Úvod > Aktuality > Pražská integrovaná doprava oslaví v sobotu 20 let
Den Pražské integrované dopravy nabídne jízdy historickou tramvají
"> Den Pražské integrované dopravy nabídne jízdy historickou tramvají "> Den Pražské integrované dopravy "> Svezete se i starými autobusy
Zážitky

Pražská integrovaná doprava oslaví v sobotu 20 let

  • Vydáno22. listopadu 2013
Oslavy 20 let pražské dopravy vyvrcholí v sobotu 23. listopadu Dnem Pražské integrované dopravy. Na širokou veřejnost čeká bohatý program včetně jízd historickými vozidly všech významných druhů dopravy v rámci PID.
Království železnic v Praze na SmíchověCentrem dění bude Království železnic na pražském Smíchově. Zde bude bohatý doprovodný program pro celou rodinu: prohlídka Království železnic s 50% slevou, výstava o historii PID, odborné přednášky, soutěže a hry pro malé i velké (malování na obličej, vystřihovánky, omalovánky, kreslené filmy, playstation, stolní fotbal, šipky, vzdušný hokej), další ročník soutěže o Největšího šotouše PID, papírové modely autobusů. Během dne budou  připraveny i odborné přednášky

Široká veřejnost se bude moci zdarma svézt historickými vozy metra, vlaku, tramvaje i autobusu na příměstském okruhu v jihozápadní části Prahy. Jednotlivé nostalgické linky budou jezdit v hodinovém intervalu cca mezi 10:00 a 16:00 a v přestupních stanicích na sebe budou navazovat. Pamětní jízdenky budou k dostání u doprovodu vlaků, řidičů autobusů, v historickém autobusu před Královstvím železnic nebo u našich informátorů v přestupních stanicích. Po označení pamětní jízdenky ve všech čtyřech hlavních druzích Pražské integrované dopravy čeká na zájemce v historickém autobusu u Království železnic malý dárek.
Království železnic v Praze na Smíchově – největší modelová železnice v ČR

Království železnic v Praze na Smíchově – největší modelová železnice v ČR

Přijďte se podívat na úžasný malý svět Království železnic! Uvidíte stovky metrů kolejí, desítky modelů vlaků, modely aut, které si dávají přednost na křižovatkách, modely významných staveb a míst České republiky a zažijete unikátní atmosféru střídání dne a noci. Součástí je i obří Model Prahy.