Úvod > Aktuality > Poslední víkend s párou vás čeká v Lužné u Rakovníka
V Lužné u Rakovníka se nachází velká železnicní expozice
"> V Lužné u Rakovníka se nachází velká železnicní expozice "> "> Poslední víkend s párou vás ceká v Lužné u Rakovníka "> Lokomotiva Kafemlejnek
Zážitky

Poslední víkend s párou vás čeká v Lužné u Rakovníka

  • Vydáno25. října 2021
V sobotu 30. a v neděli 31. října 2021 máte poslední možnost svézt se parním vlakem do železničního muzea v Lužné u Rakovníka, kde bude probíhat zajímavý program, který potěší malé i velké návštěvníky. S párou se můžete svézt v sobotu i v neděli mezi Lužnou a Řevničovem a mezi Lužnou a Rakovníkem. Další atrakcí budou jízdy historického motoráčku Hurvínek z Lužné do Krupé a zpět. Motoráček odjíždí z areálu muzea!

Lužná u RkovníkaMuzeum Českých drah v Lužné u Rakovníka zřídily České dráhy v areálu bývalé výtopny asi 300 metrů od železniční stanice Lužná. Najdete tu největší sbírku lokomotiv a vozů Českých drah, Národního technického muzea i od soukromníků.

Hlavním lákadlem jsou tři desítky parních lokomotiv z různých období železničního provozu, od malých lokálkových lokomotiv až po nejvýkonnější stroje, které zažily vrchol a postupný útlum doby parního provozu. Kromě toho se seznámíte s historií železniční dopravy, děti si vyzkouší ovládání mechanického návěstidla a prohlédnou modelové kolejiště, o víkendu se společně můžete projet po muzejní úzkokolejce.

lokomotiva papoušekPoslední velkou akcí sezony 2021 bude parní víkend 30. a 31. října, kdy se do muzea a po jeho okolí svezete parními vlaky, brány muzea se letos definitivně zavřou na konci října.

Muzeum Českých drah v Lužné u Rakovníka – největší železniční muzeum v ČR

Muzeum Českých drah v Lužné u Rakovníka – největší železniční muzeum v ČR

Muzeum v Lužné u Rakovníka je největší tuzemské železniční muzeum. Železniční muzeum Českých drah se nachází v prostorách bývalé výtopny společnosti Buštěhradské dráhy. V areálu je vybudován okruh úzkorozchodného kolejiště o rozchodu 800 mm s možností svezení pro návštěvníky.

Další aktuality

25.9.
2022
Objevujte královská města Čech

Objevujte královská města Čech

Středočeský kraj | Památky
22.9.
2022
Stromem roku 2022 je Uranová hruška z Drásova

Stromem roku 2022 je Uranová hruška z Drásova

Středočeský kraj | Příroda
21.9.
2022
Za vínem se vydejte tento víkend na Karlštejn

Za vínem se vydejte tento víkend na Karlštejn

Středočeský kraj | Gurmánská turistika