Úvod > Aktuality > Zámek Slavkov – Austerlitz láká na Václavský jarmark, hrané prohlídky i Michala Davida
Zámek Slavkov – Austerlitz láká na Václavský jarmark, hrané prohlídky i Michala Davida
"> ">
Památky

Zámek Slavkov – Austerlitz láká na Václavský jarmark, hrané prohlídky i Michala Davida

  • Vydáno21. září 2018
Podzimní slunce, vůně burčáku, dřeva i podzimních květin. Nejen tak je zapsaný tradiční Václavský jarmark, který se uskuteční v zámeckém parku v sobotu 22. září od 9:00 do 17:00. Letos však tuto akci ozvláštní hrané prohlídky zámku, testovací jízdy vozů Wolksvagen nebo koncert Michala Davida.
Zámek SlavkovV sobotu 22. září 2018 se od 9:00 hodin bude konat v prostorách zámeckého parku již tradiční Václavský jarmark. V několika desítkách stánků bude možnost zakoupit nejrůznější dekorativní předměty, bižuterii, ruční a řemeslné výrobky apod., a třeba také ochutnat letošní burčák. Nebude samozřejmě chybět ani nezbytné občerstvení. Pro tento den také zámek Slavkov – Austerlitz připravil jako doplňkový program několik speciálních prohlídek zámku.

Během celého jarmarku bude mít v zámeckém parku i stánek Vida science centrum s pokusy a v 10:00 a ve 14:00 si nenechte ujít Kolo show na zámeckých schodech. V severní části parku si můžete na Václavském jarmarku otestovat vozy VW Touareg 2018, VW Tiguan a VW Passat. Testovací jízdy pořádá Auto Bayer.
 

Kostýmované prohlídky Per Vobis

Slavkov Hrané porhlídkySkupina Per Vobis připravila kostýmované prohlídky zámku Slavkov – Austerlitz. Nestudujte historii jen z knih, přijďte ji zažít na vlastní kůži. Pobavíte se a dozvíte se různé pikantnosti o našich předcích.  Prohlídka prochází trasou historické sály, avšak na místo běžného výkladu průvodce se návštěvník dozví historická fakta formou hraných scének. Ty se obvyklé váží k rodu Kouniců nebo k důležité dějinné události Bitvy tří císařů. Díky hercům ze spolku Per Vobis se zámek Slavkov – Austerlitz stal prvním objektem v České republice, kde se tyto kostýmované prohlídky začaly provozovat. Prohlídky se konají v těchto časech: 10:30, 11:30, 12:30, 14:30, 15:30 hodin.

Rezervujte si vstupenky zavčas, o oživené historické prohlídky je vždy velký zájem. Rezervace vstupenek je možná na pokladně zámku na tel. č. +420 544 227 548 nebo na e-mailové adrese rezervace@zamek-slavkov.cz.
 

Michal David – Open Air Tour 2018

Michal DavidMichal David na svém novém turné pod širým nebem. Dne 22. 9. 2018 navštíví také zámek Slavkov u Brna. Na koncertech se představí nová kapela Kvatro, která Michala Davida doprovází. Těšit se můžete také na speciálního hosta – zpěvačku Markétu Konvičkovou a na nový koncertní program.

Koncert se koná v zámeckém parku zámek Slavkov – Austerlitz. Začátek koncertu od 19:00 hodin. Předpokládaný konec koncertu ve 21:15. Parkovat můžete na městských parkovištích, nejlepší parkování je na centrálním Palackého náměstí nebo na parkovišti pod zámkem u tenisových kurtů. Otevření pokladny a hlavního vstupu do parku z jihu bude v 17:30. Cena vstupenky je stejná na místě jako v předprodeji za 490 Kč. Děti nemají úlevu na vstupném.

Do areálu je přísný zákaz vnášení jakýchkoliv nebezpečných předmětů a je zakázáno konzumovat a vnášet vlastní občerstvení! Zakoupit občerstvení bude možné na místě. Posezení je potřeba zajistit vlastní – karimatky, deky, vlastní židličky. Deštníky jsou povoleny. V případě potřeby bude na místě možno zakoupit pláštěnku.

 
Zámek Slavkov – Austerlitz – panské sídlo rodu Kouniců

Zámek Slavkov – Austerlitz – panské sídlo rodu Kouniců

Slavkovský zámek patří k nejstarším dochovaným panským sídlům na Moravě. K zámku patří i rozsáhlý zámecký park s několika bazény a sochařskou výzdobou Giovanni Giulianiho. Ve spodní části zahrady se nachází veřejné šestijamkové golfové hřiště.

Další aktuality

4.10.
2022
Znáte všechny zpřístupněné jeskyně ČR?

Znáte všechny zpřístupněné jeskyně ČR?

Jihomoravský kraj | Příroda
29.9.
2022
7 věcí, které nevíte o… T. G. Masarykovi

7 věcí, které nevíte o… T. G. Masarykovi

Jihomoravský kraj | Zážitky
24.9.
2022
Moravská vína sklízejí úspěchy doma i ve světě

Moravská vína sklízejí úspěchy doma i ve světě

Jihomoravský kraj | Gurmánská turistika