Úvod > Aktuality > Poslední víkend s párou vás čeká v Lužné u Rakovníka

Poslední víkend s párou vás čeká v Lužné u Rakovníka

Vydáno 21. října 2019 Zážitky
V sobotu 26. a v neděli 27. října 2019 máte poslední možnost svézt se parním vlakem do železničního muzea v Lužné u Rakovníka, kde bude probíhat zajímavý program, který potěší malé i velké návštěvníky. Můžete se vydat na cestu parním vlakem, který tentokrát odjíždí z pražského hlavního nádraží. Trasy zvláštních vlaků povedou z Prahy hl. n. přes Kralupy n. Vlt. a Kladno do Lužné u R. a zpět, další vlak pojede z Lužné do Rakovníka a zpět.

Lužná u Rkovníka

Muzeum Českých drah v Lužné u Rakovníka zřídily České dráhy v areálu bývalé výtopny asi 300 metrů od železniční stanice Lužná. Najdete tu největší sbírku lokomotiv a vozů Českých drah, Národního technického muzea i od soukromníků.

Hlavním lákadlem jsou tři desítky parních lokomotiv z různých období železničního provozu, od malých lokálkových lokomotiv až po nejvýkonnější stroje, které zažily vrchol a postupný útlum doby parního provozu. Kromě toho se seznámíte s historií železniční dopravy, děti si vyzkouší ovládání mechanického návěstidla a prohlédnou modelové kolejiště, o víkendu se společně můžete projet po muzejní úzkokolejce.

lokomotiva papoušekPoslední velkou akcí sezony 2019 bude parní víkend 26. a 27. října, kdy se do muzea a po jeho okolí svezete parními vlaky, brány muzea se letos definitivně zavřou na konci října. Na tratě by měly vyrazit lokomotivy 477.043 "Papoušek" a 414.096 "Heligón". S poslední letošní párou se svezete Papouškem z Prahy hlavního nádraží do Kralup, Kladna, Stochova a Lužné. Heligón vyrazí z Lužné do Rakovníka a naopak.

Muzeum Českých drah v Lužné u Rakovníka - největší železniční muzeum v ČR

Muzeum Českých drah v Lužné u Rakovníka - největší železniční muzeum v ČR

Muzeum v Lužné u Rakovníka je největší tuzemské železniční muzeum. Železniční muzeum Českých drah se nachází v prostorách bývalé výtopny společnosti Buštěhradské dráhy. V areálu je vybudován okruh úzkorozchodného kolejiště o rozchodu 800 mm s možností svezení pro návštěvníky.

Další aktuality

11.11.
2019
Tipy kam o víkendu s dětmi

Tipy kam o víkendu s dětmi

Střední Čechy | Zážitky
29.10.
2019
Svatohubertské slavnosti budou opět na zámku Loučeň

Svatohubertské slavnosti budou opět na zámku Loučeň

Střední Čechy | Zážitky