Úvod > Aktuality > Hrad a zámek Staré Hrady vás přenese do středověku i do pohádky
Hrad a zámek Staré Hrady vás přenese do středověku i do pohádky
"> "> Každou sobotu a nedeli o letních prázdninách v gotických zdech Starých Hradu zažijete sredovek "> Hrad a zámek Staré Hrady zve do stredoveku i do pohádky "> Ale ani ve všední den není o zábavu nouze
Zážitky

Hrad a zámek Staré Hrady vás přenese do středověku i do pohádky

  • Vydáno27. června 2021
Starých hradů existuje v České republice spousta, ale jedině na Starých Hradech v Českém ráji žijí v tajemném zámeckém sklepení a na hradní půdě desítky pohádkových bytostí. O prázdninách se na vás těší středověcí rytíři, zbrojnoši a kejklíři, ale také veselé princezny, čarodějnice, čerti a čarocezny. Hrad je otevřen o prázdninách každý den, tedy i včetně pondělí!
Staré HradyHned několika pohádkovými prohlídkovými okruhy vás provedou na Starých Hradech upovídané čertice, vodnice, čarodějnice a princezny. Líbit se vám bude i prohlídka prostor, kde starohradské čarodějnice chovají své miláčky – černé kozy a ovečky, veverky, puštíky, bažanty, hrdličky, ale také potkany, myši, šváby, štěnice, červy a další havěť. Uvidíte tu čarodějné almary, kamna, kde si čarodějnice připravují dobrůtky, lektvary a utrejchy, cestovní kočár a další důležité předměty, bez kterých se správné čarování zkrátka neobejde.
 

Středověk neskončil – trvá

RytířKaždou středu, sobotu a neděli o letních prázdninách v gotických zdech Starých Hradů zažijete středověk a sami se předvědčíte, že neskončil, ale trvá. Poznáte zde velké rytířské turnaje, souboje, tajemství templářů, trest a právo středověku a nebude chybět ani hudba, ohně, řemesla, tržiště a středověká hradní kuchyně a pokrmy. S rytíři, zbrojnoši, kejklíři, jarmarečníky, tanečnicemi, čarodějnicemi, žebráky a různou další sebrankou ochutnáte všemi smysly atmosféru dne na středověkém hradě.
 
Nahlédnout do života starohradských rytířů můžete třeba přímo v roli panoše a se sami zúčastníte Velkého rytířského souboje! Do středověku se dostanete každou sobotu a neděli, během prázdnin navíc i ve středu, vždy od 10 do 18 hodin.
 

Pohádkové rejdiště s princeznou či čarodějnicí

Princezna a čerticeOd soboty 3. července jsou pro vás na nádvoří hradu a zámku připraveny soutěže a hry s opravdovými pohádkovými bytostmi. Na nádvoří Starých Hradů na vás v rámci Pohádkového rejdiště čekají veselé princezny, čarodějnice, popletení čerti, čarocezny a čertenice a vtáhnou vás do svých her a radovánek. Připraveny jsou pro také soutěže a hry s opravdovými pohádkovými bytostmi.

Přijeďte si pohrát s princeznou a čarodějnicí, nakrmte zdejší obry a zkuste si čertovský závod s pekelnými vidlemi. Otevřeno je každý den o prázdninách od 9:30 do 18:00 hodin.

Hrad a zámek Staré Hrady

Hrad a zámek Staré Hrady

Hrad a zámek Staré Hrady leží v Českém ráji, jižně od Jičína – hned vedle městečka Libáň. Bohatý program zde nabízí pět pohádkových prohlídkových okruhů a 2 historické prohlídkové okruhy. Provedou vás živé pohádkové bytosti v rolích průvodců.