 2019 Zážitky
Lodní linky Pražské paroplavební společnosti jsou letos pro Pražany i návštěvníky hlavního města v provozu již 154. plavební sezónu. Zájemce dopraví do zoologické zahrady, na Slapskou přehradu nebo do Mělníka. Nechybí ani plavby spojené s gastronomickými zážitky.
Lodní liny PPS jsou v provozu již 148 letPražská paroplavební společnost (PPS) má dlouholetou tradici v oblasti osobní vodní dopravy. Byla založena roku 1865 primátorem Františkem Dittrichem a patří tak mezi jednu z nejdéle fungujících ryze českých společností.

Provozuje dva historické restaurační kolesové parníky, Vltavu a Vyšehrad, které byly roku 2013 prohlášeny za kulturní památky. Oba parníky jsou zrekonstruované a plně funkční a staly se oblíbeným místem firemních i soukromých akcí. Parník Vltava pluje na pravidelných linkách Prahou nebo na výletních plavbách na Slapy a Mělník.

plavba do ZooAž do koce září se můžete vypravit do pražské zoo pravidelnou lodní linkou, která jezdí tradičně z Rašínova nábřeží. Na palubě lodi můžete rozebrat zážitky ze zoo a zároveň se pokochat netradičním pohledem na Prahu. V Praze se můžete vydat také na vyhlídkové plavby do Čertovky začínající přímo v Muzeu Karla Zemana a jsou spojené s jeho prohlídkou. Krásný zážitek z Pražských Benátek bude tímto zajištěn.


Výletní plavby na Slapy a do Mělníka

Plavba na SlapyTradiční plavba na Slapy je krásný zážitkem pro celou rodinu. Čeká vás překrásná příroda v okolí Vltavy, zážitky z proplutí plavebními komorami a relaxace na palubě lodi. Během plavby uvidíte část Vltavské kaskády, proplujete plavebními komorami a doplujete až do Slap (pod vzdutí přehrady v Třebenicích). O občerstvení a velký výběr nápojů se postará naše lodní restaurace a bar. Loď odplouvá vždy v sobotu v 8:30 z Rašínova nábřeží, od června do poloviny září pak denně.

Krásy české vlasti můžete poznávat z lodní paluby při výletu na Mělník. Parník Vltava s vámi bude proplouvat zdymadly, krásnou krajinou, až nakonec zakotví pod překrásným zámkem Mělník. Vyplouvá se v neděli 16. června 2019. Během sezóny se popluje do Mělníka ještě dvakrát, a to 18. a 25. srpna 2019.
Zoo Praha - pátá nejlepší zoo na světě

Zoo Praha - pátá nejlepší zoo na světě

Zoologická zahrada hl. města Prahy se nachází v krásném, členitém terénu Trojské kotliny. Otevřeno má denně (včetně víkendů a svátků) od 9 hodin. Najdete zde 10 pavilonů, 150 expozic, 2 restaurace, 7 občerstvení, lanovou dráhu, vláček i další atrakce pro děti i dospělé.

Plavby parníky a loděmi v Praze po Vltavě

Plavby parníky a loděmi v Praze po Vltavě

Zažijte den na palubě parníku! Nabízíme vyhlídkové a okružní plavby po Vltavě, výlety parníkem z Prahy do zoo a restaurační lodě. Plavba historickým kolesovým parníkem k soutoku dvou největších řek u nás v Mělníce nebo na Slapy je překrásným zážitkem.

Plavby po Vltavě - Pražské Benátky

Plavby po Vltavě - Pražské Benátky

Zhlédnětě tajemnou Prahu nejen z paluby vytápěných vyhlídkových lodí postavených v duchu tradice z konce 19. století, ale i z gotických prostor Muzea Karlova mostu. Projeďte se podzemním vodním tunelem pod Starým městem, proplujte tajemnými prostory vodního kanálu Čertovka.

Kampa - romantika v centru Prahy

Kampa - romantika v centru Prahy

Malý romantický ostrov Kampa na řece Vltavě v Praze nabízí prohlídku místa s malebnými domky a dávnou historií. Nepravý ostrov je od Malé Strany oddělen uměle vytvořenou mlýnskou strouhou zvanou Čertovka. Skupina domů, mezi nimiž Čertovka protéká, je označovaná jako Pražské Benátky.

Parník Vyšehrad - nejstarší parník na Vltavě

Parník Vyšehrad - nejstarší parník na Vltavě

Historie parníku Vyšehrad sahá až do roku 1938, kdy byl 1. května slavnostně pokřtěn za přítomnosti ministra průmyslu, obchodu a živnosti a spuštěn na Vltavu. V roce 2013 byl parník prohlášen za kulturní památku České republiky.

Muzeum Karla Zemana v Praze - filmové zázraky na počkání

Muzeum Karla Zemana v Praze - filmové zázraky na počkání

Muzeum Karla Zemana představuje celoživotní dílo světově uznávaného filmového tvůrce a rovněž filmové triky, kterými proslavil českou kinematografii 20. století. Seznámíte se zde s původními Zemanovými nákresy filmových scén, fotodokumentací z realizace filmů a jeho filmovými postupy.