Úvod > Aktuality > Společnost Thun 1794 zve na Porcelánové slavnosti do Karlových Varů
Společnost Thun 1794 zve na Porcelánové slavnosti do Karlových Varů
"> "> "> "> "> "> "> "> ">
Kultura

Společnost Thun 1794 zve na Porcelánové slavnosti do Karlových Varů

  • Vydáno2. září 2022
Na prostranství před Grandhotelem Ambassador (bývalý Národní dům) v Karlových Varech se v termínu 2. – 4. září 2022 konají Porcelánové slavnosti, které pořádá porcelánka Thun 1794 a.s. ve spolupráci s Grandhotelem Ambassador. V prostorách karlovarského grandhotelu bude instalována výstava Prostřené stoly, kde si lze prohlédnout současnou porcelánovou produkci porcelánky Thun 1794 vhodně doplněnou kolekcemi nápojového skla karlovarské sklárny Moser. V prodejních stáncích bude nabízen porcelán a sklo za mimořádně zvýhodněné ceny.
porcelánV termínu od 2. do 4. září 2022 jsou pro vás opět přichystány tradiční a oblíbené Podzimní porcelánové slavnosti v Karlových Varech. Tentokrát ale přichází se zásadní změnou, a to v místě konání! Nově se totiž uskuteční v prostorách známého Grandhotelu Ambassador (bývalý Národní dům) přímo v centru Karlových Varů. Zde bude možné zakoupit porcelán a sklo regionálních značek za super akční ceny. Dospělí mohou vybírat výrobky firem Thun 1794, Český porcelán Dubí, Porcelánka Rudolf Kämpf, G-Benedikt, i sklářské manufaktury Moser za bezkonkurenční akční ceny a doplnit si tak svoji výbavu skla a porcelánu. Udělejte si báječný víkend v Karlových Varech! Trhy budou otevřeny v pátek od 9 do 17 hodin, v sobotu od 9 do 17 hodin a v neděli od 9 do 13 hodin. Vstupné je zdarma.
 

Prostřené stoly v Ambasadoru

porcelánové trhyPřijďte po podívat také na porcelánovou výstavu Prostřené stoly přímo do sálu hotelu Ambassador. V reprezentativních prostorách hotelu bude instalována výstava prostřených stolů. Na více než třiceti stolech bude prezentována současná výroba porcelánky Thun 1794, a.s.

V prodejních stáncích v Zeyerově ulici budete opět moci nakoupit český porcelán za výhodné ceny, pro rodiny s dětmi bude k dispozici oblíbená Porcelánová školička. Zde si mohou děti vyrobit svůj vlastní hrneček, který bude na místě vypálen a poté si ho děti odnesou domů. Bohaté občerstvení je zajištěno Grandhotelem Ambassador. Během víkendu budou probíhat i vystoupení folklorních souborů v rámci Karlovarského folklorního festivalu.
Návštěvnické centrum Moser v Karlových Varech

Návštěvnické centrum Moser v Karlových Varech

Sklo patří k nejoblíbenějším suvenýrům. Navštivte Museum Moser v Karlových Varech, kde jsou k vidění současné kolekce i historické sklářské kousky z rytecké dílny, kterou v Karlových Varech založil roku 1857 Ludwig Moser.

Grandhotel Pupp – komfort, který si zasloužíte!

Grandhotel Pupp – komfort, který si zasloužíte!

Exkluzivní pobyt dle vašich představ v srdci Karlových Varů, v klidném lázeňském městě s unikátní atmosférou v té nejvyšší kvalitě. Každý pokoj si díky unikátní architektuře hotelu zachovává svůj osobitý vzhled. Na recepci Grandhotelu si určitě všimnete unikátních nástěnných hodin.

Po stopách porcelánu, skla a likéru v Karlovarském kraji

Po stopách porcelánu, skla a likéru v Karlovarském kraji

Zajímá vás historie i současná výroba porcelánu, skla a světoznámého likéru Becherovka? Do světa fabrik můžete nahlédnout v Karlovarském kraji, a to díky novému produktu cestovního ruchu pod mezinárodním názvem Porcelán & Glass Fabrik Tour, který je určený široké veřejnosti i školám.