Úvod > Aktuality > Pražské Benátky slaví 20. narozeniny
Pražské Benátky slaví 20. narozeniny
"> Pražské Benátky slaví 20. narozeniny "> Chlouba spolecnosti jsou lode postavené v duchu nejlepších tradic z konce 19. století "> Patentní celodrevené lode typu Vodouch jsou vytápené a na svou trasu vyplouvají po celý rok
Zážitky

Pražské Benátky slaví 20. narozeniny

  • Vydáno14. srpna 2013
Společnost Pražské Benátky, která provozuje převozní a vyhlídkové plavby na řece Vltavě slaví letos již 20 let své existence. Vznikla roku 1993 ještě pod původním pojmenováním Všeobecná Člunovací Společnost. Chloubou firmy je salonní Rychloloď Nepomuk, která je v současné době vůbec nejstarší osobní lodí na Vltavě – právě letos oslavila rovných 80 let.
Pražské BenátkySpolečnost Pražské Benátky provozuje převozní plavby na řece Vltavě a vodním kanálem Čertovka v historickém centru Prahy. Chlouba společnosti jsou lodě postavené v duchu nejlepších tradic z konce 19. století. Plavba jedinečnou trasou je doplněna odborným výkladem kapitánů o pamětihodnostech v okolí řeky. Patentní celodřevěné lodě typu Vodouch jsou vytápěné a na svou trasu vyplouvají po celý rok.

Korunou flotily Pražských Benátek je rychloloď nazvaná po svatém Janu Nepomuckém. Salonní Rychloloď Napomuk je nejstarší osobní lodí na Vltavě v Praze vůbec, i když původně v Praze vůbec nejezdila – svou první plavbu vykonala mezi Lyonem a Avignonem na řece Rhoně 12. srpna 1933, dále se 43 let plavila na Rýnu ze Štrasburku k oblíbené výletní restauraci „Altenheimer Hof", poté ji koupil nový německý majitel, který ji dal dnešní české jméno Nepomuk, ovšem loď dál brázdila vody Rýna, a to i za dalšího majitele, který z ní v Düsseldorfu vytvořil restauraci. Poté již putovala do Prahy, aby se na řece Vltavě stala klenotem Pražských Benátek. Dnes se s ní můžete plavit z Prahy až do Mělníka. Loď má salónní úpravu, kde se podávají vybrané delikatesy. Dále je loď vybavena unikátním dieselovým motorem zapalovaným doutnáky, který jí propůjčuje neobvyklou rychlost.

Kampa – romantika v centru Prahy

Kampa – romantika v centru Prahy

Malý romantický ostrov Kampa na řece Vltavě v Praze nabízí prohlídku místa s malebnými domky a dávnou historií. Nepravý ostrov je od Malé Strany oddělen uměle vytvořenou mlýnskou strouhou zvanou Čertovka. Skupina domů, mezi nimiž Čertovka protéká, je označovaná jako Pražské Benátky.

Plavby po Vltavě – Pražské Benátky

Plavby po Vltavě – Pražské Benátky

Zhlédnětě tajemnou Prahu nejen z paluby vytápěných vyhlídkových lodí postavených v duchu tradice z konce 19. století, ale i z gotických prostor Muzea Karlova mostu. Projeďte se podzemním vodním tunelem pod Starým městem, proplujte tajemnými prostory vodního kanálu Čertovka.