Úvod > Aktuality > Poměřte síly ve skládání puzzle na čas
Tešit se mužete na skládání puzzle ruzných tvaru a materiálu
"> Tešit se mužete na skládání puzzle ruzných tvaru a materiálu "> Puzzlemánie je nejvetší ceská soutež ve skládání puzzle
Zážitky

Poměřte síly ve skládání puzzle na čas

  • Vydáno7. března 2013
Puzzlemánie, největší česká soutěž ve skládání puzzle na čas, se uskuteční v sobotu 23. března v pražském Obchodním centru Letňany. Soutěž pořádaná Komunitním centrem Motýlek a agenturou Bezva párty se letos bude konat již pošesté. Jejím cílem je vedle zábavy a rozvíjení logických schopností také integrace dětí a dospělých se zdravotním postižením. Letošní ročník zařazuje nově i kategorii pro seniory.
PuzzlemaniaPuzzle je jedna z nejznámějších logických her na světě. Má své četné fanoušky i v České republice, čehož důkazem je i každoroční velký zájem o soutěž Puzzlemánie. Klání o nejrychleji složené puzzle je určeno jak pro děti, tak pro dospělé. Soutěžit se bude v pěti kategoriích podle věku účastníka a ve tříčlenných družstvech, tedy společně celé rodiny či skupiny přátel. V každém soutěžním kole se skládá jiné puzzle, od 20dílkového po 160dílkové, a obtížnost se stupňuje v závislosti na kategorii.

Puzzlemánie se vedle soutěžení a bohatého doprovodného programu zaměřuje na integraci dětí a dospělých se zdravotním handicapem. Ti se mohou přihlásit do jakékoliv kategorie společně se zdravými účastníky. Vedle soutěžení se návštěvníci mohou během Puzzlemánie těšit například na skládání puzzle různých tvarů a materiálů, na malování na obličej, třpytivé tetování, výtvarnou dílnu, tipovací soutěž nebo vystoupení dětského sboru. Zajímavý zážitek jistě přinese i skládání hmatového puzzle poslepu.

Představí se také počítačové technologie a pomůcky specializované pro osoby se zdravotním postižením nebo seniory – LifeTool – alternativní myši, klávesnice a joysticky, pomůcky s hlasovým výstupem a podobně.