Úvod > Aktuality > Porcelánové slavnosti pořádá o tomto víkendu Společnost Thun 1794
Porcelánové slavnosti pořádá o tomto víkendu Společnost Thun 1794
"> ">

Porcelánové slavnosti pořádá o tomto víkendu Společnost Thun 1794

Vydáno 4. září 2019 Kultura
Na prostranství před Grandhotelem Pupp v Karlových Varech se v termínu 6. - 8. září 2019 konají letos už podruhé Porcelánové slavnosti, které pořádá porcelánka Thun 1794 a.s. ve spolupráci s Grandhotelem Pupp. V slavnostním sále Grandhotelu Pupp bude instalována výstava "Prostřené stoly", kde společnost Thun 1794 a.s. prezentuje svoji současnou produkci užitkového porcelánu, kterou na stolech vkusně doplňuje sklo Moser. Vedle českého porcelánu se však nově na sále objeví i porcelán ze sousedního Bavorska v rámci projektu Porcelán v česko-bavorském příhraničí. V prodejních stáncích je nabízen porcelán, ale taktéž sklo za mimořádně zvýhodněné ceny.
Pro návštěvníky Karlových Varů je přichystán doprovodný program s živou hudbou, akcemi pro děti, stánky s občerstvením i vystoupení tanečních souborů z celého světa v rámci Karlovarského folklorního festivalu.

V reprezentativních prostorách karlovarského Grandhotelu Pupp bude instalována výstava prostřených stolů. Na více než třiceti stolech bude prezentována současná výroba porcelánky Thun 1794, a.s.

Po celý víkend je pro návštěvníky připraven doprovodný program v podobě živé hudby, bohatého občerstvení a Porcelánové školičky pro děti. Zde si mohou děti vyrobit svůj vlastní hrneček, který bude na místě vypálen a poté si ho děti odnesou domů.
 
Návštěvnické centrum Moser v Karlových Varech

Návštěvnické centrum Moser v Karlových Varech

Sklo patří k nejoblíbenějším suvenýrům. Navštivte Museum Moser v Karlových Varech, kde jsou k vidění současné kolekce i historické sklářské kousky z rytecké dílny, kterou v Karlových Varech založil roku 1857 Ludwig Moser.

Podzimní porcelánové slavnosti v Karlových Varech 2020

4.9.
6.9.
Podzimní porcelánové slavnosti v Karlových Varech 2020

Na prostranství před Grandhotelem Pupp v Karlových Varech se v termínu 4. - 6. září 2020 konají Porcelánové slavnosti.

Po stopách porcelánu, skla a likéru v Karlovarském kraji

Po stopách porcelánu, skla a likéru v Karlovarském kraji

Zajímá vás historie i současná výroba porcelánu, skla a světoznámého likéru Becherovka? Do světa fabrik můžete nahlédnout v Karlovarském kraji, a to díky novému produktu cestovního ruchu pod mezinárodním názvem Porcelán & Glass Fabrik Tour, který je určený široké veřejnosti i školám.

Grandhotel Pupp - komfort, který si zasloužíte!

Grandhotel Pupp - komfort, který si zasloužíte!

Exkluzivní pobyt dle vašich představ v srdci Karlových Varů, v klidném lázeňském městě s unikátní atmosférou v té nejvyšší kvalitě. Každý pokoj si díky unikátní architektuře hotelu zachovává svůj osobitý vzhled.