Úvod > Aktuality > Štípa se připravuje na návštěvu papežského vyslance i na koncert Hradišťanu
 	Poutní místo Štípa si pripomene významné výrocí
">  	Poutní místo Štípa si pripomene významné výrocí "> Letos uplyne 250. let od prenesení sošky Panny Marie Štípské "> V prubehu oslav probehne v kostele výstava historických ornátu a šaticek sošky Panny Marie
Památky

Štípa se připravuje na návštěvu papežského vyslance i na koncert Hradišťanu

  • Vydáno14. června 2015
Několik významných akcí nyní připravují a plánují ve Štípě u Zlína. První z nadcházejících událostí se bude konat 20. června, kdy v 15:00 arcibiskup Jan Graubner požehná nově opravenou lázeňskou kapli sv. Marie Magdalény. Nenápadná stavba, která byla v minulých týdnech opravena, se nachází v Kostelci u lázní v blízkosti cyklostezky vedoucí do Štípy. Po slavnostním žehnání se pak vydají poutníci i sám arcibiskup na pěší pouť do štípského kostela, kde pak bude v 17:00 sloužena mše svatá.

Kostel ŠtípaDalší akcí, kterou ve Štípě připravují, se vztahuje k nadcházejícímu 250. výročí od posvěcení poutního kostela, které připadá na 7. července. Toto výročí si ve Štípě připomenou 28. června v 15:00 koncertem Hradišťanu s Jiřím Pavlicou.

Poutní místo Štípa je oficiální zastávkou evropské poutní stezky, která v kraji spojuje významná poutní místa jako Velehrad a Svatý Hostýn.

Významné jubileum přijede slavit také vzácný host -  apoštolský nuncius vyslanec Vatikánu v České republice Mons. Giuseppe Leanza, který bude 6. července v 10:30 předsedat slavnostní bohoslužbě.

ŠtípaPoutní kostel ve Štípě nedaleko Zlína se řadí mezi nejkrásnější a největší chrámy v kraji.

Na hlavním oltáři je vystavena uctívaná socha Panny Marie Štípské, která je řazena mezi tři nejstarší mariánské sochy na Moravě.
 

Mariánské poutní místo Štípa ve Zlíně

Mariánské poutní místo Štípa ve Zlíně

Asi 10 km od Zlína leží malá obec Štípa, která je poutním místem s mariánskou soškou. Milostná socha Panny Marie s Ježíškem, stojící na hlavním oltáři v poutním kostele zasvěceném Narození Panny Marie, patří mezi nejstarší mariánské sochy na Moravě.

Poutní stezky Východní Moravy: I. etapa Kroměříž – Velehrad

Poutní stezky Východní Moravy: I. etapa Kroměříž – Velehrad

Vydejte se na cestu spojující dvě nejvýznamnější poutní místa Moravy – Svatý Hostýn a Velehrad, poznejte dávnou historii naší země. Putování zahájíte v Kroměříži, městě památek UNESCO. Po sedmi dnech můžete putování zakončit na Velehradě, odkud bylo Slovanům před mnoha věky přineseno křesťanství.

Další aktuality