Úvod > Aktuality > Pražské kavárny získaly ohlas v prestižním deníku The Guardian
Pražské kavárny získaly ohlas v prestižním deníku The Guardian
">
Gurmánská turistika

Pražské kavárny získaly ohlas v prestižním deníku The Guardian

  • Vydáno28. října 2015
Umělecké a hipsterské kavárny a restaurace na okraji centra metropole se blýskly v jednom z největších britských on-line deníků. Jaké vršovické, karlínské a další pražské podniky nejvíce zaujaly The Guardian?
Nedivte se, pokud vám obsluha kavárny odmítne donést mléko ke kávě se slovy: „Takhle to bude lepší, věř mi.“ Takovou zkušenost si můžete odnést z kavárny Můj šálek kávy v srdci Karlína, který až do povodní v roce 2002 patřil k jedné z nejméně vyhledávaných lokalit Prahy. Můj šálek kávy se kromě neotřelého designu a prima obsluhy pyšní hlavně servírováním kávy, kterou si sami praží ve vlastní pražírně.

Kdo má rád stylové bary praskající ve švech, neměl by rozhodně vynechat další podniky Lokál a Veltin. Ve druhém zmíněném případě se těšte na vína, která pocházejí výhradně z regionu někdejšího Rakousko-Uherska.
 

Vršovice pro mladé

Autorově pozornosti neunikla ani vršovická kavárna, koncertní i umělecký prostor Café v lese. I v tom případě, že jste do tohoto fajn podniku dříve nezavítali, nejspíš jej vlastně znáte, akorát nepřímo. Majitel Ondřej Kobza je totiž autorem projektu Piána na ulici, kdy během loňského roku byly v centru města instalována veřejně přístupná piána. Tento týden můžete návštěvu Café v lese spojit s koncerty kapel The School (středa 28. října) nebo Bratři (čtvrtek 29. října).

Když zůstaneme ve Vršovicích, za zmínku stojí také restaurace a kavárna Café Sladkovský dekorovaná retro fotografiemi a stylově kýčovitými tapetami. Autora článku zaujal například kančí guláš s přílohou v podobě bramborových placek. Aktuálně má Café Sladkovský nový jídelní lístek, takže uděláte nejlépe, když místní kuchyni vyzkoušíte na vlastní kůži.

Pozornosti neunikly ani další podniky Plevel, Czech Inn a Garage.

Jestliže faktor spojující všechny zmíněné podniky je jejich vytíženost, to, co je naopak rozděluje, je klientela. Zatímco mladé to táhne do Vršovic, pokud je vám více než třicet, je pravděpodobné, že vaším šálkem kávy bude spíš Karlín.
Kavárna Café V lese

Kavárna Café V lese

Kavárna s fotogalerií v salónku a hudebním klubem ve sklepení byla otevřena v srpnu 2010 na místě bývalé kavárny Shakespeare.

Café Sladkovský

Café Sladkovský

Kavárna ve starých Vršovicích s výtečnou kávou, neobvyklou kuchyní a sympatickou atmosférou.

Můj šálek kávy – kavárna v srdci Karlína

Můj šálek kávy – kavárna v srdci Karlína

Naše kavárna s nezaměnitelnou atmosférou vám nabídne nejen výbornou čerstvou kávu z vlastní pražírny, domácí kuchyni a dorty, ale také jednu ingredienci, kterou nenajdete nikde jinde.

Restaurace Lokál – česká kuchyně té nejlepší kvality

Restaurace Lokál – česká kuchyně té nejlepší kvality

Stýská se vám po klasických pokrmech české kuchyně, které se v mnoha restauracích již skoro nevyskytují? Už dlouho jste neviděli domácí houskový knedlík, nebo omáčku, která nepřišla do styku s instantním práškem? Pak je Lokál, jehož hlavní filozofií je čerstvost surovin a poctivá práce kuchařů, ta pravá volba pro vás.