Úvod > Aktuality > Pondělky na pevnosti Dobrošov slibují mimořádný zážitek
Pondělky na pevnosti Dobrošov slibují mimořádný zážitek
">

Pondělky na pevnosti Dobrošov slibují mimořádný zážitek

Vydáno 28. července 2019 Památky
Každé prázdninové pondělí nabízí Pevnost Dobrošov příchozím velmi zajímavou akci. Jedná se o mimořádný zážitek spojený s výcvikem vojska a pobytu v bunkru. Zároveň jde o jedinou akci tento rok na tomto místě, která je navíc dostupná zcela zdarma.
pevnost DobrošovPevnost Dobrošov nabízí od července do 26. srpna 2019 mimořádný zážitek, a to dokonce dvojího rázu. Bunkry můžeme bránit, ale také na ně útočit! Co je k tomu potřeba? Speciální výcvik. Ten skutečný spočíval v celkové přípravě na pobyt v bunkrech, obsluze pevnostních zbraní a dalšího vybavení.
 
A co čeká vás v rámci prázdninové akce "Dobývání pevnosti Dobrošov"? Třeba rozborka a sborka zbraní, zdolávání překážkové dráhy i střelba ze vzduchovky. A ještě… Ne, víc už prozradit nemůžeme, jde totiž o vojenské tajemství. Doporučujeme vzít si pohodlné volnočasové oblečení a pevnější obuv.
 
DobrošovPevnost Dobrošov porchází momentálně rekonstrukcí. Do konce roku 2019 by měly být opraveny tři podzemní sály, schodiště a výtah. Mělo by tu vzniknout nové návštěvnické centrum, které turistům nabídne přednáškový sál, občerstvení i sociální zázemí. Z důvodu rozsáhlé rekonstrukce upozorňujeme návštěvníky, že provoz pevnosti je částečně omezen. V srpnu se do pevnosti podíváte od úterý do neděle v 9:45, 11:10, 12:30 a 14:00 hodin.
Pevnost Dobrošov u Náchoda - z důvodu rekonstrukce zavřeno

Pevnost Dobrošov u Náchoda - z důvodu rekonstrukce zavřeno

Rozestavěná dělostřelecká tvrz Dobrošov nedaleko Náchoda ve východních Čechách byla součástí Československého pohraničního opevnění z let 1935-1938. Tvrz měla palbou krýt náchodské údolí. Z důvodu rozsáhlé rekonstrukce je v letech 2019 – 2020 zavřeno.

Další aktuality