Úvod > Aktuality > Pondělky na pevnosti Dobrošov slibují mimořádný zážitek

Pondělky na pevnosti Dobrošov slibují mimořádný zážitek

Vydáno 28. července 2019 Památky
Každé prázdninové pondělí nabízí Pevnost Dobrošov příchozím velmi zajímavou akci. Jedná se o mimořádný zážitek spojený s výcvikem vojska a pobytu v bunkru. Zároveň jde o jedinou akci tento rok na tomto místě, která je navíc dostupná zcela zdarma.
pevnost DobrošovPevnost Dobrošov nabízí od července do 26. srpna 2019 mimořádný zážitek, a to dokonce dvojího rázu. Bunkry můžeme bránit, ale také na ně útočit! Co je k tomu potřeba? Speciální výcvik. Ten skutečný spočíval v celkové přípravě na pobyt v bunkrech, obsluze pevnostních zbraní a dalšího vybavení.
 
A co čeká vás v rámci prázdninové akce "Dobývání pevnosti Dobrošov"? Třeba rozborka a sborka zbraní, zdolávání překážkové dráhy i střelba ze vzduchovky. A ještě… Ne, víc už prozradit nemůžeme, jde totiž o vojenské tajemství. Doporučujeme vzít si pohodlné volnočasové oblečení a pevnější obuv.
 
DobrošovPevnost Dobrošov porchází momentálně rekonstrukcí. Do konce roku 2019 by měly být opraveny tři podzemní sály, schodiště a výtah. Mělo by tu vzniknout nové návštěvnické centrum, které turistům nabídne přednáškový sál, občerstvení i sociální zázemí. Z důvodu rozsáhlé rekonstrukce upozorňujeme návštěvníky, že provoz pevnosti je částečně omezen. V srpnu se do pevnosti podíváte od úterý do neděle v 9:45, 11:10, 12:30 a 14:00 hodin.
Pevnost Dobrošov u Náchoda - z důvodu rekonstrukce zavřeno

Pevnost Dobrošov u Náchoda - z důvodu rekonstrukce zavřeno

Rozestavěná dělostřelecká tvrz Dobrošov nedaleko Náchoda ve východních Čechách byla součástí Československého pohraničního opevnění z let 1935-1938. Tvrz měla palbou krýt náchodské údolí. Z důvodu rozsáhlé rekonstrukce je v letech 2019 – 2020 zavřeno.