Úvod > Aktuality > Praha má nový Karlův most – celý postaven z Lego kostiček
Praha má nový Karluv most - celý postaven z Lego kosticek
"> Praha má nový Karluv most - celý postaven z Lego kosticek "> Na most bylo použito asi 100 000 kosticek Lego "> Autor modelu Eduard Hýbler
Kultura

Praha má nový Karlův most – celý postaven z Lego kostiček

  • Vydáno12. listopadu 2013
V Praze byl slavnostně odhalen nový Karlův most. Neklene se však nad Vltavou, ale je ve společnosti 3000 dalších exponátů vystaven v muzeu kostek. Pro jeho stavbu nebylo také použito ani jedno vajíčko, nýbrž úctyhodných 100 000 kostiček Lego. Věrná replika jedné z nejvýznamnějších staveb české historie měří pět metrů. Model Karlova mostu se tak stal největším Lego modelem této stavby na světě.
Karlův most z LegaV muzeu stavebnice Lego v Praze byl slavnostně odhalen největší Lego model Karlova mostu na světě. K vidění je zde od úterý 12. listopadu 2013. Model velkolepé zmenšeniny jedné z nejslavnějších staveb české historie, představil veřejnosti jeho autor Eduard Hýbler. Stavba takto náročného modelu trvala autorovi přibližně 200 hodin a použil na ni zhruba 100 000 kostiček Lego. Ohromný model měří více než 5 metrů a tvoří ho 11 mostních oblouků a také Staroměstská mostecká věž.

Největší Lego model Karlova mostu na světě můžete obdivovat v Lemi – obchodu Lego stavebnic a muzeu kostek na Národní třídě spolu s dalšími 3 000 Lego modely. Zde si také můžete koupit buď celé stavebnice Lego nebo nově i samostatné kostičky a komponenty k rozšíření nebo doplnění vašich modelů. Obchod s muzeemstavebnice Lego je svou velikostí a počtem vystavovaných Lego exponátů největší soukromou sbírkou Lego modelů nejen v České republice, ale i na světě. Specializuje se na historii stavebnice Lego a nabízí návštěvníkům 3000 vystavených unikátních modelů na 340 m2. Najdete zde na 20 tematických expozic, které jsou složeny z více než 1 000 000 Lego kostiček.
Muzeum Lega v Praze

Muzeum Lega v Praze

Přímo v centru Prahy najdete první soukromé muzeum stavebnice Lego, které je svou velikostí a počtem vystavovaných exponátů největším nejen v ČR, ale i v Evropě. Na ploše 420 m² můžete vidět 20 tematických expozic, které jsou poskládány z více než 1 300 000 kostiček lega.