Úvod > Aktuality > Pop-up klub Blink Excelent se otevře v Brně
Pop-up klub Blink Excelent mírí do Brna
"> Pop-up klub Blink Excelent mírí do Brna "> Nevšední zábava potrvá 4 dny "> Tešit se mužete na špicky soucasné ceské i slovenské scény
Kultura

Pop-up klub Blink Excelent se otevře v Brně

  • Vydáno10. listopadu 2013
Do Česka začíná pronikat trend z evropských metropolí – "dočasné" alias "pop-up" kluby vznikající v nezvyklých, často industriálních a nevyužívaných lokalitách. Kultura chvilkového unikátního zážitku se po Londýně, Paříži či Berlíně dostává také do Brna, a to od 13. do 16. listopadu, do továrny Vlněna.
Pop-up klub Blink ExcelentV brněnské Vlněně se pop-up klub Blink Excelent otevře na pouhé čtyři dny, na pár mžiků oka. I odtud pochází jeho název, tedy z anglického “blink” – mrknout. Přiveze špičky současné české i slovenské scény. Hned 13.11. zahájí program společný koncert Moniky Načevy a Justina Lavashe spolu s asi nejprogresivnější kapelou české hudební scény – Android Asteroid. Kapela složená částečně z členů bývalých Navigators se nedávno vrátila z londýsnké Abbey Road, kde nahrávala jako první česká kapela v historii. Android Asteroid je plnění dětských snů, do kterého vás strhne chorobné nadšení pro věc, nakažlivý valivý downtempo groove a nekonečný boogie. Promak v každém detailu, tlukot srdce v každém beatu a k tomu hypnotický rytmus.

Užijte si jedinečnou atmosféruDruhý večer bude patřit opravdové urban culture – slovenský raper Delik, polovina známého dua Moja Reč se vydává na svou první sólovou tour Sloboda a odstartuje ji právě 14.11. v pop-up klubu Blink Excelent. Na stejně pojmenovaném albu s ním spolupracuje například i dvorní producent Mojej Reči Jozef Engerer. Hip-hopová party ale nebude patřit jen jedné premiéře – poprvé se naživo od vydání společné alba Headshot představí na pódiu brněnská ikona raper Tafrob spolu s jeho slovenským soulmate Radikalem. Poprvé si tak budou moci poslechnout naživo obě dvě alba diváci exkluzivně právě v brněnské Vlněně.

Oblíbená brněnská tančírna Malalata pak 15.11. nabídne krom djského dua Malalata koncert kapely Circus Problem. Dvě formace, které vás chytí nezměrnou energií a nakažlivým entuziasmem. Poslední večer pop-up klubu Blink Excelent bude patři exhibici české verze celosvětové ilustrátorské soutěže Secret Walls. V té proti sobě stojí před dvěmi stěnami dva ilustrátoři a mají pouhých devadesát minut na to vybojovat pouze černou barvou na jejich plátně bitvu proti druhému. O vítězi rozhoduje hlas publika, který se měří na decibelmetr. Ilustrátorský battle doprovodí neméně legendární ska formace The Chancers.
Brněnský orloj – mechanická nábojnice z africké žuly

Brněnský orloj – mechanická nábojnice z africké žuly

Hodinový stroj je naprostým unikátem. Šestimetrová černá moderní časomíra z leštěné africké žuly, dovezené až z Jihoafrické republiky, má připomínat střelu.

Další aktuality

29.9.
2022
7 věcí, které nevíte o… T. G. Masarykovi

7 věcí, které nevíte o… T. G. Masarykovi

Jihomoravský kraj | Zážitky
24.9.
2022
Moravská vína sklízejí úspěchy doma i ve světě

Moravská vína sklízejí úspěchy doma i ve světě

Jihomoravský kraj | Gurmánská turistika
20.9.
2022
Oskorušobraní bude o víkendu opět na Travičné

Oskorušobraní bude o víkendu opět na Travičné

Jihomoravský kraj | Gurmánská turistika