Úvod > Aktuality > Pražáci mohou opět na běžky do Chuchle
Pražáci mohou opět na běžky do Chuchle
">
Zimní sporty

Pražáci mohou opět na běžky do Chuchle

  • Vydáno6. ledna 2017
Na dostihovém závodišti v pražské Chuchli vyrostla opět běžecká trať, která je zdarma přístupná široké veřejnosti. Do SkiParku Velká Chuchle můžete zamířit od dnešního odpoledne, 6. ledna 2017 a dále denně od 9 do 21 hodin. Běžkařské vybavení si lze vypůjčit přímo na místě.
Na závodišti ve Velké Chuchli se i letos v zimě místo koní budou prohánět běžkaři. Lyžařská trať je dle klimatických podmínek upravována na vnitřní části závodiště v blízkosti klusácké dráhy. Její délka je závislá na klimatických podmínkách, především na počtu mrazivých dní.

Podmínky pro lyžování se nemění. Otevřeno bude od 9 ráno do 9 večer pod umělým osvětlením. Vstup je zdarma, půjčovna nabízí 100 párů lyží a 130 párů bot pro děti i dospělé.

Pro SkiPark se bude v případně dobrých klimatických podmínek (-3 °C a méně) přímo na místě vyrábět technický sníh, finální délka okruhu bude 1000 metrů, šířka 6 metrů a bude denně strojově upravován pro klasiku i pro bruslení. V případě dostatku přírodního sněhu bude okruh prodloužen až na několik kilometrů. Pokud to klimatické podmínky dovolí, trať by měla být v provozu až do března. Uvnitř tribuny se můžete v teple převléci, dát si něco na zub, čaj i svařák, použít toalety.
Minizoo v přírodní rezervaci Chuchelský háj ve Velké Chuchli

Minizoo v přírodní rezervaci Chuchelský háj ve Velké Chuchli

Chuchelský háj, chráněné přírodní území nad Velkou Chuchlí, které se táhne až k Barrandovu, skrývá malé překvapení – minizoo, které zde provozují Lesy hl. města Prahy. V minizoo uvidíte zajímavá zvířata českého lesa – srnky, prasata, krkavce, sovu... a další.

Chuchle Arena Praha

Chuchle Arena Praha

Jediné dostihové závodiště na území Prahy patří neodmyslitelně k životu hlavního města. Svým návštěvníkům poskytuje možnosti příjemného odpočinku i originální zábavy.