Úvod > Aktuality > Vánočně vyzdobený zámek Kačina zahájí období adventu
Vánočně vyzdobený zámek Kačina zahájí období adventu
"> "> "> ">
Památky

Vánočně vyzdobený zámek Kačina zahájí období adventu

  • Vydáno26. listopadu 2018
První adventní neděli 2. prosince od 10 do 16 hodin zámek Kačina – muzeum českého venkova – slavnostně zahájí období adventu. Zcela mimořádně mimo návštěvnickou sezónu otevře pro veřejnost. Návštěvníky čekají výstavy, dětské divadlo, dílničky a především koncert kytarového virtuose Štěpána Raka.
Během první adventní neděle se veřejnost bude moci podívat na vyzdobený zámek a seznámit se s tím, co adventní čas znamená, jak se slavil v minulosti, oživit si vánoční tradice a vyzkoušet vánoční zvyky. K vidění budou výstavy Betlémy ze zámku a podzámčí a Zimní příběhy – výstavy, které představí návštěvníkům ukázku betlémů a předmětů spojených se zimním obdobím, připravené speciálně pro tuto příležitost. Advent na zámku se koná v hospodářském zázemí zámku – v kuchyni, prádelně, dřevníku a dalších prostorách suterénu. Zámecké služebnictvo se zde připravuje na adventní čas a chystá Vánoce pro své panstvo, hraběcí rodinu Chotků. Návštěvníci budou moci každou celou hodinu zhlédnout jejich veselé vystoupení s názvem Jak paní direktorová vybírala.
 
Hlavním tématem oslavy je prezentace lidových zvyků a tradic. V zámecké kuchyni se bude péct pečivo, zdobit perníčky, odlévat olovo, drát peří, vyřezávat betlémy, věštit z polínek i vyrábět vánoční ozdoby. Zámek bude slavnostně vyzdoben a v jeho komnatách návštěvníci naleznou hned několik vánočních stromečků.
 
Návštěvníci se mohou těšit také na vystoupení jednoho z nejvýznamnějších hudebních interpretů, kytarového virtuosa Štěpána Raka, který odehraje tři kratší koncerty v zámeckém divadle. Hudební program doplní vystoupení žáků základních uměleckých škol, akordeonového souboru složeného ze žáků ZUŠ Kutná Hora a ZUŠ Kolín a vystoupení žáků ZUŠ z Čáslavi. Připravena jsou i adventní představení Divadélka Kůzle a souboru Dívadlo.
Zámek Kačina u Kutné Hory a Muzeum českého venkova NZM Kačina

Zámek Kačina u Kutné Hory a Muzeum českého venkova NZM Kačina

V Muzeu českého venkova jsou uloženy sbírkové předměty, vztahující se k dějinám a současnosti venkova, zemědělství a potravinářského průmyslu. Prohlídkové okruhy nabízejí jak pohledy do dějin pěstování zemědělských plodin a chovu hospodářských zvířat, tak prohlídku sídla rodu Chotků.

Konírna na zámku Kačina

Konírna na zámku Kačina

Interaktivní expozice představuje chod zámecké konírny a její fungování za časů šlechtického rodu Chotků. Zažijete zde jedinečný výlet do historie a navíc na vlastní oči spatříte historického osminásobného dostihového šampiona, plnokrevného hřebce Gradiva!

Klasicistní divadlo na zámku Kačina

Klasicistní divadlo na zámku Kačina

Divadlo na zámku Kačina bylo slavnostně otevřeno 4. listopadu 1851. Intenzivní provoz trval téměř dvacet let, během kterých se zde hrály mimo jiné hry Rudolfa Karla Chotka, pravnuka stavebníka zámku a hlavního hybatele zdejšího divadelního dění.

Zámecký park Kačina

Zámecký park Kačina

Přijďte se projít krásným kačinským parkem, který je starší než samotný kačinský zámek a relaxovat uprostřed nádherné přírody tvořené historickými úpravami majitelů panství.

Národní zemědělské muzeum – obory zemědělství ve všech podobách

Národní zemědělské muzeum – obory zemědělství ve všech podobách

Národní zemědělské muzeum nabízí kromě stálých expozic v Praze expozice ve svých pobočkách, krátkodobé výstavy, přednášky pro veřejnost, archiv, fotoarchiv a knihovnu. Zveme vás i na vyhlídkovou terasu na střeše muzea s výjimečným výhledem na celou Prahu.