Úvod > Aktuality > Prázdninová výstava na zámku Dobříš představuje svatební šaty, kytice či dorty

Prázdninová výstava na zámku Dobříš představuje svatební šaty, kytice či dorty

Vydáno 2. července 2019 Památky
Desítky svatebních obřadů se každoročně odehrají na zámku Dobříš, jehož prostory jsou pro romantický akt jako stvořené. Ve svatebním duchu se nese také prázdninová výstava v expozici zámku, která zde trvá od 1. 7. do 31. 8. 2019. V červenci a srpnu si tak návštěvníci prvního zámeckého okruhu prohlédnou zajímavou výstavu historických i současných svatebních šatů a doplňků.
Zámek DobříšÚčastníci výstavy, která bude na Dobříšido 31. srpna 2019, se mohou těšit na více než čtyřicet svatebních šatů doplněných kyticemi dané doby. Kromě toho uvidíte také autentické krejčovské panny, repliky svatebních dortů, svatební fotografie, blahopřání novomanželům, svatební menu, porcelán, svatební číše a další doplňky.

Výstavu připravila svatební koordinátorka Nikola Melicharová. Vlastní sbírku svatebních šatů a doplňků započala podle svých slov v roce 2012. Dnes disponuje 120 šaty, pěti pánskými svatebními obleky a mnoha dalšími doplňky včetně šatstva pro svatební hosty, sbírku však neustále rozšiřuje. Časově se její kolekce pohybuje od roku 1930 do současnosti. Sama má nejraději období v rozmezí let 1930 až 1960, z jejího pohledu byly šaty v těchto letech nejvíce originálně rozlišeny – jak střihem, tak rozmanitostí materiálu.

ŠatyMimo svatební výstavy se zámek Dobříš v létě chlubí také výstavou naivních obrazů Alexandry Dětinské nazvanou "Z hradu do zámku", kterou si můžet eprohlédnout v Galerii JCM od 2.7. do 2.10. 2019. Výstava je přístupná s průvodcem po dohodě na pokladně zámku.

Každou letní středu se můžete těšit na oblíbené noční prohlídky zámku, které začínají v 20:00 a v 20:30 hodin. Na noční prohlídky je třeba předchozí rezervace na e-mailu: info@zamekdobris.cz nebo na telefonním čísle 318 521 240.
Zámek Dobříš - na výlet po celý rok

Zámek Dobříš - na výlet po celý rok

Zámek Dobříš nedaleko od Prahy jehož současným majitelem je Dipl. Ing. Jerome Colloredo-Mannsfeld, je otevřen celoročně široké veřejnosti včetně zámecké expozice. Zámek nabízí také možnost ubytování a konání společenských akcí, např. svateb a rodinných oslav.