Úvod > Aktuality > Pořiďte si historickou momentku v muzeu
Pořiďte si historickou momentku v muzeu
"> ">
Kultura

Pořiďte si historickou momentku v muzeu

  • Vydáno28. ledna 2012
Fotografický ateliér v Národním technickém muzeu představuje první část připravované expozice Foto Kino, která bude zahrnovat fotografickou ale i filmovou techniku. Ve skleněném ateliéru na vás čekají vzácné fotografické přístroje, dobové předměty, cenné historické fotografie a dokonce i fotograf, který vás na památku vyfotografuje v dobovém kostýmu. Muzeum je od letošního ledna přístupné vždy od úterý do pátku od 9:00 do 17:30 hodin. V sobotu a neděli je přístupno od 10:00 do 18:00 hodin.
Hlavní část výstavy je tvořena skleněným ateliérem, kde si můžete prohlédnout rozsáhlou kolekci ateliérových, technických a salonních fotografických přístrojů. Nechybí ani dobový nábytek, malovaná pozadí, šatna a další dobové předměty, které byly v minulosti součástí právě těchto ateliérů. 
 
Dobová atmosféra na vás dýchne i prostřednictvím práce fotografa, který si vás před svůj objektiv postaví v zapůjčeném historickém kostýmu. Snímek, vytvoření za pomoci staré fotografické techniky si pochopitelně budete moci odnést s sebou domů. 
 
Kromě vzácných fotografických přístrojů si ve zdejším ateliéru budete moci prohlédnout i řadu unikátů. Nejcennějším kouskem je daguerrotypie Zátiší v ateliéru z roku 1839, jejímž autorem je vynálezce fotografie J. L. M. Daguerre.
Národní technické muzeum Praha – ráj exponátů z oblasti vědy a techniky

Národní technické muzeum Praha – ráj exponátů z oblasti vědy a techniky

Expozice NTM překvapí moderním muzejním pojetí. Svůj prostor tu nacházejí sbírky architektury, stavitelství a sbírka polygrafie. Nechybí stálé expozice Chemie kolem nás, Měření času, hutnictví, Interkamera a Technika hrou, expozice televizního studia nebo expozice kontaktních čoček.