Úvod > Aktuality > Pražská informační služba Prague Tourism uzavřela svá informační centra
Pražská informační služba Prague Tourism uzavřela svá informační centra
"> "> "> "> ">

Pražská informační služba Prague Tourism uzavřela svá informační centra

Vydáno 16. března 2020 Památky
Vzhledem k vyhlášení nouzového stavu vládou České republiky dne 12. 3. 2020 jsou turistická informační centra Prague Tourism (Pražské informační služby) až do odvolání uzavřena. Zrušeny jsou i všechny akce pořádané Pražskou informační službou Prague Tourism a současně je uzavřena též kancelář Prague: Guides & Tours na Staroměstské radnici.
prahaOrganizace Prague City Tourism (Pražská informační služba) přijala mimořádná opatření v souvislosti s koronavirem COVID-19. Všechna turistická informační centra jsou od 13. 3. 2020  až do odvolání uzavřena. Jedná se o TIC: Na Můstku, Staroměstská radnice, Václavské náměstí, Letiště Václava Havla Terminál 1 a 2.

Uzavřená je také Staroměstská radnice. Opatření kvůli šíření nového typu koronaviru zatím platí do konce měsíce. V souvislosti s koronavirem jsou zrušeny všechny plánované akce, jako je například dětská prohlídka Za apoštoly na Staroměstskou raadnici nebo večerní prohlídky radnice.

pisPrague City Tourism také ruší všechny přednášky a komentované prohlídky v rámci Pražské univerzity, vycházky Pražské vlastivědy (platby za vstupenky zakoupené přes e-shop budou vráceny na účet, vstupné za vycházky zakoupené osobně na TIC se vrací na recepci na Arbesově nám. 70/4, Praha 5). Zrušeny jsou také všechny doškolovací akce pro průvodce, kurzy pro průvodce budou posunuty na náhradní termín. A samozřejmě je uzavřena také kancelář Prague: Guides & Tours na Staroměstské radnici.
Staroměstské náměstí v Praze - nejstarší a nejvýznamnější pražské náměstí

Staroměstské náměstí v Praze - nejstarší a nejvýznamnější pražské náměstí

Staroměstské náměstí je jednou z povinných zastávek při návštěvě Prahy. V každou celou hodinu se shromáždí davy turistů před Staroměstskou radnicí, aby sledovali pochod apoštolů na historickém orloji. Jiní odpočívají na lavičkách nebo na zahrádkách kaváren a vdechují atmosféru tohoto místa.

Václavské náměstí v Praze - symbol české státnosti

Václavské náměstí v Praze - symbol české státnosti

Tradiční místo oslav, demonstrací a veřejných shromáždění, na kterém se odehrálo mnoho historických chvil. Druhému největšímu náměstí v Česku vévodí Myslbekova jezdecká socha sv. Václava.

Staroměstská radnice v Praze - prohlídka historických prostor i orloje

Staroměstská radnice v Praze - prohlídka historických prostor i orloje

Historické sály s cennými malbami, gotická kaple s pohledem na figury apoštolů, gotická věž s vyhlídkou, orloj i románsko-gotické podzemí radnice s náznakovou historickou expozicí, to vše se skrývá ve Staroměstské radnici.

Praha – Staré Město

Praha – Staré Město

Staré Město sice už dávno není prvním mezi městy království českého, ale zato stále patří mezi nejhezčí a nejvyhledávanější částí Prahy. Historické centrum hlavního města, zapsané mezi památkami UNESCO, je plné památek, obchodů, kaváren a restaurací a prochází jím takzvaná Královská cesta.