Úvod > Aktuality > Portál Kudy z nudy v roce 2011
Portál Kudy z nudy v roce 2011
">
Památky

Portál Kudy z nudy v roce 2011

  • Vydáno22. ledna 2012
Portál Kudy z nudy, který provozuje agentura CzechTourism, se za dobu sedmi let svého působení dostal na vrchol podobných portálů v Česku. Kudy z nudy nabízí komplexní nabídku pro každého cestovatele – lidé se tu mohou inspirovat tipy na výlety po celém Česku nebo se do dění na webu přímo zapojit prostřednictvím pravidelné fotosoutěže či vkládáním zajímavého obsahu. V sezoně stránky využije okolo 350 tisíc návštěvníků měsíčně.
Největší poptávka o cestovatelské informace logicky nastává během hlavní turistické sezony, kdy stránky navštíví až 500 tisíc lidí. Ve statistickém srovnání obdobných portálů cestovního ruchu tak www.kudyznudy.cz patří do první pětice.

Portál realizací různých projektových aktivit vyrostl v největšího poskytovatele informací o nabídce domácího cestovního ruchu v ČR. Na portálu je v současné době registrováno téměř 9 tisíc uživatelů, přičemž valnou většinu tvoří provozovatelé, kteří sem pravidelně vkládají zajímavé tipy na aktivity, akce i výlety. Dnes tu provozovatelé inzerují už přes 6 tisíc nabídek, prezentace pro ně je zcela zdarma.

Prezentace na portálu je zdarma a slouží k podpoře domácího cestovního ruchu. Nejčastěji návštěvníci vyhledávají tipy na výlety v Praze, ve středních Čechách a na jižní Moravě, aktuality, kalendář akcí nebo doporučené výlety. Nejžádanější aktivitou na portále se v roce 2011 stala muzejní událost roku – Národní technické muzeum v Praze.

Portál Kudy z nudy se může pochlubit také svou fanouškovskou verzí na Facebooku, kde si cestovatelé vzájemně sdílí zajímavosti a novinky z webu. V současné době má profil Kudy z nudy přes 80 tisíc fanoušků. V listopadu 2011 byla pro fanoušky spuštěna zábavná aplikace Výletní horoskop, která každý týden přináší pro každé znamení zvěrokruhu zajímavý tip na výlet. Od prosince se do aplikace zapojilo přes 20 tisíc uživatelů.

Od září 2011 byly spuštěny také zahraniční jazykové mutace portálu ve zjednodušené podobě pro turisty v Německu (www.tschechienentdecken.de), Polsku (www.pomyslydlaturysty.pl) a na Slovensku (www.cesketripy.sk). Tyto jazykové verze obsahují 365 tipů na výlety v České republice, které jsou šité na míru právě pro zahraniční turisty. Součástí portálu jsou i fotografie, virtuální prohlídky a tipy na aktuální akce nadnárodního významu. Průměrná měsíční návštěvnost se od spuštění pohybuje kolem 30 tisíc unikátních uživatelů (období září – prosinec 2011), přičemž nejvíce navštěvovaná je německá verze stránek.

V roce 2011 se uskutečnil již třetí ročník populární soutěže Ceny Kudy z nudy 2011, která má za cíl více zpopularizovat a zviditelnit turistické nabídky na portálu a přiblížit je uživatelům. Ročník 2011 získal téměř 100 tisíc hlasů od více než 11 tisíc uživatelů. Absolutním vítězem se stalo Skalní město Adršpach.

Portál Kudy z nudy se snaží své atraktivní tipy a nabídky převádět i do tištěné verze. V květnu 2011 byla vydána v pořadí již třetí kniha s názvem Kudy z nudy – Nejlepší výlety v Čechách, na Moravě a ve Slezsku a v prosinci 2011 vyšly dvě cestovatelské brožury s názvy „Jaké je Česko? Skvělé“ a „100+1 originálních výletů Kudy z nudy“. Celkový náklad tiskovin Kudy z nudy za rok 2011 činil 545 tisíc výtisků. Brožury je také možné si stáhnout ve formě pdf.

Kudy z nudy v roce 2011 optikou čísel a statistik:
-    průměrně 350 tisíc návštěvníků měsíčně, v sezoně až 500 tisíc
-    21 milionů zobrazených stránek
-    1 návštěvník portálu si průměrně prohlédne 6 stránek a stráví tu 5 minut
-    45 % návštěvníků se sem vrací opakovaně
-    provozovatelé tu inzerují 6 tisíc nabídek na trávení volného času
-    do kalendáře bylo vloženo 20 tisíc akcí
-    ve videokanálu Kudy z nudy je nahráno 120 videí
-    fotogalerie portálu obsahuje přes 40 tisíc fotografií od uživatelů
-    obsah rozšířilo 1650 virtuálních prohlídek
-    vítězem Cen Kudy z nudy 2011 se stalo Skalní město Adršpach
-    80 tisíc fanoušků na Facebooku
-    kniha Nejlepší výlety v Čechách, na Moravě a ve Slezsku, 2 vydané brožury

10 nejčastěji vyhledávaných aktivit:

1.     Národní technické muzeum Praha
2.     Skanzen Rožnov pod Radhoštěm
3.     Aquapark Čestlice – Aquapalace Praha
4.     DinoPark Ostrava
5.     Království železnic v Praze na Smíchově
6.     První soukromé muzeum Lega v Praze
7.     Zámek Loučeň – zámek, kde to žije
8.     Zámek Hluboká nad Vltavou  
9.     Techmania Science Center v Plzni
10.   Tajemné znojemské podzemí

10 nejoblíbenějších redakčních tipů na výlet:
10 tipů kam s dětmi na výlet když prší
10 tipů kam vzít děti na výlet za dinosaury a prehistorií
15 tipů kam do podzemí
Víkendový výlet vláčkem nejen pro tátu s dětmi
10 tipů kam za romantikou
20 tipů kam na výlety na hrady a zámky po celý rok
10 tipů kam do aquaparku
10 tipů na zajímavá muzea
10 tipů kam s dětmi za zábavou, poznáním a na výlet
10 tipů kam za technickými zajímavostmi a památkami
Skanzen Rožnov pod Radhoštěm – Valašské muzeum v přírodě

Skanzen Rožnov pod Radhoštěm – Valašské muzeum v přírodě

Když se v Česku řekne skanzen, mnozí si představí právě ten v Rožnově pod Radhoštěm. Největší a nejstarší skanzen ve střední Evropě byl založen v roce 1925 a v jeho třech expozicích, Dřevěném městečku, Valašské dědině a Mlýnské dolině, je rozmístěno téměř 100 památkových objektů.

Zámek Hluboká nad Vltavou – neogotický klenot přístupný po celý rok

Zámek Hluboká nad Vltavou – neogotický klenot přístupný po celý rok

Zámek Hluboká je ideálním výletním cílem pro milovníky historie, nenapravitelné romantiky a na své si zde přijdou i vyznavači sportovních aktivit. Zámek vděčí za svoji současnou podobu rodu Schwarzenberků a mnohdy bývá označován jako nejhezčí zámek České republiky.

Zámek Loučeň – zámek, kde to žije

Zámek Loučeň – zámek, kde to žije

Zámek Loučeň – romantický zámek s rozlehlým parkem, labyrintáriem a celou řadou dalších zajímavostí. Expozice české větve rodiny Thurn-Taxis a života na zámku na přelomu 19. a 20. století. Dozvíte se tak nikoli suchá fakta, ale příběh života na zámku zhruba před sto lety.

Skalní město Adršpach – největší skalní město v České republice

Skalní město Adršpach – největší skalní město v České republice

Broumovský výběžek nabízí skvělé příležitosti k trávení aktivní dovolené. Adršpašsko-teplické skály jsou největším a nejdivočejším skalním městem Střední Evropy, které fascinuje turisty a vandrovníky už od 18. století.

Aquapark Čestlice – Aquapalace Praha

Aquapark Čestlice – Aquapalace Praha

Chcete si užít den plný sportu, zábavy a relaxace? Navštivte s rodinou, přáteli či kolegy největší aquapark ve střední Evropě – aquapark Čestlice – s nabídkou úžasného vodního světa a saun, nádherného SPA a moderního fitness. Ve vodním světě vás čeká spousta zábavy ve třech tématických palácích.

Muzeum Lega v Praze

Muzeum Lega v Praze

Přímo v centru Prahy najdete první soukromé muzeum stavebnice Lego, které je svou velikostí a počtem vystavovaných exponátů největším nejen v ČR, ale i v Evropě. Na ploše 420 m² můžete vidět 20 tematických expozic, které jsou poskládány z více než 1 300 000 kostiček lega.

Techmania Science Center v Plzni

Techmania Science Center v Plzni

Techmania v Plzni nabízí stále nové interaktivní expozice a vědeckotechnické show. Kromě toho můžete v protější budově navštívit i 3D planetárium.

DinoPark Ostrava – pravěký svět na dlani

DinoPark Ostrava – pravěký svět na dlani

Přemýšlíte, kam s dětmi na výlet? Navštivte zábavný a vzdělávací park určený dětem všech věkových kategorií. DinoPark Ostrava se nachází 13 km od centra Ostravy mezi Orlovou a Doubravou. Na ploše 35 ha je 70 modelů druhohorních zvířat v životních velikostech a nově uvidíte i roztomilá mláďata.

Národní technické muzeum Praha – ráj exponátů z oblasti vědy a techniky

Národní technické muzeum Praha – ráj exponátů z oblasti vědy a techniky

Expozice NTM překvapí moderním muzejním pojetí. Svůj prostor tu nacházejí sbírky architektury, stavitelství a sbírka polygrafie. Nechybí stálé expozice Chemie kolem nás, Měření času, hutnictví, Interkamera a Technika hrou, expozice televizního studia nebo expozice kontaktních čoček.

Království železnic v Praze na Smíchově – největší modelová železnice v ČR

Království železnic v Praze na Smíchově – největší modelová železnice v ČR

Přijďte se podívat na úžasný malý svět Království železnic! Uvidíte stovky metrů kolejí, desítky modelů vlaků, modely aut, které si dávají přednost na křižovatkách, modely významných staveb a míst České republiky a zažijete unikátní atmosféru střídání dne a noci. Součástí je i obří Model Prahy.

Tajemné znojemské podzemí – největší systém podzemních chodeb a sklepů v ČR

Tajemné znojemské podzemí – největší systém podzemních chodeb a sklepů v ČR

Znojemské podzemí je labyrint proplétajících se podzemních chodeb, místy až čtyřmi patry nad sebou, o celkovém rozsahu cca 25 km. Podzemní síť chodeb dodnes udivuje důmyslně budovanými větracími šachtami, kouřovody a studnami. Do tajemna můžete nahlédnout na prohlídkové trase až s hororovým laděním.

Další aktuality

29.9.
2022
7 věcí, které nevíte o… T. G. Masarykovi

7 věcí, které nevíte o… T. G. Masarykovi

Jihomoravský kraj | Zážitky
24.9.
2022
Moravská vína sklízejí úspěchy doma i ve světě

Moravská vína sklízejí úspěchy doma i ve světě

Jihomoravský kraj | Gurmánská turistika
20.9.
2022
Oskorušobraní bude o víkendu opět na Travičné

Oskorušobraní bude o víkendu opět na Travičné

Jihomoravský kraj | Gurmánská turistika