Úvod > Aktuality > Pohádkové léto v Benicích sází na skvělé divadlo pro děti
Pohádkové léto v Benicích sází na skvelé divadlo pro deti
"> Pohádkové léto v Benicích sází na skvelé divadlo pro deti "> Skutecné lahudky nabízí detem i jejich rodicum divadelní prehlídka Pohádkové léto v Benicích "> V hrebcíne Favory se chová pres ctyricet starokladrubských koní, na kterých se mohou deti svézt
Kultura

Pohádkové léto v Benicích sází na skvělé divadlo pro děti

  • Vydáno16. července 2014
Skutečné lahůdky nabízí dětem i jejich rodičům divadelní přehlídka Pohádkové léto v Benicích 2014. Její organizátoři už po několik let zvou do nádherného prostředí hřebčína špičkové zájezdové soubory.

DivadloMezi zdmi starobylého špejcharu hřebčína Favory v Benicích se představí se svými představeními celá plejáda divadel i herců. Pravidelnými hosty přehlídky je divadlo Buchty a loutky, každoročně na Pohádkové létě vystupuje také kejklíř Vojta Vrtek a Divadlo Koňmo, což je pro barokní statek přímo symbolické spojení kultury a koní. V hřebčíně Favory se totiž chová přes čtyřicet starokladrubských koní, na kterých se mohou děti po skončení představení přímo na trojhranném nádvoří svézt.

Dětské diváky a jejich doprovod čeká letos ještě 18. července Královská moudrost v provedení Divadla Já to jsem, 25. července O kočkopsím povídání (Divadlo Silesia Ostrava), 1. srpna Tři malá prasátka (Buchty a loutky), 8. srpna Velká cirkusová pohádka (Kejklířské divadlo Vojty Vrtka), 15. srpna Vyprávění starého vlka aneb Pravda o Karkulce (Divadlo Koňmo), 22. srpna Čarodějnická pohádka (Divadlo Silesia Ostrava) 29. srpna uzavře Zlatá husa (Buchty a loutky) letošní Pohádkové léto v Benicích.

Pravidelný začátek všech představení je vždy v pátek od 18 hodin.