Úvod > Aktuality > Pražská Zoo pokřtí v neděli želvy pardálí
Pražská Zoo pokřtí v neděli želvy pardálí
"> "> ">
Příroda

Pražská Zoo pokřtí v neděli želvy pardálí

  • Vydáno18. dubna 2015
Tento víkend je v pražské zoo věnován plazům – především želvám a krokodýlům. Návštěvníci, kteří do zoo v neděli 19. dubna dorazí, se mohou ve 13:00 hodin těšit na křest mláďat želv pardálích i zajímavé hosty, kteří se stanou jejich kmotry.
Želva Zoo PrahaNeděle 19. dubna bude v pražské zoo patřit nejen milovníkům plazů, ale také fanouškům Terryho Pratchetta. Jeden z nejznámějších spisovatelů fantasy literatury navštívil pražskou zoo v roce 1999 a největším lákadlem pro něho byl právě Pavilon velkých želv.

Důvod jeho zájmu o želvy byl nasnadě. Velká želva A’Tuin nese na zádech nejen čtyři slony, ale i celou Úžasnou Zeměplochu, na které se všechna Pratchettova dobrodružství odehrávají. Právě proto zoo pokřtí v neděli ve 13.00 hodin u Pavilonu velkých želv mláďata želv pardálích. Kmotrem se stane nejen překladatel Pratchettových děl pan Jan Kantůrek, ale také herci Helena Dvořáková a Jan Vondráček, kteří hráli v adaptacích autorových knih v Divadle v Dlouhé.

Kromě želv bude víkend věnován také gaviálům, kteří v zoo obývají pavilon Čambal. Návštěvníci budou mít o víkendu možnost zjistit, proč jsou gaviáli ohrožení, kdy dospívají nebo kdo "okupuje" jejich venkovní výběh. Nejmenší se pak mohou těšit například na opravdové gaviálí zuby nebo žabí hru.
Zoo Praha – pátá nejlepší zoo na světě

Zoo Praha – pátá nejlepší zoo na světě

Zoologická zahrada hl. města Prahy se nachází v krásném, členitém terénu Trojské kotliny. Otevřeno má denně (včetně víkendů a svátků) od 9 hodin. Najdete zde 10 pavilonů, 150 expozic, 2 restaurace, 7 občerstvení, lanovou dráhu, vláček i další atrakce pro děti i dospělé.