Úvod > Aktuality > Prachatice hostí prestižní triatlon Xterra Czech

Prachatice hostí prestižní triatlon Xterra Czech

Vydáno 30. července 2019 Letní sporty
Již tento víkend 2. až 4. 8. 2019 se stanou jihočeské Prachatice dějištěm nejprestižnějšího tuzemského závodu v triatlonu Xterra Czech. Světový pohár a kvalifikace na mistrovství světa přitahuje stovky účastníků z řad profesionálů, ale především amatérů, kteří mají triatlon jen jako koníček. Xterra není jen závod, jde o festival pro celou rodinu.
Každoročně se závodu Xterra účastní na 500 sportovců z více než dvaceti zemí světa. Oproti loňskému ročníku se letošní závodní program rozšířil na tři dny, kdy celé město ožije festivalem. roj: https://prachaticky.denik.cz/zpravy_region/obrazem-xterra-se-vraci-do-prachatic-20180416.htmlZdroj: https://prachaticky.denik.cz/zpravy_region/obrazem-xterra-se-vraci-do-prachatic-20180416.htmlZejména páteční a sobotní program je určený široké veřejnosti, především amatérům a dětem.

Ti se mohou těšit na atrakce, jako je biatlonová střelnice, virtuální cyklistický závod na trenažéru Rouvy nebo pro děti tradiční skákací hrad. V rámci hudebního programu budou hrát nejlepší české kapely jako The Atavists nebo Emma Smetana, ty doplní DJ Fricky. Místní i přespolní nabídnou domácí pivo, kávu nebo čaje. Nebude chybět ani výborné jídlo.
 

Xterra láká světové hvězdy triatlonu, kdo zvítězí letos?

Xterra PrachaticeMožnost závodit společně s profesionály odlišuje Xterru od jiných závodů. Pro každý závod se organizátoři snaží pozměnit trasu, zatraktivnit ji nejen pro závodníky, ale i pro diváky, vylepšit zázemí, a udělat tak závod výjimečný.

V mužské kategorii se letos sešla velká konkurence a je těžké tipovat. Přijedou tři nejlepší sportovci z letošního MS: Arthur Forissier, legendární Ruben Ruzafa i náš Lukáš Kočař. Dorazí i mistr světa Xterra z roku 2017 Bradley Weiss nebo třikrát třetí na MS Ben Allen, nebude chybět kompletní evropská špička včetně našich Zadáka, Kubíčka, Duška nebo Petra.

Mezi ženami držte palce naší Heleně Karáskové. Konkurence ale samozřejmě bude obrovská, nechybí nikdo z TOP 10 evropského poháru, přijela asijsko-pacifická šampionka z letoška Penny Slater a dorazí i první tři ženy z mistrovství světa ITU. Chybí snad jen legendární Flora Duffy, která dává přednost silničním závodům.
 

Pátek a sobota pro "hobíky" i děti

V pátek 2. 8. 2019 odpoledne od 16:30 se poběží dětský běh pro nejmenší do 7 let, od 8 do 15 let už děti pojedou duatlon v centru Prachatic. Startovné se neplatí, za to v cíli na každého čeká medaile a odměna. Od 18 hodin startuje vzpomínkový 5km běh za triatlonistu Herbiho, který zemřel loni v Afghánistánu. Závod je taktéž v režimu dobrovolné startovné, vše, co se vybere, bude převedeno na účet Fondu Solidarity armády.

V sobotu 3. 8. 2019 už v programu následují triatlony, v 10 hodin startuje kratší verze Sprint Hobby na příjemných tratích 300 m plavání, 12 km horské kolo a 5 km běh. Tuhle trasu zvládne určitě každý, stále je možné se hlásit online, tak neváhejte! Posledním závodem pro nadšence je štafeta - jeden plave, druhý jede na kole a třetí běží, to vše na klasických Xterra tratích 1,5 km ve vodě, 34 km na kole a 10 km běhu.
 

Neděle patří ShortTracku

XterraCelá neděle 4. 8. 2019 bude patřit ShortTracku. Na krátkých okruhových tratích v okolí Křišťanováku se představí top 20 mužů a žen ze sobotního hlavního závodu ME a také VIP celebrity. Okruhy jsou technické a namotané na pětníku, takže divák uvidí v akci ty nejlepší triatlonisty světa doslova každou minutu. Závod má trvat maximálně 40 minut, tak aby se závodníci ani diváci nenudili.

Závody bude živě přenášet ČT Sport, diváci se tedy mohou těšit na studiové vstupy po celý den a live přenos z plavání a prvního depa, posléze vstupy z trati kola, no a především pak kontinuální živý přenos od druhého depa až po cíl.
Bed & Bike Prachatice

Bed & Bike Prachatice

Bed & Bike Prachatice nabízí ubytování a cykloturistické zážitky pro dvojice, rodiny i seniory. Vlastní cyklošatny na Hluboké a v Českém Krumlově. Odvoz i s koly z Prachatic do NP Šumava.

Zážitková trasa Víly Majolenky v Prachaticích

Zážitková trasa Víly Majolenky v Prachaticích

Trasa prochází především lesním prostředím v okolí bývalých lázních sv. Markéty, proto je i náplň zastávek zaměřena na les a přírodní prostředí.

Xterra Czech 2020

10.7.
12.7.
Xterra Czech 2020

Kultovní triatlonový závod Xterra Czech se vrací do jihočeských Prachatic! Závod světového poháru bude letos největší sportovní akcí na jihu Čech i díky rozsáhlému doprovodnému programu pro celou rodinu!