Úvod > Aktuality > Pohádkové prohlídky na státním zámku v Hořovicích
Pohádkové prohlídky na státním zámku v Hořovicích
">
Zážitky

Pohádkové prohlídky na státním zámku v Hořovicích

  • Vydáno20. května 2011
Po velkém úspěchu předcházejících ročníků pohádkových prohlídek, připravil zámek v Hořovicích v letošním roce zbrusu novou pohádku „Rozum a Štěstí“, na motivy klasické pohádky Boženy Němcové. Opět vás čeká cesta po zámeckých pokojích, kde se v každé komnatě odehraje jedna ze scén klasické pohádky. Pohádkové prohlídky se konají pouze o víkendu 21. a 22. 5. 2011.
Protože kapacita pohádkových prohlídek je omezena, doporučujeme využít on-line prodej vstupenek na oficiálních stránkách zámku Hořovice případně rezervaci na tel. čísle 311 512 479, nebo e-mailem na bartipanova@stc.npu.cz.

Zámek v Hořovicích byl postavený pány z Vrbna na přelomu 17. a 18. století v barokním stylu. Po 150 letech jej zakoupil hesenský kurfiřt Friedrich Wilhelm z Hanau a upravil jej ve velkolepé knížecí sídlo. Zámek byl obýván hraběcí rodinou Schaumburgů do konce druhé světové války. Mimo honosných reprezentačních prostor nabízíme prohlídky soukromých pokojů. Z umělecké výzdoby zaujme rozměrná nástropní malba nad schodištěm od J.F.Schora a sochařská výzdoba přírodně krajinářského parku a unikátní Sluneční branou.

Všechny prohlídkové okruhy (interiéry, soukromá apartmá, hračky, hrací strojky a strašidla) jsou běžně přístupné i v době konání pohádkových prohlídek. Můžete využít zvýhodněných kombinovaných vstupenek.
Zámek Hořovice – půvabný zámek za Sluneční branou

Zámek Hořovice – půvabný zámek za Sluneční branou

Raně barokní nový zámek v Hořovicích vybudoval zřejmě Ignác Bořita z Martinic jako náhradu starého zámku v roce 1652. Postupně byl klasicistně rozšiřován. Pilíře plotu dělící čestný dvůr od parku a Sluneční bránu zdobí sochy z dílny Matyáše Brauna.