Úvod > Aktuality > Pohádková Trnkova Zahrada v Plzni zaujme celou rodinu
Pohádková Trnkova Zahrada v Plzni zaujme celou rodinu
"> Pohádková Trnkova Zahrada v Plzni zaujme celou rodinu "> Výstava pripomíná plzenského rodáka a svetove proslulého loutkáre Jirího Trnku "> Pri zakoupení vstupenek na všechny Trnkovy výstavy, získáte jednu vstupenku za 50%
Kultura

Pohádková Trnkova Zahrada v Plzni zaujme celou rodinu

  • Vydáno24. února 2015
Otevřít si knihu a vypravit se do světa dětské fantazie je možné téměř kdykoli, ale opravdu se projít magickým světem z pohádkové knížky Jiřího Trnky Zahrada můžete spolu se svými dětmi jenom v Západočeském muzeu v Plzni, a to od 27. února do 24. května.
Kouzelná zahrada 2Druhá výstava s názvem Pohádková Trnkova Zahrada 2 z programu Evropského hlavního města kultury, která připomíná plzeňského rodáka a světově proslulého loutkáře Jiřího Trnku, vám umožní zažít mnohé. Instalace v Západočeském muzeu v Plzni, rozmístěná do šesti místností představí všechny výrazné postavy i dějové linie knihy. Jen kluky tu nepotkáte, protože právě vy se jimi na chvilku stanete. Budete tak součástí dobrodružství i s vašimi dětmi.

Setkáte se s mluvící velrybou, pomocí Trpaskopu se podíváte do hlavy obřího sádrového trpaslíka a zjistíte, na co myslí. Můžete si užít adrenalinový závod na tříkolce se zlomyslným kocourem nebo si zahrát na štěkafon.

Interaktivní výstava s prvky divadla a animovaného filmu vás prostřednictvím audiovizuálních projekcí a nejrůznějších exponátů provede tajemnou zahradou plnou neobyčejných atrakcí a překvapivých setkání. Stačí jen otevřít dveře unikátního kybernetoskopu… Výstava bude otevřena denně od úterý do neděle mezi 10. a 18. hodinou. Vstupné vyjde dospělého na 100 korun, děti zaplatí 50 Kč.

Loutky Jiřího TrnkyZa Jiřím Trnkou se můžete vypravit také na výstavu Ateliér do Galerie města Plzně. Uvidíte zde více než 300 nejrůznějších exponátů, z nichž velká část je vystavena vůbec poprvé. Mezi nimi jsou originální divadelní a filmové loutky, filmové a technické scénáře, nejrůznější návrhy, ilustrace, obrazy, grafiky, rekvizity i filmové dekorace. Cílem výstavy je návštěvníkům přiblížit nejen Trnkovu tvorbu, ale také místa, kde jeho velkolepá díla vznikala. Některé techniky si lze dokonce na místě vyzkoušet - na chvíli se tak můžete stát třeba animátorem. Výstava je přístupná až do 10. května (denně mimo pondělí 10 až 18 hodin) pro dospělé za 100 Kč a pro děti o polovinu méně.

Protože obě výstavy spojuje osobnost a tvorba Jiřího Trnky, je možné si zakoupit vstupenky do "Zahrady 2" a "Ateliéru" s výraznou slevou. Při zakoupení vstupenek na všechny Trnkovy výstavy, získáte jednu vstupenku za 50%. Dospělý tak zaplatí 150 Kč, děti, studenti, senioři , ZTP 75 Kč. Prodej vstupenek probíhá v hlavní budově ZČM, v Galerii města Plzně a na internetu.
Galerie města Plzně

Galerie města Plzně

Galerie města Plzně se nachází v centru Plzně na náměstí Republiky a je součástí komplexu radničních budov. Galerie nabízí bohaté spektrum současného umění, přitom hlavním kritériem výběru je vysoká kvalita.

Západočeské muzeum v Plzni

Západočeské muzeum v Plzni

Západočeské muzeum v Plzni patří k předním muzejním institucím v České republice s více než dvěma miliony sbírkových předmětů ze všech oblastí vývoje přírody a společnosti.