Úvod > Aktuality > Postavy z nejoblíbenějších Večerníčků potkáte na zámku Loučeň
Na zámku Loucen potkáte postavicky z Vecernícku
Zážitky

Postavy z nejoblíbenějších Večerníčků potkáte na zámku Loučeň

  • Vydáno9. května 2013
Jarní sobota se na zámku Loučeň ponese ve znamení nejkrásnějších Večerníčkových příběhů. Od 11 do 17 hodin zde bude probíhat akce nazvaná Večerníčkův den, která návštěvníkům připomene některé večerníčkové příběhy. Děti i dospělí se tak mohou setkat s populárními postavami, jakými jsou roztomilý Krteček, krásná Maková panenka, vtipná dvojice Křemílek a Vochomůrka nebo jičínský loupežník Rumcajs.
Z večerníčku Jája a PájaOblíbená televizní postavička Večerníčka tento rok oslaví již 50. narozeniny. Při této příležitosti přijede na výlet na zámek i spolu se svými nejlepšími kamarády Maxipsem Fíkem, Bobem a Bobkem, Krakonošem, Vílou Amálkou či Patem a Matem. Takové pohádkové návštěvníky, kteří se již těší na děti při celodenním programu, Loučeň zatím ještě nikdy nehostila.

Některé programy si všichni, kdo mají Večerníčka rádi, budou moci užít po celý den, jiné mají svůj pevně stanovený čas. Na zámku budou probíhat nevšední dětské prohlídky s Maxipsem Fíkem a panem Krbcem, které se budou konat od 10:30 hodin. každou půlhodinu až do pozdního odpoledne. V zámeckém parku budou na děti taktéž po většinu dne, konkrétně od 10:50 do 16:00 hod., čekat postavy z různých Večerníčků s přichystanými úkoly, nástup na tyto disciplíny bude možný průběžně kdykoli v uvedenou dobu. S Křemílkem a Vochomůrkou se třeba děti vydají na houby. Včelí medvídkové je protrénují v abecedě a víla Amálka pak v tanci. Také bude potřeba odstranit jednu Trautenberkovu nehoráznost a následně pomoci Ančeti od Krakonošova trestu, který se sesypal i na ni.

Hravé disciplíny, kterých se kromě zmíněných postaviček zúčastní ještě také Bob a Bobek, Rumcajs, Manka, Pučmeloud, či Maková panenka s motýlem Emanuelem, jsou součástí velké hry, v jejímž cíli má paní kněžna z Rumcajsova Jičína připraveny pro každé účastnící se dítě večerníčkovské odměny.

Zámek Loučeň – zámek, kde to žije

Zámek Loučeň – zámek, kde to žije

Zámek Loučeň – romantický zámek s rozlehlým parkem, labyrintáriem a celou řadou dalších zajímavostí. Expozice české větve rodiny Thurn-Taxis a života na zámku na přelomu 19. a 20. století. Dozvíte se tak nikoli suchá fakta, ale příběh života na zámku zhruba před sto lety.

Další aktuality

Zoopark Zájezd láká na výhodné vstupné

Zoopark Zájezd mezi obcemi Buštěhrad a Libochovičky láká až do konce února na výhodné vstupné 1+1 zdarma. Při koupi vstupenky pro dospělé dostanete dětskou vstupenku zdarma. Akce platí ve všední dny, což se může skvěle hodin o jarních prázdninách.
Středočeský kraj | Příroda

Prohlédněte si národní kulturní památky Středočeského kraje

Středočeský kraj se, vzhledem k rozloze svého území, své historii a geografické poloze, vyznačuje kulturním dědictvím vyjímečné kvality. Jeho nedílnou součástí je velké množství památek všeho druhu. Seznam národních kulturních památek Středočeského kraje, tedy těch, které tvoří nejvýznamnější součást kulturního bohatství českého národa, čítá přes dvacet položek a jsou na něm nejen honosné zámky, hrady, kostely a poutní místa, ale také zajímavé průmyslové stavby či rudné doly. Prohlédněte si je spolu s Kudy z nudy.
Středočeský kraj | Památky

V Neumětelích zahájí jezdeckou sezónu Horymírova jízda

V sobotu 24. února 2024 se v Neumětelích a Radotíně chystá Horymírova sváteční jízda. Přijďte se podívat na koně i jezdce, kteří touto svou jízdou otevřou letošní jezdeckou sezónu. Horymírova družina se sejde okolo 8:00 v Radotíně, odkud vyrazí na dlouhou cestu, až do Neumětel.
Středočeský kraj | Letní sporty

Jarní poutě 2024: Matějská, Sedlecká, Dobrovodská či Řípská

Jaro je na spadnutí a s ním i oblíbené jarní poutě. Pražská Matějská začíná již poslední únorovou sobotu, dlouho na sebe nenechají čekat ani velikonoční poutě Sedlecká v Kutné Hoře a jihočeská v Dobré Vodě. Dubnový výlet na Říp spojte s Řípskou poutí a za květnového sluníčka si užijete pouť ve Žďáru nad Sázavou.
Středočeský kraj | Zážitky

Objevte zimní Křivoklát: jeden z nejstarších a nejvýznamnějších hradů je otevřen i v únoru

Již patnáctým rokem se na hradu Křivoklát konají prohlídky v zimních měsících. Po celý únor a březen je hrad Křivoklát otevřený během víkendu od 11:00 do 15:00 hodin.
Středočeský kraj | Památky

Sbírka slánek ve Slaném je jednou z největších na světě

Je vidět, že bez soli to zkrátka opravdu nejde. A zvlášť ve Slaném, kde vznikla roku 2011 originální velká sbírka slánek. Díky ochotným dárcům z Česka i zahraničí se sbírka rychle rozrůstá a v současné době čítá zhruba již 4200 exponátů. Darované skvosty jsou vystaveny v prostorách slánského Infocentra Pod Velvarskou bránou.
Středočeský kraj | Kultura

10 tipů, kam na výlet v Kolíně a okolí

Kolínu se díky místním židovským památkám přezdívá „Jeruzalém na Labi“. Z výšky si královské město lze prohlédnout z rozhledny Vodárna, vzniklé z bývalé vodárenské věže, anebo ze středověké věže Práchovna. V blízkém parku jsou k vidění sochy medvědů ze známé pohádky Potkali se u Kolína. Dominantou města je honosný chrám sv. Bartoloměje od Petra Parléře. Unikátní zákoutí v historickém centru města představuje Bartolomějské návrší, které nabízí neobvyklé pohledy na nejcennější kolínské památky. K návštěvě láká zdejší kostnice s bohatou ornamentální výzdobou i budova bývalé farní školy s interaktivní expozicí. Z místní zvonice se naskýtají krásné výhledy do daleka.
Středočeský kraj | Památky

V Příbrami v sobotu nastane masopustní veselí

Hornické muzeum Příbram pořádá v sobotu 17. února 2024 tradiční masopustní průvod a lidovou veselici v prostředí historických báňských objektů. Přijďte si užít masopustní průvod, rej masek a žertovné masopustní scénky v prostředí hornických Březových Hor! Na přípravě této lidové veselice muzeum již 21. rokem spolupracuje se Sborem dobrovolných hasičů z Bohutína, kteří masopust pořádají 98 let.
Středočeský kraj | Kultura