Úvod > Aktuality > Pomazlete se s exotickými zvířaty na zámku v Holešově
Pomazlete se s exotickými zvířaty na zámku v Holešově
">
Zážitky

Pomazlete se s exotickými zvířaty na zámku v Holešově

  • Vydáno24. května 2017
Jedny z nejzajímavějších živočišných druhů na planetě včetně nejmenších opiček světa, ještěrů, plazů, pavouků, želv a malého mořského světa představuje výstava, která se po dvou letech vrátila do Zámecké galerie v Holešově. Láká především na možnost dostat se do bezprostřední blízkosti zvířat, vyfotografovat se s nimi a pomazlit. Výstava na zámku trvá od května až do 1. října 2017.
Děti s ještěremNa zámku v Holešově, se vrátili k osvědčenému výstavnímu titulu, který v roce 2015 přitáhl dvanácti tisíc návštěvníků. Lákala je především možnost exotická zvířata si prohlédnout ve vlastní ruce, mnozí si je i koupili. Letošní nabídka je však rozšířená o malý mořský svět, který představují dvě akvária s atraktivními mořskými rybami včera známé rybky Nemo a korálů

Ze savců výstava nabídne nejmenší opičky světa – tamaríny pinčí a bělovousé a kosmany zakrslé. Dále veverky prévostovy, k pomazlení králíčky a morčátka. Zajímavostí budou také velké africké, jihoamerické a evropské želvy, z teraristiky pavouky, štíry a madagaskarská zvířata, která se na výstavě pohybují volně v prostoru.

K výstavě je připraven také fotokoutek s tematickou tapetou, ve kterém se můžete se zvířetem vyfotografovat, a také pracovní koutek pro děti. Přímo na místo se lze taktéž zúčastnit výtvarné soutěže o suchozemskou želvu s vybaveným teráriem.
Zámek v Holešově s hvězdárnou

Zámek v Holešově s hvězdárnou

Přijďte navštívit překrásný barokní zámek Holešov. Budete mít jedinečnou možnost prohlédnout si překrásné zrekonstruované i nezrekonstruované historické prostory zámku. Uvidíte také zámeckou hvězdárnu, ve které vás uvítá hvězdář v barokním kostýmu jako průvodce, je zde také studovna.