Úvod > Aktuality > Pražské parníky vstoupily do 157. sezóny
Pražské parníky vstoupily do 157. sezóny
"> "> "> "> "> "> Pražské parníky vstoupily do 157. sezóny "> "> ">
Zážitky

Pražské parníky vstoupily do 157. sezóny

  • Vydáno14. května 2022
Lodní linky Pražské paroplavební společnosti jsou letos pro Pražany i návštěvníky hlavního města v provozu již 157. plavební sezónu. Zájemce dopraví do zoologické zahrady, na Slapskou přehradu nebo do Mělníka. Nechybí ani plavby spojené s gastronomickými zážitky.
Lodní liny PPS jsou v provozu již 148 letPražská paroplavební společnost (PPS) má dlouholetou tradici v oblasti osobní vodní dopravy. Byla založena roku 1865 primátorem Františkem Dittrichem a patří tak mezi jednu z nejdéle fungujících ryze českých společností.

Provozuje dva historické restaurační kolesové parníky, Vltavu a Vyšehrad, které byly roku 2013 prohlášeny za kulturní památky. Oba parníky jsou zrekonstruované a plně funkční a staly se oblíbeným místem firemních i soukromých akcí. Parník Vltava pluje na pravidelných linkách Prahou nebo na výletních plavbách na Slapy a Mělník.

plavba do ZooAž do koce září se můžete vypravit do pražské zoo pravidelnou lodní linkou, která jezdí tradičně z Rašínova nábřeží. Na palubě lodi můžete rozebrat zážitky ze zoo a zároveň se pokochat netradičním pohledem na Prahu. V Praze se můžete vydat také na vyhlídkové plavby do Čertovky začínající přímo v Muzeu Karla Zemana a jsou spojené s jeho prohlídkou. Krásný zážitek z Pražských Benátek bude tímto zajištěn. Zážitkem bude i krátká plavba na některém z pražských přívozů. Oblíbené lodní spoje jsou začleněny do systému Pražské integrované dopravy, takže cestujícím stačí jízdenka na MHD. K tradičně nejoblíbenějším patří přívozy v Sedlci či Podbabě, které zpestřují zejména cyklistům výlety v blízkém okolí Prahy.


Výletní plavby na Slapy a do Mělníka

Plavba na SlapyTradiční plavba na Slapy je krásný zážitkem pro celou rodinu. Čeká vás překrásná příroda v okolí Vltavy, zážitky z proplutí plavebními komorami a relaxace na palubě lodi. Během plavby uvidíte část Vltavské kaskády, proplujete plavebními komorami a doplujete až do Slap (pod vzdutí přehrady v Třebenicích). O občerstvení a velký výběr nápojů se postará naše lodní restaurace a bar. Loď odplouvá vždy v sobotu v 8:30 z Rašínova nábřeží, od června do poloviny září pak denně.

Krásy české vlasti můžete poznávat z lodní paluby při výletu na Mělník. Parník Vltava s vámi bude proplouvat zdymadly, krásnou krajinou, až nakonec zakotví pod překrásným zámkem Mělník. Vyplouvá se v neděli 19. června 2022. Během sezóny se popluje do Mělníka ještě dvakrát, a to 24. července, 21. srpna a 18. září 2022.
Plavby lodí do pražské zoo 2022

2.4.
30.10.
Plavby lodí do pražské zoo 2022

Vyměňte cestu autem či MHD za plavbu lodí a cesta do pražské zoo se stane úžasným zážitkem pro malé i velké.

Plavby parníky a loděmi v Praze po Vltavě

Plavby parníky a loděmi v Praze po Vltavě

Zažijte den na palubě parníku! Nabízíme vyhlídkové a okružní plavby po Vltavě, výlety parníkem z Prahy do zoo a restaurační lodě. Plavba historickým kolesovým parníkem k soutoku dvou největších řek u nás v Mělníce nebo na Slapy je překrásným zážitkem.

Plavba na Slapy 2022

1.5.
25.9.
Plavba na Slapy 2022

Tradiční plavba na Slapy je krásný zážitkem pro celou rodinu. Čeká vás překrásná příroda v okolí Vltavy, zážitky z proplutí plavebními komorami a relaxace na palubě lodí.

Plavby po Vltavě – Pražské Benátky

Plavby po Vltavě – Pražské Benátky

Zhlédnětě tajemnou Prahu nejen z paluby vytápěných vyhlídkových lodí postavených v duchu tradice z konce 19. století, ale i z gotických prostor Muzea Karlova mostu. Projeďte se podzemním vodním tunelem pod Starým městem, proplujte tajemnými prostory vodního kanálu Čertovka.

Kampa – romantika v centru Prahy

Kampa – romantika v centru Prahy

Malý romantický ostrov Kampa na řece Vltavě v Praze nabízí prohlídku místa s malebnými domky a dávnou historií. Nepravý ostrov je od Malé Strany oddělen uměle vytvořenou mlýnskou strouhou zvanou Čertovka. Skupina domů, mezi nimiž Čertovka protéká, je označovaná jako Pražské Benátky.

Muzeum Karla Zemana v Praze – filmové zázraky na počkání

Muzeum Karla Zemana v Praze – filmové zázraky na počkání

Muzeum Karla Zemana představuje celoživotní dílo světově uznávaného filmového tvůrce a rovněž filmové triky, kterými proslavil českou kinematografii 20. století. Seznámíte se zde s původními Zemanovými nákresy filmových scén, fotodokumentací z realizace filmů a jeho filmovými postupy.

Parník Vyšehrad – nejstarší parník na Vltavě

Parník Vyšehrad – nejstarší parník na Vltavě

Historie parníku Vyšehrad sahá až do roku 1938, kdy byl 1. května slavnostně pokřtěn za přítomnosti ministra průmyslu, obchodu a živnosti a spuštěn na Vltavu. V roce 2013 byl parník prohlášen za kulturní památku České republiky.

Zoo Praha – pátá nejlepší zoo na světě

Zoo Praha – pátá nejlepší zoo na světě

Zoologická zahrada hl. města Prahy se nachází v krásném, členitém terénu Trojské kotliny. Otevřeno má denně (včetně víkendů a svátků) od 9 hodin. Najdete zde 10 pavilonů, 150 expozic, 2 restaurace, 7 občerstvení, lanovou dráhu, vláček i další atrakce pro děti i dospělé.