Úvod > Aktuality > Josefov se v sobotu vrátí o 200 let zpět
Josefov se v sobotu vrátí o 200 let zpět
">
Památky

Josefov se v sobotu vrátí o 200 let zpět

  • Vydáno24. července 2015
Navštivte pevnost Josefov a vraťte se o 200 let zpět, mezi rakouské minéry, dělostřelce a pěchotu. Akce Oživlý Josefov 2015 se koná 25. 7. 2015. K vidění bude nejen výcvik, verbování vojska a vojenský tábor, ale i scény s císařem Josefem II., s velitelem pevnosti atd., těšit se můžete i na střelbu z pušek a děl.
Nechte se přenést do časů dávno zašlé slávy pevnosti v Josefově, setkejte se s vojáky i měšťany a staňte se na chvíli součástí běžného života, kterým pevnostní město žilo, buďte svědky velkolepých událostí, které se v Josefově udály. Program Oživlého Josefova probíhá od 9:30 do 11 hodin na náměstí v Josefově. Od 11:15 následně v areálu Ravelinu XIV.

Jméno získala pevnost Josefov po svém zakladateli. Dne 3. října 1780 dohlédl císař Josef II. na položení základního kamene. To se jí ještě říkalo Ples. Tak se nazývala obec, která zde stávala před stavbou a která byla přejmenována až po císařově smrti. Projekt pevnosti vypracoval francouzský inženýr Querlonde du Hamel. Na práci v podzemí byli pozváni kutnohorští havíři. Josefov ztratil pevnostní status roku 1888. V Josefově se natáčel film režiséra Jana Hřebejka Musíme si pomáhat.
Pevnost Josefov – Bastion I a podzemí

Pevnost Josefov – Bastion I a podzemí

Nechte se unést zpět do doby císaře Josefa II. při prohlídce tajuplných podzemních prostor.