Úvod > Aktuality > Pondělky na pevnosti Dobrošov slibují mimořádný zážitek
Památky

Pondělky na pevnosti Dobrošov slibují mimořádný zážitek

  • Vydáno28. července 2019
Každé prázdninové pondělí nabízí Pevnost Dobrošov příchozím velmi zajímavou akci. Jedná se o mimořádný zážitek spojený s výcvikem vojska a pobytu v bunkru. Zároveň jde o jedinou akci tento rok na tomto místě, která je navíc dostupná zcela zdarma.
pevnost DobrošovPevnost Dobrošov nabízí od července do 26. srpna 2019 mimořádný zážitek, a to dokonce dvojího rázu. Bunkry můžeme bránit, ale také na ně útočit! Co je k tomu potřeba? Speciální výcvik. Ten skutečný spočíval v celkové přípravě na pobyt v bunkrech, obsluze pevnostních zbraní a dalšího vybavení.
 
A co čeká vás v rámci prázdninové akce "Dobývání pevnosti Dobrošov"? Třeba rozborka a sborka zbraní, zdolávání překážkové dráhy i střelba ze vzduchovky. A ještě… Ne, víc už prozradit nemůžeme, jde totiž o vojenské tajemství. Doporučujeme vzít si pohodlné volnočasové oblečení a pevnější obuv.
 
DobrošovPevnost Dobrošov porchází momentálně rekonstrukcí. Do konce roku 2019 by měly být opraveny tři podzemní sály, schodiště a výtah. Mělo by tu vzniknout nové návštěvnické centrum, které turistům nabídne přednáškový sál, občerstvení i sociální zázemí. Z důvodu rozsáhlé rekonstrukce upozorňujeme návštěvníky, že provoz pevnosti je částečně omezen. V srpnu se do pevnosti podíváte od úterý do neděle v 9:45, 11:10, 12:30 a 14:00 hodin.
Pevnost Dobrošov u Náchoda

Pevnost Dobrošov u Náchoda

Rozestavěná dělostřelecká tvrz Dobrošov nedaleko Náchoda ve východních Čechách byla součástí Československého pohraničního opevnění z let 1935-1938. Tvrz měla palbou krýt náchodské údolí. Od roku 2019 do 2022 byla v rekonstrukci.

Další aktuality

Běžkařský okruh v Orlickém Záhoří je v provozu

V Orlickém Záhoří na Rychnovsku naleznete 4,5 kilometru dlouhý běžkařský okruh, který je nejdelší osvětlenou tratí pro běžecké lyžování v zemi. Díky nynější sněhové nadílce je okruh všem milovníkům bílé stopy k dispozici. Večerní osvětlení probíhá od denně od setmění do 21 hodin. Běžkování i parkování v aréně je zcela zdarma.
Královéhradecký kraj | Zimní sporty

Špindlerův Mlýn opět hostí světový pohár žen v alpském lyžování

Ve Špindlerově Mlýně se po čtyřech letech opět pojede světový pohár žen v alpském lyžování. Vrcholný závod sezóny proběhne na sjezdovce ve Svatém Petru v sobotu 27. a neděli 28. ledna 2023. Na černé sjezdovce změří své síly světová sjezdařská špička.
Královéhradecký kraj | Zimní sporty

Orlické hory opět ovládne extrémní závod psích spřežení Šediváčkův long

V Deštném v Orlických horách se od 24. do 28. ledna 2023 opět pojede nejdelší závod psích spřežení v České republice a jeden z nejtěžších v Evropě – Šediváčkův long. Téměř stovka musherů bude muset zvládnout trať dlouhou 200 nebo 300 kilometrů. Mezinárodní etapový závod psích spřežení letos sice nebude Mistrovstvím České republiky v Longu, ale do Orlických hor se tak sjede na 700 tažných psů a téměř 90 závodníků z 10 zemí Evropy.
Královéhradecký kraj | Zimní sporty

Stezka korunami stromů v Krkonoších chystá zimní noční prohlídky

Stezka korunami stromů Krkonoše láká o jarních prázdninách na zajímavé noční prohlídky. Večer v lese za doprovodu průvodce Správy KRNAP mohou lidé zažít letos šestkrát, a to každou středu od 8. února do 15 března 2023. Největší zážitek z večerních prohlídek mají samozřejmě děti, pro které je poznávání zvířat podle zvuků a hledání jejich blýskajících se očí v lese pomocí baterek neobvyklé dobrodružství.
Královéhradecký kraj | Zážitky