Úvod > Aktuality > Poznejte Zámecké návrší v Litomyšli během speciálních prohlídek
Poznejte Zámecké návrší v Litomyšli behem speciálních prohlídek
"> Poznejte Zámecké návrší v Litomyšli behem speciálních prohlídek "> Zájemci o prohlídku si mohou zvolit krátkou nebo dlouhou trasu "> Prohlídka je urcena široké verejnosti stejne jako odborníkum
Památky

Poznejte Zámecké návrší v Litomyšli během speciálních prohlídek

  • Vydáno7. října 2014
Nově zrevitalizované Zámecké návrší v Litomyšli si můžete prohlédnout během speciálních architektonických prohlídek s názvem Od pískovce k laminátu. Prohlídka probíhá celoročně, je však potřeba se na ní předem objednat v Informačním centru na Zámeckém návrší.

LitomyšlProhlídkový okruh Od pískovce k laminátu je zaměřen na historické budovy Zámeckého návrší v Litomyšli zrekonstruované v rámci projektu Revitalizace zámeckého návrší. Prohlídka představuje jednotlivé objekty v historickém kontextu a zároveň přibližuje architektonické koncepce jejich obnovy.

Zájemci o prohlídku si mohou zvolit kratší cca třičtvrtěhodinovou prohlídku Piaristického chrámu spojenou s výstupem na vyhlídku mezi věžemi, odkud je krásný výhled na celý areál Zámeckého návrší i širší historické centrum města, nebo rozšířenou cca 1,5 hodinovou variantu, která je provede i ostatními revitalizovanými objekty.

Prohlídka je určena široké veřejnosti stejně jako odborníkům se zájmem o danou problematiku. Vychází mimo jiné z myšlenky, že přijetí novodobé architektury není samozřejmostí a mnohdy se jedná o složitý proces ladění a poznávání. Vnímání postmoderního architektonického výrazu je utvářeno nejen nastavením diváka, ale také jazykem samotné architektury, uměleckým konceptem jeho tvůrců. Vize architektů jsou tak vedle historického kontextu hlavním předmětem komentované části prohlídky.

Zámecký pivovar Litomyšl – ubytování a Evropské školící centrum YMCA

Zámecký pivovar Litomyšl – ubytování a Evropské školící centrum YMCA

Zrekonstruovaný Zámecký pivovar v Litomyšli nabízí kromě služeb školícího centra nově ubytování ve dvou kategoriích, a to jako penzionové pokoje a hostelové ubytování. Ubytování je určeno jak pro rodinné i individuální rekreace, tak i skupiny a školní výlety.

Architektonické prohlídky Zámeckého návrší – od pískovce k laminátu

Architektonické prohlídky Zámeckého návrší – od pískovce k laminátu

Prohlídkový okruh je zaměřen na Chrám Nalezení sv. kříže a další historické budovy Zámeckého návrší zrekonstruované v rámci projektu Revitalizace zámeckého návrší v Litomyšli. Prohlídka představuje jednotlivé objekty v historickém kontextu a zároveň přibližuje architektonické koncepce jejich obnovy.