Úvod > Aktuality > Postavy z nejoblíbenějších Večerníčků potkáte na zámku Loučeň
Na zámku Loucen potkáte postavicky z Vecernícku
"> Na zámku Loucen potkáte postavicky z Vecernícku "> Pohádku bude vyprávet Ovcí babicka "> Nekteré programy si všichni, kdo mají Vecernícka rádi, budou moci užít po celý den "> Krkonošské pohádky
Zážitky

Postavy z nejoblíbenějších Večerníčků potkáte na zámku Loučeň

  • Vydáno9. května 2013
Jarní sobota se na zámku Loučeň ponese ve znamení nejkrásnějších Večerníčkových příběhů. Od 11 do 17 hodin zde bude probíhat akce nazvaná Večerníčkův den, která návštěvníkům připomene některé večerníčkové příběhy. Děti i dospělí se tak mohou setkat s populárními postavami, jakými jsou roztomilý Krteček, krásná Maková panenka, vtipná dvojice Křemílek a Vochomůrka nebo jičínský loupežník Rumcajs.
Z večerníčku Jája a PájaOblíbená televizní postavička Večerníčka tento rok oslaví již 50. narozeniny. Při této příležitosti přijede na výlet na zámek i spolu se svými nejlepšími kamarády Maxipsem Fíkem, Bobem a Bobkem, Krakonošem, Vílou Amálkou či Patem a Matem. Takové pohádkové návštěvníky, kteří se již těší na děti při celodenním programu, Loučeň zatím ještě nikdy nehostila.

Některé programy si všichni, kdo mají Večerníčka rádi, budou moci užít po celý den, jiné mají svůj pevně stanovený čas. Na zámku budou probíhat nevšední dětské prohlídky s Maxipsem Fíkem a panem Krbcem, které se budou konat od 10:30 hodin. každou půlhodinu až do pozdního odpoledne. V zámeckém parku budou na děti taktéž po většinu dne, konkrétně od 10:50 do 16:00 hod., čekat postavy z různých Večerníčků s přichystanými úkoly, nástup na tyto disciplíny bude možný průběžně kdykoli v uvedenou dobu. S Křemílkem a Vochomůrkou se třeba děti vydají na houby. Včelí medvídkové je protrénují v abecedě a víla Amálka pak v tanci. Také bude potřeba odstranit jednu Trautenberkovu nehoráznost a následně pomoci Ančeti od Krakonošova trestu, který se sesypal i na ni.

Hravé disciplíny, kterých se kromě zmíněných postaviček zúčastní ještě také Bob a Bobek, Rumcajs, Manka, Pučmeloud, či Maková panenka s motýlem Emanuelem, jsou součástí velké hry, v jejímž cíli má paní kněžna z Rumcajsova Jičína připraveny pro každé účastnící se dítě večerníčkovské odměny.

Zámek Loučeň – zámek, kde to žije

Zámek Loučeň – zámek, kde to žije

Zámek Loučeň – romantický zámek s rozlehlým parkem, labyrintáriem a celou řadou dalších zajímavostí. Expozice české větve rodiny Thurn-Taxis a života na zámku na přelomu 19. a 20. století. Dozvíte se tak nikoli suchá fakta, ale příběh života na zámku zhruba před sto lety.

Další aktuality