Úvod > Aktuality > Poslední říjnová sobota patří konci sezony ve skanzenu Solvayovy lomy

Poslední říjnová sobota patří konci sezony ve skanzenu Solvayovy lomy

Vydáno 23. října 2019 Kultura
Poslední sobota v říjnu 26. 10. 2019 bude věnována slavnostnímu zakončení sezony v muzeu přírody – skanzenu Solvayovy lomy nedaleko cesty ze Sv. Jana pod Skalou na Karlštejn. Rozloučení proběhne v podobě funkční techniky, kterou vám v lomu předvedou v chodu. Součástí bude i spanilá jízda všech provozních lokomotiv.
Solvayovy lomySlavnostní zakončení sezóny ve skanzenu Salvayovy lomy26. října 2019 na programu bden plný zážitků, na kterém budou jak běžné, tak mimořádné jízdy souprav na muzejní dráze. V tento den tak spatříte v provozu i lokomotivy, které nejsou rozhodně běžnou součástí pravidelných jízd pro návštěvníky. Program mimořádných jízd vlaků bude k dispozici na místě, neboť pořadatelé sami dopředu netuší, který ze strojů se podaří v tento den uvésti v chod.

Těšit se můžete i na doprovodný program, určitě budou k vidění rozličné stroje a zařízení, jejichž pohonnou látkou je stlačený vzduch. Program začíná mimořádně již v 10:00 hodin. Tento den tak končí pro letošní rok i pravidelné prohlídky, tak si to určitě nenechte ujít.
 
Pořadatelé žádají návštěvníky akce, aby respektovali zákaz vjezdu motorových vozidel do areálu skanzenu a také samozřejmě do NPR Karlštejn. Vjezd do areálu je možný pouze pro historická vozidla.

V neděli 27.10. a pondělí 28.10. bude ještě v provozu vlak, prohlídky muzea a podzemí ale již probíhat nebudou.
Naučná stezka Svatojánský okruh

Naučná stezka Svatojánský okruh

Naučná stezka Svatojánský okruh zavádí návštěvníky do atraktivního okolí obce Svatý Jan pod Skalou v Národní přírodní rezervaci Karlštejn. Byla vybudována ve druhé polovině 80. let a obnovena v roce 2005.

Lom Chlum u Srbska

Lom Chlum u Srbska

Lom Chlum leží na okraji národní přírodní památky Karlštejn a je vstupní branou do rozsáhlého jeskynního systému v Českém krasu.

Skanzen Solvayovy lomy v Českém krasu

Skanzen Solvayovy lomy v Českém krasu

Muzeum těžby a dopravy vápence v Českém krasu je koncipováno jako skanzen ve volné přírodě, který tvoří několik objektů - bývalých provozních a technologických budov a rekonstruovaná úzkorozchodná dráha.

Zrušený lom Paraple v Českém krasu

Zrušený lom Paraple v Českém krasu

Jedno z nekrásnějších zákoutí Českého krasu.

Další aktuality

27.2.
2020
V Příbrami v sobotu nastane masopustní veselí

V Příbrami v sobotu nastane masopustní veselí

Střední Čechy | Kultura
16.12.
2019
Užijte si Mělnické Vánoce

Užijte si Mělnické Vánoce

Střední Čechy | Kultura