Úvod > Aktuality > Pomozte ozdobit originální gigantická vejce před libereckou iQlandií
Na velikonocní science show plnou experimentu s vajícky se mužete tešit 2. až 6. 4.
"> Na velikonocní science show plnou experimentu s vajícky se mužete tešit 2. až 6. 4. "> Živly v iQlandii "> V polovine dubna uvede iQlandia do planetária filmovou novinku
Zážitky

Pomozte ozdobit originální gigantická vejce před libereckou iQlandií

  • Vydáno15. března 2015
V dubnu o Velikonocích konečně zazáří barvami gigantická vejce před iQlandií! Přijeďte do libereckého science centra o velikonočních prázdninách a pomozte je originálně ozdobit. Fantazii se meze nekladou – navíc tu na vás čeká soutěž Vejcohledání, originální Science show plná výbuchů i experimentální workshopy.
Experiment s vejciGigantická vejce před iQlandií v Liberci zazáří o Velikonocích barvami! Přijít je originálně ozdobit můžete o velikonočních prázdninách. Kromě toho si zde užijete soutěž Vejcohledání, originální Science show plnou výbuchů i experimentální workshopy. Během nich si vyrobíte barevného "buličáka", donutíte čerstvé vejce se vznášet na hladině vody nebo necháte vybuchnout vaječnou skořápku. Ti, kteří zavítají do sousedního iQparku, se mohou těšit na pletení pomlázek a velikonoční show.

Na velikonoční science show plnou experimentů s vajíčky se můžete těšit 2. až 6. 4. od 11 a 16 hodin, 5. a 6. 4. jsou v plánu  Kreativní dílny "Vymaluj si obří vejce". O Velikonocích je v také iQparku každý víkend od 14 hodin připravena  Hravá laboratoř a od 16 hodin Velikonoční science show.
 

V dubnu se v liberecké iQlandii vrátí Zpátky na Měsíc!

iqlandieV polovině dubna uvede iQlandia do planetária filmovou novinku z dílny Google po názvem Zpátky na Měsíc. Vzdělávací dokument mapuje průběh atraktivní soutěže Google Lunar Xprize, v níž týmy z celého světa hrají o nejprestižnější cenu v historii – vyslání kosmické sondy na Měsíc. Ta by se na něj měla vydat po dlouhých 40 letech.

Úkolem je na Měsíc dopravit sondu, ujet s ní po povrchu alespoň 500 metrů a poslat domů snímky či videa – nehraje se o nic menšího než je 30 milionů dolarů. Kromě soutěžního klání si díky projekci připomenete i úspěchy v objevování Měsíce z 60. a 70. let minulého století. Před každým promítáním se navíc můžete těšit na "živák" v podání zkušených lektorů, kteří vás seznámí s aktuálním astronomickým děním nebo se s nimi vydáte do 4,5 miliardy let staré historie a zjistíte například, jak byl původně Měsíc od Země vzdálený.
iQlandia Liberec – největší science centrum v ČR!

iQlandia Liberec – největší science centrum v ČR!

Unikátní vědecko-zábavní centrum s planetáriem. Čeká zde na vás 11 expozic, včetně letošní novinky MatematikUm, přes 400 interaktivních exponátů i planetárium s rozlišením 4K! V ceně vstupenky do expozic je i oblíbená science show a populární badatelské aktivity.

Další aktuality