Úvod > Aktuality > Pražská zoo slaví, byla vyhodnocena jako 4. nejlepší na světě
Pražská zoo slaví, byla vyhodnocena jako 4. nejlepší na světě
">
Příroda

Pražská zoo slaví, byla vyhodnocena jako 4. nejlepší na světě

  • Vydáno16. července 2015
Pražská zoo slaví mimořádný úspěch. V prestižním žebříčku nejlepších zoologických zahrad serveru TripAdvisor se umístila na čtvrtém místě. V porovnání s loňským rokem si tak polepšila o tři příčky. TripAdvisor je přitom nejpopulárnější a nejvlivnější cestovatelský web na světě. Denně na něj zavítá až 280 milionů unikátních uživatelů.
Na prvním místě žebříčku se umístila zoologická zahrada v kalifornském San Diegu, která si své prvenství drží již mnoho let. Hned za ní v pořadí je zoo Loro Parque ve španělském Puerto de la Cruz na kanárském ostrově Tenerife a zoo v Singapuru.

Již v roce 2014 TripAdvisor zveřejnil žebříček nejoblíbenějších zoologických zahrad světa, kde se Zoologická zahrada v Praze umístila na sedmém místě, což potvrdilo její celosvětovou popularitu. Časopis Forbes ji v roce 2008 ohodnotil jako 7. nejlepší zoo na světě.

Zoo se rozkládá na 60 hektarech, z nichž 50 ha tvoří expozice zvířat. Zoologická zahrada byla poprvé otevřena v roce 1931 s 200 zvířaty. V současné době se může pochlubit s 670 druhy a téměř s 5 tisíci jedinci.

Žebříček zoologických zahrad podle serveru TripAdvisor:

1. Zoo San Diego, USA
2. Loro Parque, Puerto de la Cruz, Španělsko
3. Zoo Singapur
4. Zoologická zahrada v Praze
5. Tiergarten Schoenbrunn – Zoo, Vídeň, Rakousko
6. Henry Doorly Zoo, Omaha, USA
7. Chester Zoo, Velká Británie
8. St. Louis Zoo, USA
9. Zoological Wildlife Foundation, Miami, USA
10. ZooParc de Beauval, Saint Aignan, Francie
 
Zámek Troja

Zámek Troja

Trojský zámek je stavba pozoruhodná a výjimečná. Spíše než zámkem by se vlastně měl nazývat vilou, je totiž ozvěnou honosných římských předměstských vil, které na své dlouhé cestě viděl její stavebník, Václav Vojtěch hrabě ze Šternberka. Během sezóny zde Galerie hlavního města Prahy pořádá výstavy.

Zoo Praha – pátá nejlepší zoo na světě

Zoo Praha – pátá nejlepší zoo na světě

Zoologická zahrada hl. města Prahy se nachází v krásném, členitém terénu Trojské kotliny. Otevřeno má denně (včetně víkendů a svátků) od 9 hodin. Najdete zde 10 pavilonů, 150 expozic, 2 restaurace, 7 občerstvení, lanovou dráhu, vláček i další atrakce pro děti i dospělé.

Chovatelem v Zoo Praha na jeden den – splňte si svůj dětský sen

Chovatelem v Zoo Praha na jeden den – splňte si svůj dětský sen

Speciální program v Zoo Praha je určen pro všechny milovníky zvířat, kteří v dětství chtěli krmit lvy, pečovat o slony, hledět do očí žirafě či chovat anakondu, ale profesní život je pak zavál jinam.