Úvod > Aktuality > Poslední říjnová sobota patří konci sezony ve skanzenu Solvayovy lomy

Poslední říjnová sobota patří konci sezony ve skanzenu Solvayovy lomy

Vydáno 24. října 2018 Kultura
Poslední sobota v říjnu bude věnována slavnostnímu zakončení sezony v muzeu přírody – skanzenu Solvayovy lomy nedaleko cesty ze Sv. Jana pod Skalou na Karlštejn. Rozloučení proběhne v podobě funkční techniky, kterou vám v lomu předvedou v chodu. Součástí bude i spanilá jízda všech provozních lokomotiv.
Solvayovy lomySlavnostní zakončení sezóny ve skanzenu Salvayovy lomy27. října 2018 na programu bohatý program, ne kterém budou jak běžné, tak mimořádné jízdy souprav na muzejní dráze. V tento den tak spatříte v provozu i lokomotivy, které nejsou rozhodně běžnou součástí pravidelných jízd pro návštěvníky. Program mimořádných jízd vlaků bude k dispozici na místě, neboť pořadatelé sami dopředu netuší, který ze strojů se podaří v tento den uvésti v chod.

Těšit se můžete i na doprovodný program, určitě budou k vidění rozličné stroje a zařízení, jejichž pohonnou látkou je stlačený vzduch. Program začíná mimořádně již v 10:00 hodin. Tento den tak končí pro letošní rok i pravidelné prohlídky, tak si to určitě nenechte ujít.
 
Pořadatelé žádají návštěvníky akce, aby respektovali zákaz vjezdu motorových vozidel do areálu skanzenu a také samozřejmě do NPR Karlštejn. Vjezd do areálu je možný pouze pro historická vozidla.
Skanzen Solvayovy lomy v Českém krasu

Skanzen Solvayovy lomy v Českém krasu

Muzeum těžby a dopravy vápence v Českém krasu je koncipováno jako skanzen ve volné přírodě, který tvoří několik objektů - bývalých provozních a technologických budov a rekonstruovaná úzkorozchodná dráha.

Český Grand Canyon - Velká Amerika

Český Grand Canyon - Velká Amerika

Místo, kde se filmoval Limonádový Joe, ale také někdejší cílová stanice nepohodlných politických vězňů. To všechno jsou vápencové lomy Velká a Malá Amerika. Přijeďte poznat krásy Českého krasu, Karlštejna a okolí.

Lom Chlum u Srbska

Lom Chlum u Srbska

Lom Chlum leží na okraji národní přírodní památky Karlštejn a je vstupní branou do nejrozsáhlejšího jeskynního systému v Českém krasu.

Naučná stezka Svatojánský okruh

Naučná stezka Svatojánský okruh

Naučná stezka Svatojánský okruh zavádí návštěvníky do atraktivního okolí obce Svatý Jan pod Skalou v Národní přírodní rezervaci Karlštejn. Byla vybudována ve druhé polovině 80. let a obnovena v roce 2005.

Zrušený lom Paraple v Českém krasu

Zrušený lom Paraple v Českém krasu

Jedno z nekrásnějších zákoutí Českého krasu.