Úvod > Aktuality > Pražská paroplavba představí novou vládkyni Vltavy
Pražská paroplavba představí novou vládkyni Vltavy
">
Zážitky

Pražská paroplavba představí novou vládkyni Vltavy

  • Vydáno7. května 2015
Vyhlídkovou loď Bohemia Rhapsody, vůbec nejmodernější plavidlo na českých řekách, uvádí v těchto dnech do provozu Pražská paroplavební společnost – Prague Boats. Slavnostně bude loď představena ve čtvrtek 7. května 2015 v 11:00 hod. v ekologickém přístavišti Pražské paroplavby Na Kampě. Přesně po roce tak dostane posilu vloni na vodu spuštěná loď Grand Bohemia, menší starší sestra Bohemia Rhapsody.
Loď u Jiráskova mostuLoď Bohemia Rhapsody pohodlně pojme 220 cestujících. Má jednu palubu s odtahovací prosklenou střechou a zvýšenou kormidelnu. Stejně jako Grand Bohemii ji postavili v německém Derben, v loděnici Bolle, podle vlastního projektu, který však Pražská paroplavba vylepšila a modifikovala pro místní podmínky. Splňuje nejpřísnější evropské normy, je prakticky bezhlučná a produkuje naprosté minimum emisí. Cestujícím poskytne maximální bezpečnost, komfort a dokonalý výhled na pražská panoramata.

Slavnostní představení lodi Bohemia Rhapsody je součástí oslav 150. výročí vzniku Pražské paroplavební společnosti. V roce 1865 ji založil pozdější legendární pražský primátor František Dittrich a je tak jednou z nejstarších fungujících zdejších firem. Je součástí holdingu Evropská vodní doprava, největšího lodního dopravce v České republice, zahrnujícího osobní i nákladní dopravu. Spojená flotila Pražské paroplavební společnosti – Prague Boats disponuje téměř třemi desítkami lodí včetně památkově chráněných historických parníků Vyšehrad a Vltava.
Kampa – romantika v centru Prahy

Kampa – romantika v centru Prahy

Malý romantický ostrov Kampa na řece Vltavě v Praze nabízí prohlídku místa s malebnými domky a dávnou historií. Nepravý ostrov je od Malé Strany oddělen uměle vytvořenou mlýnskou strouhou zvanou Čertovka. Skupina domů, mezi nimiž Čertovka protéká, je označovaná jako Pražské Benátky.

Plavby parníky a loděmi v Praze po Vltavě

Plavby parníky a loděmi v Praze po Vltavě

Zažijte den na palubě parníku! Nabízíme vyhlídkové a okružní plavby po Vltavě, výlety parníkem z Prahy do zoo a restaurační lodě. Plavba historickým kolesovým parníkem k soutoku dvou největších řek u nás v Mělníce nebo na Slapy je překrásným zážitkem.