Úvod > Aktuality > Pojďte se přenést do středověku na Zbiroh
Zážitky

Pojďte se přenést do středověku na Zbiroh

  • Vydáno28. srpna 2019
V sobotu 31. srpna a v neděli 1. září 2019 se na zámku Zbiroh přenesete do středověku. Je pro vás připraven bohatý doprovodný program jehož součástí je belkolepá bitva. Po celou tuto dobu budete obklopeni různými středověkými existencemi, jako jsou například rozprášení vojáci loupící u cesty, jednotka švýcarských vojáků, městské stráže, obyvatelé vojenského tábora, měšťané, vesničané a další. Na rozdíl od většiny běžných akcí tohoto typu, je kladen důraz na věrohodnou rekonstrukci dobové vojenské taktiky, zbraní, oděvů i předmětů každodenního života.

O víkendu 31. srpna a 1. září se pod zámkem Zbiroh odehraje další bitva situována do období vlády Jiřího z Poděbrad, tentokrát na motivy francouzské balady – Jan Dračí syn.

Doprovodný program začíná ve 13:00 hodin, vystoupí šermíři, hudebníci a tanečnice, nebude chybět ani občerstvení a dobové tržiště, ukázky střelby z luků a kuší a malé nahlédnutí do života vojáků. Bitva proběhne po oba dva dny od 15:00 hodin... a možná přiletí i drak.

Velkou zajímavostí budou i ukázky fungování středověké obléhací zbraně, trebuchetu. V 16:00 bude zahájena dětská ponožková bitva. Nebude chybět ani hudební vystoupení, o které se postará skupina Turdus Plzeň. Program končí v 17:00 hodin.

Chateau hotel Zbiroh – staňte se skutečnými šlechtici

Chateau hotel Zbiroh – staňte se skutečnými šlechtici

Chateau hotel Zbiroh nabízí svým hostům nezapomenutelné chvíle plné romantiky a historie. Komnaty navozují atmosféru jako samotný zámek, který je opředen historií napříč staletími.

Zámecká krčma U Rudolfovy kratochvíle na zámku Zbiroh

Zámecká krčma U Rudolfovy kratochvíle na zámku Zbiroh

Dopřejte si staročeské speciality ve zbirožské zámecké krčmě s dobovou atmosférou, interiérem a nabídkou originálních pokrmů.

Zámek Zbiroh – vychutnejte si zámecké prostředí pro nejnáročnější zákazníky

Zámek Zbiroh – vychutnejte si zámecké prostředí pro nejnáročnější zákazníky

Provedeme vás historií zbirožského zámku od dob jeho vzniku ve 13. století až do jeho novodobých dějin, pochutnáte si ve středověké krčmě u Rudolfovy kratochvíle a přespat můžete v Chateau hotelu, kde pobývala například Božena Němcová nebo Alfons Mucha.