Úvod > Aktuality > Poznejte designový Grand Hotel Imperial – šperk v městě pod Ještědem
Poznejte designový Grand Hotel Imperial - šperk v městě pod Ještědem
">
Ubytování

Poznejte designový Grand Hotel Imperial – šperk v městě pod Ještědem

  • Vydáno22. září 2016
Designové pokoje v libereckém Pytloun Grand Hotel Imperial jsou galerií soudobého českého designu. Každý z 36 designových pokojů navrhl jiný přední český architekt, designér či studio a každý pokoj má tak svou unikátní atmosféru.
Grand Hotel ImperialHotel ImperialLiberci byl postaven ve 20. letech minulého století jako konstruktivistická stavba s prvky art deco. V 80. letech prošel nechvalně proslulou "renovací", která pohřbila téměř vše z jeho prvorepublikového kouzla. Po sametové revoluci navíc budova řadu let chátrala a záchranou se jí stalo až to, že ji koupil liberecký hoteliér Lukáš Pytloun. Po rozsáhlé rekonstrukci bylo na podzim roku 2015 otevřeno prvních 67 standardních pokojů Superior a novou podobu dostala i známá restaurace Zlatý Kohout. Design interiérů je dílem renomovaného studia Vrtiška – Žák.
 
Pokoj Martin UherNa jaře 2016 došlo k otevření první řady 19 designových pokojů a v červnu pak druhé (celkem je v hotelu 36 originálních designových pokojů). V rámci České republiky i celé Evropy se jedná o zcela ojedinělý projekt – každý z pokojů vytvořil jeden renomovaný architekt, designér či architektonické studio a v celkovém úhrnu tak "východní křídlo" Pytloun Grand Hotelu Imperial tvoří jakousi galerii soudobého českého interiérového designu. Mezi autory pokojů patří například Chybik+Kristof Architects, Bořek Šípek, David Vávra, Michal Kunc, Petr Stolín, Vít Janečka či Ivo Prokel. Část architektů je členem sdružení Czech Deco Team, které celý projekt rekonstrukce GHI od počátku podporuje, ať už výběrem architektů či dodávkami části vybavení designových pokojů.
 
Nepřehlédnutelnou dominantou hotelového lobby je lustr, jehož designérem je Maxim Velčovský, designér a umělecký ředitel Lasvitu, který při návrhu vycházel z původního lustru – pěti koulí na jedné tyči. The cloud je plastika z 98 opálových koulí, které mají různou intenzitu zabarvení, a jen 36 z nich svítí, přitom působí dojmem, že svítí všechny.


Odpočinek v Hollywoodu, mezi trofejemi i na střeše hotelu

Na střeše hoteluPodoba jednotlivých pokojů je opravdu rozmanitá a hosté si tak mohou vybrat podle svého vkusu, momentální nálady, nebo třeba oblíbené barvy. Pokoje některých architektů přenesou hosty mimo realitu a doslova je vtáhnou do svého příběhu. V jednom z pokojů se například ocitnou v americkém Hollywoodu, jiný zase evokuje dojem, že tráví noc v loveckém zámečku, kde mají nad postelí vystavené trofeje z úspěšného lovu. Některé pokoje svým stylem přímo vybízejí k romantickým pobytům pro zamilované páry. Jiné pokoje zase upřednostňují jednoduchý minimalistický styl, případně využívají prvky industriálních interiérů. Najdete zde například pokoj, který je s koupelnou propojen posuvnou taho-kovovou stěnou a fototapeta na stěně hosty pocitově přenese na střechu hotelu. Další pokoj zdobí fotografie pořízená z věže Severočeského muzea v roce 1930. Snímek odkazuje na nejlepší éru Liberce, který býval ve své době druhým největším městem v republice a ve kterém tehdy vznikl Hotel Imperial.
 
Knižní pokojPokud máte rádi hravost a výrazné grafické prvky, pak vás zaujmou pokoje založené na kombinaci bílé barvy a černé řezané grafiky, či pokoj, kterému dominuje stěna plná kreslených obrázků z dílny studia UAX. Hravý je i pokoj s názvem Kompozice 319, který vychází ze stejnojmenného obrazu malíře Pieta Mondriana. V některých pokojích může být pro hosty zajímavé i jen pouhé koukání do stropu. V jednom z pokojů na něm můžete studovat mapu Liberce, zatímco na jiném najdete na stropě úryvky různých knih v několika světových jazycích.
 
Část pokojů je svým designem přímo spjatá s geniem loci Liberce a jeho okolím. V jednom z nich například mohou hosté spát přímo pod Ještědským hřebenem, který tvoří čelo postele. To je navíc večer nasvícené LED pásky, jejichž barvu si mohou sami nastavovat a tím zcela měnit atmosféru celého pokoje. Stejný světelný efekt je využit i v dalším pokoji, kde LED pásky procházejí nejen celým stropem, ale i stěnou a pokoj tedy získává různé barevné podoby.
Pytloun Grand Hotel Imperial Liberec

Pytloun Grand Hotel Imperial Liberec

Dopřejte si luxusní ubytování a delikátní kuchyni v hotelu, který je svým pojetím evropským unikátem. Designové pokoje jsou dílem předních architektů a nabízejí jedinečný zážitek – celý hotel je galerií soudobého interiérového designu.