Úvod > Aktuality > Zámek Slavkov – Austerlitz láká na Václavský jarmark, hrané prohlídky i Michala Davida
Památky

Zámek Slavkov – Austerlitz láká na Václavský jarmark, hrané prohlídky i Michala Davida

  • Vydáno21. září 2018
Podzimní slunce, vůně burčáku, dřeva i podzimních květin. Nejen tak je zapsaný tradiční Václavský jarmark, který se uskuteční v zámeckém parku v sobotu 22. září od 9:00 do 17:00. Letos však tuto akci ozvláštní hrané prohlídky zámku, testovací jízdy vozů Wolksvagen nebo koncert Michala Davida.
Zámek SlavkovV sobotu 22. září 2018 se od 9:00 hodin bude konat v prostorách zámeckého parku již tradiční Václavský jarmark. V několika desítkách stánků bude možnost zakoupit nejrůznější dekorativní předměty, bižuterii, ruční a řemeslné výrobky apod., a třeba také ochutnat letošní burčák. Nebude samozřejmě chybět ani nezbytné občerstvení. Pro tento den také zámek Slavkov – Austerlitz připravil jako doplňkový program několik speciálních prohlídek zámku.

Během celého jarmarku bude mít v zámeckém parku i stánek Vida science centrum s pokusy a v 10:00 a ve 14:00 si nenechte ujít Kolo show na zámeckých schodech. V severní části parku si můžete na Václavském jarmarku otestovat vozy VW Touareg 2018, VW Tiguan a VW Passat. Testovací jízdy pořádá Auto Bayer.
 

Kostýmované prohlídky Per Vobis

Slavkov Hrané porhlídkySkupina Per Vobis připravila kostýmované prohlídky zámku Slavkov – Austerlitz. Nestudujte historii jen z knih, přijďte ji zažít na vlastní kůži. Pobavíte se a dozvíte se různé pikantnosti o našich předcích.  Prohlídka prochází trasou historické sály, avšak na místo běžného výkladu průvodce se návštěvník dozví historická fakta formou hraných scének. Ty se obvyklé váží k rodu Kouniců nebo k důležité dějinné události Bitvy tří císařů. Díky hercům ze spolku Per Vobis se zámek Slavkov – Austerlitz stal prvním objektem v České republice, kde se tyto kostýmované prohlídky začaly provozovat. Prohlídky se konají v těchto časech: 10:30, 11:30, 12:30, 14:30, 15:30 hodin.

Rezervujte si vstupenky zavčas, o oživené historické prohlídky je vždy velký zájem. Rezervace vstupenek je možná na pokladně zámku na tel. č. +420 544 227 548 nebo na e-mailové adrese rezervace@zamek-slavkov.cz.
 

Michal David – Open Air Tour 2018

Michal DavidMichal David na svém novém turné pod širým nebem. Dne 22. 9. 2018 navštíví také zámek Slavkov u Brna. Na koncertech se představí nová kapela Kvatro, která Michala Davida doprovází. Těšit se můžete také na speciálního hosta – zpěvačku Markétu Konvičkovou a na nový koncertní program.

Koncert se koná v zámeckém parku zámek Slavkov – Austerlitz. Začátek koncertu od 19:00 hodin. Předpokládaný konec koncertu ve 21:15. Parkovat můžete na městských parkovištích, nejlepší parkování je na centrálním Palackého náměstí nebo na parkovišti pod zámkem u tenisových kurtů. Otevření pokladny a hlavního vstupu do parku z jihu bude v 17:30. Cena vstupenky je stejná na místě jako v předprodeji za 490 Kč. Děti nemají úlevu na vstupném.

Do areálu je přísný zákaz vnášení jakýchkoliv nebezpečných předmětů a je zakázáno konzumovat a vnášet vlastní občerstvení! Zakoupit občerstvení bude možné na místě. Posezení je potřeba zajistit vlastní – karimatky, deky, vlastní židličky. Deštníky jsou povoleny. V případě potřeby bude na místě možno zakoupit pláštěnku.

 
Zámek Slavkov – Austerlitz – panské sídlo rodu Kouniců

Zámek Slavkov – Austerlitz – panské sídlo rodu Kouniců

Slavkovský zámek patří k nejstarším dochovaným panským sídlům na Moravě. K zámku patří i rozsáhlý zámecký park s několika bazény a sochařskou výzdobou Giovanni Giulianiho. Ve spodní části zahrady se nachází veřejné šestijamkové golfové hřiště.

Další aktuality

Papouščí zoo v Bošovicích zahajuje novou sezónu

Ojedinělou expozici nabízí Bošovice na Vyškovsku. Najdete zde první papouščí zoologickou zahradu v České republice. Zoo po zimě se znovu otevře už v pátek 1. března 2024 a otevřeno zůstane až do poloviny listopadu, každý den od 10:00 do 17:00 hodin.
Jihomoravský kraj | Příroda

Užijte si netradiční prohlídku Punkevních jeskyní s pohádkovými bytostmi

Na netopýra, vodníka, průvodce v kostýmech pohádkových bytostí natrefíte tuto sobotu 2. března 2024 v Punkevních jeskyních. Chystají zde prohlídky, kde se pobaví jak malí, tak velcí návštěvníci. Trasa prohlídky povede stejnými místy jako klasická, která se tento den nekoná.
Jihomoravský kraj | Příroda

Slavnosti moravského uzeného provoní hrad Veveří

Gastronomická akce Slavnosti moravského uzeného a vína, která je největší oslavou moravského uzeného na světě, se opět uskuteční v areálu brněnského hradu Veveří. Bude jí patřit poslední únorový víkend od 24. a 25. února 2024. Milovníky masa čeká jako již tradičně pravé moravské uzené, zabijačkové pochoutky, doprovodný program pro celou rodinu, ale i nabídka moravských vín nebo uzenářské workshopy.
Jihomoravský kraj | Gurmánská turistika

Věda a historie není nuda: po stopách starých Římanů Českem

Chcete se projít po cestách, kudy chodili Římané, objevovat staré vojenské tábory a vrátit se zpět o dva tisíce let? Zblízka poznat život římských legionářů, ochutnat římskou kuchyni a vyzkoušet si vojenskou zbroj? Pak se vypravte s Kudy z nudy po stopách starých Římanů. Památky na jejich pobyt objevíte i tam, kde byste je nečekali!
Jihomoravský kraj | Památky

Vinaři se utkají o titul mistra ČR v řezu révy vinné

Už tento pátek 23. února 2023 se v areálu Vinařství Vladimír Tetur ve Velkých Bílovicích uskuteční již 19. ročník soutěže v řezu révy vinné. V soutěži o hlavní trofej "zlaté nůžky" a řadu dalších praktických cen se utkají ženy a muži. Během dne bude připravený pro přítomné vinaře i diváky bohatý doprovodný program.
Jihomoravský kraj | Gurmánská turistika

Brno pro mladé: 30 tipů na zábavná místa moravské metropole

V Brně je spousta velmi zajímavých míst, která se těší oblibě u kolemjdoucích. Zejména mladá generace ocení často bizarní turistické cíle, které se dají dobře sdílet na sociálních sítích. Například různé brněnské sochy spatřené ze zvláštních úhlů, získávají zcela jiný rozměr... Kromě památek v Brně objevíte ale také řadu skvělých kaváren, barů a míst, kde se určitě nebudete nudit.
Jihomoravský kraj | Památky

Oslavte Mezinárodní den průvodců zajímavými prohlídkami v Brně

Mezinárodní den průvodců můžete oslavit i vy! Samotní oslavenci totiž ani letos nezahálejí a na víkend 24. a 25. února 2024 připravují řadu zajímavých akcí. Město si zájemci projdou s profesionálními průvodci až na jednu výjimku za symbolické vstupné 30 korun.
Jihomoravský kraj | Zážitky

Kamélie, královny zimních květin, můžete obdivovat v Rájci na jižní Moravě

Bílé, červené i růžové květy kamélií, jednoduché i plné, připomínající pivoňky nebo čajové růže, rozkvétají každou zimu. Ke konci února nastává ta nejlepší možná chvíle, kdy je můžete obdivovat. Krásné rostliny si prohlédnete do 29. 2. v zámeckém skleníku v Rájci-Jestřebí a od 1. 3. se otevře výstava kamélií v zámeckých interiérech. Kamélie budou k vidění do neděle 10. 2. 2024.
Jihomoravský kraj | Zážitky