Úvod > Aktuality > Pozvedněte Buškovu číši na hradě Velhartice!
Pozvedněte Buškovu číši na hradě Velhartice!
"> "> "> "> ">
Památky

Pozvedněte Buškovu číši na hradě Velhartice!

  • Vydáno26. září 2021
Hrad Velhartice se opět otevře všem milovníkům dobrého piva, vína a jídla. od 26. do 28. září se zde bude konat další ročník oblíbené akce Buškova číše. Mimo ochutnávek mnoha druhů piv a vín se můžete těšit na divadelní prohlídky.
Přijďte na hrad Velhartice pozvednout Buškovu číši. Všichni pak budou v rámci prohlídky (každou půlhodinu) pozváni k přípitku k poctě patrona České země sv. Václava a příjezdu Karla IV. na Buškův hrad.

Chybět nebudou ani piva jako Svatováclavský speciál, či Démon z Lobkowických pivovarů a výrazná piva z produkce humpoleckého Bernardu, která jsou standardně v nabídce hradní restaurace „U hradního sládka“. Zde se také budou připravovat gastronomické speciality. K dobrému pivu a jídlu patří i dobrá muzika.

K tradiční Buškově číši neodmyslitelně patří i nabídka vín!
Hrad Velhartice – nově i s hradním pivovarem

Hrad Velhartice – nově i s hradním pivovarem

K ojedinělým dílům české hradní architektury patří hrad Velhartice. Jeho dominanty tvoří zříceniny starého gotického paláce Rajského domu s protější věží Putnou. Obě části jsou propojeny mohutným kamenným mostem se čtyřmi lomenými oblouky. Od roku 2012 je otevřený také hradní pivovar.

Velhartický betlém – unikátní dílo z rukou českého mistra Tittla

Velhartický betlém – unikátní dílo z rukou českého mistra Tittla

Betlém vysoký 1,2 m se rozprostírá na ploše 4 x 2,5 m. Je zasazen do 14. století, období, kdy byl postaven Velhartický hrad. V betlému najdete 25 velkých figur, ostatních menších je přes čtyřicet.