Úvod > Aktuality > Pošťácké slavnosti na zámku Loučeň slibují dobrodružnou výpravu s knížecím telegramem
Loucen zahájí turistickou sezonu v první dubnovou sobotu Poštáckými slavnostmi
"> Loucen zahájí turistickou sezonu v první dubnovou sobotu Poštáckými slavnostmi "> Poštácké slavnosti na zámku Loucen "> Poštácké slavnosti zahájí sezónu na zámku Loucen
Zážitky

Pošťácké slavnosti na zámku Loučeň slibují dobrodružnou výpravu s knížecím telegramem

  • Vydáno4. dubna 2014
Na počest posledního šlechtického majitele loučeňského zámku Thurn-Taxisů bude zahájena letošní turistická sezonu v první dubnovou sobotu Pošťáckými slavnostmi. Půjde již o třetí opakování oblíbené akce.

Zámek Loučeň – zámek, kde to žijeThurn-Taxisové, starobylý evropský rod, v Evropě provozoval poštovnictví. 5. dubna se proto na zámku Loučeň setkáte s loučeňským poštmistrem v rámci oživlých prohlídek.

V přízemí zámku uvidíte improvizovanou poštovnu, kde si děti vyrobí poštovní známku, napíší dopis nebo telegram. Zámecký park se při příznivém počasí promění v dějiště pro velkou pošťáckou hru se stanovišti v podobě poštovních stanic.

Děti se stanou pošťáky a budou mít doručit zámeckému pánovi důležitý telegram. Na trase je čekají úkoly a v cíli odměna v podobě unikátní poštovní známky. Hra bude trvat hodinu a startovat se bude průběžně mezi 11 a 15 hodinou. V zámecké oranžerii se odehraje Čapkova Pošťácká pohádka

Od 29. března si můžete také užít Prohlídky zámku Loučeň s Bílou paní. V březnu a dubnu budou prohlídky připraveny o víkendu, navíc také o Velikonocích 17.,18. a 21. dubna.

Zámek Loučeň – zámek, kde to žije

Zámek Loučeň – zámek, kde to žije

Zámek Loučeň – romantický zámek s rozlehlým parkem, labyrintáriem a celou řadou dalších zajímavostí. Expozice české větve rodiny Thurn-Taxis a života na zámku na přelomu 19. a 20. století. Dozvíte se tak nikoli suchá fakta, ale příběh života na zámku zhruba před sto lety.

Piknik v zámeckém parku na Loučeni

Piknik v zámeckém parku na Loučeni

Máte smysl pro romantiku? Pak pocit prázdného žaludku nezaháněje jen tak obyčejným způsobem. Objednejte si piknikový koš v zámeckém parku na Loučeni!

Další aktuality

25.9.
2022
Objevujte královská města Čech

Objevujte královská města Čech

Středočeský kraj | Památky
22.9.
2022
Stromem roku 2022 je Uranová hruška z Drásova

Stromem roku 2022 je Uranová hruška z Drásova

Středočeský kraj | Příroda
21.9.
2022
Za vínem se vydejte tento víkend na Karlštejn

Za vínem se vydejte tento víkend na Karlštejn

Středočeský kraj | Gurmánská turistika
21.9.
2022
Tipy proti nudě... aneb, kam o víkendu s dětmi

Tipy proti nudě... aneb, kam o víkendu s dětmi

Středočeský kraj | Zážitky