Úvod > Aktuality > Pražské Aero rozjíždí Cyklokino – poprvé s flegmatickým Big Lebowskim
Pražské Aero rozjíždí Cyklokino - poprvé s flegmatickým Big Lebowskim
">
Kultura

Pražské Aero rozjíždí Cyklokino – poprvé s flegmatickým Big Lebowskim

  • Vydáno26. dubna 2017
Ve čtvrtek 27. dubna večer žižkovské kino Aero divákům poprvé představí svůj nový koncept sledování filmů. Cyklokino vzniklo ve spolupráci s technologickou společností Nano Energies a jeho příprava trvala bezmála rok. Účastníkům ukáže, jak náročné je vyrobit energii nutnou k promítání filmu v kině. Diváci budou moci šlapat na osmi speciálně upravených kolech, přičemž jejich energie bude prostřednictvím tzv. cykloelektrárny pohánět celý film.
kino AeroV Aeru rádi zkouší nové věci. Představa, že energii potřebnou pro projekci filmu lze vyrobit šlapáním na kolech provozovatele nadchla. Stejně tak v Aeru doufají, že stejně to budou mít i diváci. Každý, kdo na projekci dorazí, se budete moci zapojit a šlapat jak mu jeho síly dovolí. Po divácích samozřejmě kino nechce, aby na kole vydrželi celý film, střídání je samozřejmě povoleno a vítáno.

Během celého promítání se bude šlapat na osmi speciálně upravených kolech. Pokud lidé šlapat přestanou, tak se projekce zastaví. A to by byla, zvláště u kultovního Big Lebowskiho bratří Coenů, kterým se celé Cyklo kino otevře, velká škoda.

Projekce spojené s výdejem energie a fyzickým pohybem plánuje Aero dělat jednou za měsíc. Cílem je vybírat takové filmy, které mají potenciál společného zážitku. Na konci května tak budou pokračovat s boxerským šampionem Rockym.
Kino Aero – kino, ve kterém se budete vznášet

Kino Aero – kino, ve kterém se budete vznášet

Jeden z nejstarších filmových klubů v ČR uvádí měsíčně na 60 různých filmů. Aero je kino s jedinečnou atmosférou, kam si můžete zajít na předpremiéry i premiéry nových filmů, osvědčené klasiky, páteční a sobotní noční projekce, tematické filmové přehlídky.