Úvod > Aktuality > Praha představí skvosty světového panenkového umění
Zážitky

Praha představí skvosty světového panenkového umění

  • Vydáno20. listopadu 2018
Poslední listopadový víkend roku 2018 bude ve Slovanském domě u náměstí Republiky zasvěcen světovému setkání autorů, obdivovatelů, fanoušků a také pozorovatelů tzv. panenkového umění. Mezinárodní prodejní výstava panenek, loutek a medvídků Doll Prague 2018 zavítá do hlavního města popáté a bude probíhat od pátku 23. do neděle 25. listopadu. Jedinečná výstava tohoto druhu v Evropě tento rok hostí výjimečného designéra a výtvarníka E. J. Taylora, který pro první obchod Tiffany’s v New York City vytvořil vánoční výlohu elfů.
Panenka loutkaOd 23. do 25. listopadu 2018 bude ve Slovanském doměPraze probíhat již 5. ročník celosvětové výstavy uměleckých panenek a medvídků Teddy s názvem Doll Prague 2018, Své dílo přijede představit přes 160 umělců z 25 zemí. Česká republika, jejíž zástupci patří ke špičce v oboru, bude samozřejmě zastoupena také. Kromě panenek budou na výstavě k vidění i díla předních českých loutkářů a oblast filmové animace. Vystavovaná díla si přitom budete moci nejen prohlédnout, ale též koupit.

PanenkyA co děti? Jako každý ročník, i letos při výstavě budou probíhat workshopy a to nejen pro pokročilé umělce, ale i pro začátečníky nebo tvůrce medvídků. Letos však bude jedinečná příležitost zúčastnit se kurzu, který poprvé v Praze povede vynikající designér a výtvarník, člen organizace NIADA, mistr E. J. Taylor, který patří ke špičkovým autorů panenek ve světě.

Panenky jsou v tomto případě pojímány nikoli jako hračky anebo loutky, ale jako opravdové umění, které po celém světě sdružuje prestižní umělce a autory, statisíce sběratelů a fanoušků. Největší tradici má toto umění ve Spojených státech a Rusku, pozadu nezůstává ani západní Evropa. A byla by škoda, kdyby Česká republika zůstala stranou dění. Je třeba podotknout, že každá panenka je autorským originálem, který může být na jednu stranu pojímán jako luxusní dárek, na stranu druhou se často stává součástí sbírek nevyčíslitelné hodnoty.
Slovanský dům v Praze

Slovanský dům v Praze

Barokní palác nazývaný Vernierovský byl vystavěný kolem roku 1697. Dnes se zde nachází obchodní centrum Slovanský dům.

Další aktuality

Prožijte romantický i originální Valentýn v Praze

Užijte si svátek sv. Valentýna jako jedinečný víkend snů, který je plný romantiky. Nechte se hýčkat a opravdu okouzlit Prahou! Portál Kudy z nudy má tipy pro ty, kteří jsou zamilovaní, ale i ty co by se teprve rádi zamilovali... každý má nějaké přání a každý by rád, aby se mu splnilo. Vypravte za nejlepšími zážitky v Praze.
Praha | Lázně a wellness

Nechte se svést kouzlem valentýnské noci v pražské Botanické zahradě

Pozvěte svou drahou polovičku na romantické rande do tropického pralesa a prožijte nezapomenutelný valentýnský večer. Dozvíte se zajímavosti z milostného života rostlin, vychutnáte si sklenku vína z vinice sv. Kláry a dáma obdrží růži. Na tuto akci, která se koná v úterý 14. února, platí zvláštní vstupné a místa je nutné rezervovat předem.
Praha | Zážitky

Tipy na víkend v Praze a okolí

V Praze a okolí se pořád něco děje! Hledáte kulturní akce na víkend a zajímavé výlety a novinky? Máme pro vás spousty kulturních a volnočasových akcí v Praze a okolí. Stačí si vybrat a vyrazit na výlet za zábavou i poznáním.
Praha | Zážitky

Praha jako na dlani aneb poznejte hlavní město z věží a rozhleden

Praha získala za dobu své dlouhé existence řadu přízvisek a jedním z nich je oblíbené úsloví "Praha stověžatá". A skutečně, podíváte-li se na město z některého vyhlídkového bodu, uvidíte velké množství nejrůznějších věží a věžiček zdobící sakrální stavby i významné veřejné budovy. V panoramatu města nechybí ani historické vodárenské věže či zvonice. Většinou nárožní věže jsou součástí některých paláců a měšťanských domů, především na Starém a Novém Městě, Malé Straně a Hradčanech. Ale i moderní doba přispěla mnohými stavbami do pražské "stověžatosti", i když je pražských věží ve skutečnosti několik tisíc. Ty nejzajímavější vám pomůže objevit portál Kudy z nudy.
Praha | Památky