Úvod > Aktuality > Už jen pár posledních týdnů lze na Staroměstské radnici vidět výstavu Czech Press Photo

Už jen pár posledních týdnů lze na Staroměstské radnici vidět výstavu Czech Press Photo

Vydáno 5. ledna 2020 Kultura
Soutěž profesionálních fotografů se koná už po dvacátéčtvrté. Výstava je i letos umístěna v prostorách Staroměstské radnice. Mezinárodní porota 25. ročníku soutěže Czech Press Photo hodnotila práce 270 fotografů s celkovým počtem téměř 4000 fotografií. Celkově se soutěžilo v osmi foto a třech video kategoriích. Soutěžit mohl každý, kdo má trvalé bydliště v Česku nebo na Slovensku a splnil podmínky účasti. Expozice Czech Press Photo 2019 na Staroměstské radnici potrvá do 30. ledna 2020. Otevřena je každý den od 10:00 do 19:00 hodin. Základní vstupné činí 150 Kč a zlevněné 70 korun.
Czech press photoV románských a gotických sklepních prostorách Staroměstské radnice si můžete prohlédnout výstavu Czech Press Proto 2019, a to do 30. ledna 2020 denně od 10 do 19 hodin. Vstupné je 150 Kč dospělí či 70 Kč pro seniory a studenty.

Návštěvníci výstavy uvidí nejen fotografii vítěze hlavní ceny „Fotografie roku“, ale také práce těch, kdo uspěli v jednotlivých kategoriích a konečně i vybrané neoceněné fotografie.

czech press foto vítěznáVýstava každoročně přehledně mapuje a představuje veřejnosti prostřednictvím nejlepších fotografií a dokumentárních filmů nejvýznamnější události uplynulého roku napříč celým společenským spektrem od zpravodajských aktualit přes umění a portréty až po sport a přírodu. Mezi soutěžní kategorie patří: "Aktualita", "Problémy dnešní doby", "Každodenní život", "Umění a kultura", "Sport", "Portrét", "Příroda, věda a životní prostředí", "Lifestyle" a "Proměny Prahy".

Výstava Czech Press Photo 2019 potrvá až do 30. ledna 2019. Je otevřena každý den od 10:00 do 19:00 hodin. Základní vstupné činí 150 a snížené 70 korun.
Co nezmeškat v lednu: ledové sochy, zajímavé výstavy i závody na lyžích

Co nezmeškat v lednu: ledové sochy, zajímavé výstavy i závody na lyžích

Kdekdo by si myslel, že po smršti adventních trhů a koncertů, vánočních akcí, předsilvestrovských i silvestrovských výstupů a dalších akcí koncem roku se dostaví nudný studený leden. Kdepak, na portálu Kudy z nudy to dál žije: přece byste si nenechali ujít nové ledové sochy, bláznivé zimní závody nebo třeba Džungli, která v zimě nespí?

Czech Press Photo 2019 představuje nominované snímky a videa jubilejního 25. ročníku soutěže

Czech Press Photo 2019 představuje nominované snímky a videa jubilejního 25. ročníku soutěže

Letošní ročník soutěže Czech Press Photo už je za dveřmi: 22. listopadu si na Staroměstské radnici v Praze fotografové z Česka a Slovenska převezmou ceny za nejlepší snímky roku 2019 a zároveň začne výstava, kde budou k vidění všechna nominovaná díla.

Staroměstské náměstí v Praze - nejstarší a nejvýznamnější pražské náměstí

Staroměstské náměstí v Praze - nejstarší a nejvýznamnější pražské náměstí

Staroměstské náměstí je jednou z povinných zastávek při návštěvě Prahy. V každou celou hodinu se shromáždí davy turistů před Staroměstskou radnicí, aby sledovali pochod apoštolů na historickém orloji. Jiní odpočívají na lavičkách nebo na zahrádkách kaváren a vdechují atmosféru tohoto místa.

Královská cesta - nejkrásnější prohlídková trasa v Praze

Královská cesta - nejkrásnější prohlídková trasa v Praze

Královská cesta je název historické trasy centrem českého hlavního města Prahy, kudy procházely korunovační průvody Českých králů – přijímajících poctu od občanů města. Cesta spojovala dvě důležitá královská sídla – Pražský hrad a Královský dvůr na Starém Městě Pražském.

Staroměstská radnice v Praze - prohlídka historických prostor i orloje

Staroměstská radnice v Praze - prohlídka historických prostor i orloje

Historické sály s cennými malbami, gotická kaple s pohledem na figury apoštolů, gotická věž s vyhlídkou, orloj i románsko-gotické podzemí radnice s náznakovou historickou expozicí, to vše se skrývá ve Staroměstské radnici.