Úvod > Aktuality > Prázdninový program plný pohádek nabízí zámek Velké Březno
Prázdninový program plný pohádek nabízí zámek Velké Březno
"> "> ">
Památky

Prázdninový program plný pohádek nabízí zámek Velké Březno

  • Vydáno16. července 2020
Státní zámek Velké Březno přichystal na letní neděle nabídku především pro nejmenší návštěvníky. Každou červencovou a srpnovou neděli od 14 hodin se děti mohou těšit na zámeckou pohádku. Letos se bude hrát O třech kůzlátkách, Šípková Růženka, O Bubácích a hastrmanech, O Zubejdě Solimánské, Jak pejsek Ferda potkal sluníčko, Pirátská pohádka a nakonec O Palečkovi.
Státní zámek Velké Březno si vás o každé prázdninové neděli od 14 hodin dovoluje pozvat Za pohádkou na zámek. Rezervace vstupenek není nutná, jejich prodej bude zahájen půl hodiny před začátkem v pokladně zámku za jednotné vstupné 60 Kč.

A na jaké pohádky se děti mohou těšit? V neděli 19 července bude zámek hostit Divadlo na kolečku, které předvede loutkovou pohádku "O třech kůzlátkách".

PrinceznaTaké další letošní prázdninová pohádka 26. července "Šípková Růženka" je určena pro nejmenší děti, které se mohou těšit na mnoho písniček a krásnéi loutky. Pohádku bude hrát Eva Hrušková a Jan Přeučil.

V srpnu čeká příchozí pohádka O Bubácích a hastrmanech v podání divadla Agnez. Na pódiu budou hrát loutky i herci dohromady. Pohádka proběhne v neděli 2. srpna. Další neděli, 9. srpna, se můžete těšit na pohádku O Zubejdě Solimánské, 16. srpna přijde na řadu Jak pejsek Ferda potkal sluníčko divadla Matěje Kopeckého. Pirátská pohádka se bude hrát 23. srpna. Statečný plavčík se v ní vydá na Kokosový ostrov. Sérii pohádek ukončí 30. srpna maňáskové představení O Palečkovi Malého divadélka z Prahy. Vstupenky se prodávají na zámku půlhodinu před začátkem představení.
Zubrnický motoráček: Ústí nad Labem – Velké Březno – Zubrnice

2.4.
30.10.
Zubrnický motoráček: Ústí nad Labem – Velké Březno – Zubrnice

Pravidelný víkendový provoz historickými vlaky po zubrnické železnici. Základním vozidlem je motorový vůz řady 801 (M 131.1) Hurvínek.

Zámek Velké Březno – poznejte život šlechtické rodiny Chotků

Zámek Velké Březno – poznejte život šlechtické rodiny Chotků

Státní zámek Velké Březno je jeden z nejmladších, nejmenších, ale zároveň i nejkrásnějších zámků v České republice. Zámek obklopuje nádherný, na Ústecku jedinečný přírodní anglický park s množstvím vzácných stromů a keřů.

Zámecký park Velké Březno

Zámecký park Velké Březno

Zámecký park ve Velkém Březně byl založen v polovině 19. století, kdy si hrabě Karel Chotek, purkrabí Českého království, zde nechal postavit rodinné sídlo. V bezprostřední blízkosti kolem něj dal upravit malý přírodně krajinářský park, který volně přecházel v les.