Úvod > Aktuality > Pravou exotiku zažijete na jihočeském statku ve Dvorci u Borovan
Pravou exotiku zažijete na jihočeském statku ve Dvorci u Borovan
">

Pravou exotiku zažijete na jihočeském statku ve Dvorci u Borovan

Vydáno 24. května 2019 Příroda
Asi největší počet lvů na jednom místě v České republice najdete na statku ve Dvorci u Borovan na Českobudějovicku. Statek chová na 110 druhů exotických zvířat, od kočkovitých šelem, přes plazy, primáty i různé kopytníky. Před nedávnem otevřela velké terárium, kde chová téměř sedmdesát kober. Co do počtu druhů je tato sbírka největší v Evropě. Nechybí ani páreček bílých tygrů indických.
Zoo Dvorec BorovanyZoologická zahrada Dvorec vznikla před jedenácti lety. Narodilo se zde již více než 40 mláďat lvů pustinných. Některá jsou již ozdobou v tak vzdálených místech jako třeba v Johor ZOO v Malajsii. Největším lákadlem pro návštěvníky jsou bílí tygři. Zahrada se specializuje na velké šelmy, k vidění je tu také levhart či rys, ale expozici doplňují kopytníci, plazi či primáti.
Zdroj: http://pisecky.denik.cz/z-regionu/ve-dvorci-uvidite-lvy-bile-tygry-simpanze-i-kolekci-kober-20150105-r80y.html
Park exotických zvířat, který založili v roce 2007 manželé Ambrožovi, si můžete prohlédnout od dubna do listopadu. Každým rokem zde najdete nějakou novinku. V letošním roce se můžete těšit na krmení zvířat s ošetřovatelem. V 10:00 se předvede medvědice, ve 13:00 hodin šimpanz a paviáni, v 15:00 hodin šelmy (pouze sobota, neděle a svátky) a v 16:00 hodin se bude krmit hroch. Většina zvířat je vázána na pravidelné krmení v jsou navyklá na stejný čas. Jedná se o ptáky, medvěda, primáty, kopytnatce. Šelmy jsou specifickou skupinou, která vyžaduje nastavit do jídelníčku půst. Proto jsou ve zdejší zoo šelmy krmeny 5x v týdnu v různých časech.

Zoo Dvorec u BorovanA na jaká zvířata se u Borovan můžete těšit? Kromě již výše zmíněných je to například levhart, lemuři, surikaty, fenek, ibis, volavky, nandu, hroch, buvoli, antilopy, velbloudi, osel, pekari nebo pásovec. Otevřeno je zde od pondělí až do neděle, vždy od 9:00 do 18:00 hodin.

V zoo také nezapomínají na své návštěvníky, pro které se připravuje řada akcí. Nejbližší se bude točit kolem lidských mláďat a bude to už tradiční oslava dne dětí. V neděli 26. 5. 2019 se vaše ratolesti mohou těšit na bohatý program se spoustou zábavy - malování, skákací hrad, dílničky, soutěže, komentovaná krmení a další zážitky!
Zoologická zahrada Dvorec u Borovan

Zoologická zahrada Dvorec u Borovan

Nejjižněji položená zoo v Čechách chová 120 druhů zvířat. Kolekce kober rodu Naja je zde jediná v Evropě. Úspěchem je přirozený odchov paterčat lva jihoafrického bílého, chov největšího tlustokožce hrocha obojživelného, různorodé ptactvo a mnoho dalšího.