Úvod > Aktuality > Šumavský Špičák láká na novou naučnou stezku a sekci skoků pro bikery

Šumavský Špičák láká na novou naučnou stezku a sekci skoků pro bikery

Vydáno 14. června 2018 Příroda
Další naučná stezka pro pěší turisty od rozhledny na vrchol Špičáku přes Rozvodí k Černému jezeru je hlavní novinkou letošního léta v areálu Ski&Bike Špičák a jeho okolí. Bikepark nabídne novou skokovou sekci s velkým nafukovacím vakem pro trénink doskoků. Lanovka již zahájila provoz začátkem června.

Od pátku 15. června začíná každodenní provoz lanové dráhy až do neděle 16. září, poté bude pokračovat víkendovým provozem. Spolu s každodenním provozem bude otevřena i rozhledna a cesta na rozvodí.

Každý den je nyní možnost půjčit si kola – nejen na sjezd (downhill) a zkusit jednu ze sedmí tras bikeparku, ale na běžné jezdění po cyklostezkách, včetně elektrokol.

Bikepark letos modernizoval většinu překážek na všech hlavních tratích, jejichž náročnost je od stupně hobby až po profi. Má nové dřevěné klopené zatáčky, několik lávek a skoků. Přibyla skoková sekce Jump Park a velké nafukovací doskočiště u věže rozhodčích u lanovky. Cesta lanovkou nahoru přijde na 150 Kč, včetně cesty zpět na 190 Kč dospělé a 70 Kč a 80 Kč pro děti.


Udělejte si s dětmi procházku k Černému jezeru

Černé jezeroVyrazit se samozřejmě už dá i po naučné stezce na jezera nebo na jakoukoli jinou trasu -  středisko vytvořilo různé programy výletů pro rodiny s dětmi. Novinkou letošního roku je Datlíkova stezka pro rodiny s dětmi. Pěší stezka vede od rozhledny na vrchol Špičáku přes Rozvodí a k Černému jezeru. Čtyřkilometrová trasa kopíruje linii železné opony. Doplňují ji kvízy pro děti, jimiž je provede zdejší živočich datlík tříprstý. Obrázky s informacemi mají QR kódy a po nahrání do mobilů či tabletů se lidé dozví další podrobnější informace.

Turisté už čtvrtý rok také mohou dojít k Čertovu jezeru po stejně dlouhé stezce nazvané Po stopách zajíce.

Datlíkova stezka - naučná stezka ze Špičáku k Černému jezeru

Datlíkova stezka - naučná stezka ze Špičáku k Černému jezeru

K Černému jezeru vede čtyřkilometrová trasa pro pěší, která kopíruje státní hranici. Doplňují ji kvízy pro děti, jimiž je provází zdejší živočich datlík tříprstý.

Lanovka na Špičák v Železné Rudě

Lanovka na Špičák v Železné Rudě

Lanovka vás přepraví ze Sport areálu Špičák až na vrchol Špičáku (1202 m). Přepraví zde bez problémů pěší i cykloturisty, paraglidisty a tělesně postižené turisty. Přeprava kol a kočárků je zde zdarma.

Bikepark Špičák v Železné Rudě

Bikepark Špičák v Železné Rudě

Šumava nabízí stovky kilometrů tras pro horská kola. Bikepark Ski&bike Špičák - Železná Ruda se nachází v pohoří Šumavy ve Sport areálu Špičák, který je vzdálen 5 km od Rudy směrem na Nýrsko. Užít si můžete také společnou jízdenku s přeshraničním bikeparkem Geisskopf.

Čertovo jezero - jediné šumavské jezero náležící k povodí Dunaje

Čertovo jezero - jediné šumavské jezero náležící k povodí Dunaje

Pověstmi opředené Čertovo jezero ledovcového původu leží na jihovýchodním svahu Jezerní hory, poblíž Železné Rudy. Jako jediné ze šumavských jezer náleží k povodí Dunaje.

Rozhledna šumavský Špičák

Rozhledna šumavský Špičák

Rozhledna postavená roku 2014 na šumavském Špičáku měří 26,5 metru a na její vrchol vede celkem 135 schodů. Svou výškou převyšuje všechny okolní stromy a nabízí tak jedinečný výhled na Šumavu z obou stran, za jasného počasí lze dohlédnout i Dachsteinské Alpy.

Naučná stezka Po stopách zajíce

Naučná stezka Po stopách zajíce

Naučná stezka v délce 4 km je určena dětem a vede z vrcholu Špičák přes Rozvodí k Čertovu jezeru a zpět k lanovce. Celkem 10 stanovišť s kvízem zahrnujícím zdejší rostliny, stromy, živočichy a jiné zajímavosti.