Úvod > Aktuality > Sobotní program Unique Fashion Weeku nabízí několik akcí pro veřejnost
Užijte si dny plné módy a designu
"> Užijte si dny plné módy a designu "> Pavucina designu – Unique Fashion Week v Praze "> Meet Czech Design: Mozaika grafického designu v Brne

Sobotní program Unique Fashion Weeku nabízí několik akcí pro veřejnost

  • Vydáno12. září 2014
Program Unique Fashion Weeku v sobotu 13. září přinese i několik akcí pro širokou veřejnost. Jednou z nich je Meet Czech Design Fashion Talk za účasti designérů a příznivců módy.
V rámci Fashion Weeku  pořádá MEET CZECH DESIGN v sobotu 13. 9. Od 10 hodin Fashion Talk zaměřený na propojení módy a designu. Svou účast přislíbila slavná designérka Eva Eisler, kterou proslavily především její práce se šperkem. Do diskuse se zapojí i Jakub Berdych, spoluzakladatel studia Qubus, nebo Eliška Kaplický za Nadační fond Kaplický Center. Svůj pohled na módu nabídne bloggerka ze slavního blogerského dua The Czech Chicks Veronika Franková. Chybět nebude ani vítězka letošního Talent Designu Maria Nina Václavíková, která uspěla s návrhem bot Rectangle inspirovanými v pravěku.

Meet Czech Design Fashion Talk bude spojen s  výstavou fotografií Marka Musila Touch of Fashion, které zachycují neopakovatelnou atmosféru DD Fashion Week 2011. Na Fashion Weeku bude umístěno také Meet Czech Design studio, kde se návštěvníci seznámí s retrospektivou a také nadcházejícími akcemi Meet Czech Design.

Festival MEET CZECH DESIGN propojuje dění v centrech českého designu – ve Zlíně, Novém Boru, Mladé Boleslavi, Praze a v Brně. Každé z těchto měst má k historii a současnosti českého designu co říct. Všechna města nabídnou bohatý program, návštěvníky provedou po speciálních designových stezkách, výstavách a galeriích, zorganizují exkurze, přednášky českých i světových jmen designu, performance a další akce. Agentura CzechTourism tak chce zvýšit atraktivitu Česka v očích vyznavačů moderního životního stylu.

MEET CZECH DESIGN již proběhl ve Zlíně, kde se soustředil na boty, architekturu a mladé talenty, v Novém Boru, mecce českého skla, a tento víkend se roztočí kola designu i v Mladé Boleslavi. V Praze bude festival nejdelší, trvá od 8. září až do 19. října, přičemž zahrnuje významné akce jako Designblok, Prague Fashion Week (který již proběhl) a Architecture Week, a představí také retrospektivní výstavu „Mladí a úspěšní“, která mapuje práce výherců Národní ceny za studentský design v předchozích ročnících. Pátou zastávkou MEET CZECH DESIGN bude 5. až 9. října Brno, kde se festival bude věnovat grafickému designu.