Úvod > Aktuality > Pohádková Trnkova Zahrada v Plzni zaujme celou rodinu
Pohádková Trnkova Zahrada v Plzni zaujme celou rodinu
Kultura

Pohádková Trnkova Zahrada v Plzni zaujme celou rodinu

  • Vydáno24. února 2015
Otevřít si knihu a vypravit se do světa dětské fantazie je možné téměř kdykoli, ale opravdu se projít magickým světem z pohádkové knížky Jiřího Trnky Zahrada můžete spolu se svými dětmi jenom v Západočeském muzeu v Plzni, a to od 27. února do 24. května.
Kouzelná zahrada 2Druhá výstava s názvem Pohádková Trnkova Zahrada 2 z programu Evropského hlavního města kultury, která připomíná plzeňského rodáka a světově proslulého loutkáře Jiřího Trnku, vám umožní zažít mnohé. Instalace v Západočeském muzeu v Plzni, rozmístěná do šesti místností představí všechny výrazné postavy i dějové linie knihy. Jen kluky tu nepotkáte, protože právě vy se jimi na chvilku stanete. Budete tak součástí dobrodružství i s vašimi dětmi.

Setkáte se s mluvící velrybou, pomocí Trpaskopu se podíváte do hlavy obřího sádrového trpaslíka a zjistíte, na co myslí. Můžete si užít adrenalinový závod na tříkolce se zlomyslným kocourem nebo si zahrát na štěkafon.

Interaktivní výstava s prvky divadla a animovaného filmu vás prostřednictvím audiovizuálních projekcí a nejrůznějších exponátů provede tajemnou zahradou plnou neobyčejných atrakcí a překvapivých setkání. Stačí jen otevřít dveře unikátního kybernetoskopu… Výstava bude otevřena denně od úterý do neděle mezi 10. a 18. hodinou. Vstupné vyjde dospělého na 100 korun, děti zaplatí 50 Kč.

Loutky Jiřího TrnkyZa Jiřím Trnkou se můžete vypravit také na výstavu Ateliér do Galerie města Plzně. Uvidíte zde více než 300 nejrůznějších exponátů, z nichž velká část je vystavena vůbec poprvé. Mezi nimi jsou originální divadelní a filmové loutky, filmové a technické scénáře, nejrůznější návrhy, ilustrace, obrazy, grafiky, rekvizity i filmové dekorace. Cílem výstavy je návštěvníkům přiblížit nejen Trnkovu tvorbu, ale také místa, kde jeho velkolepá díla vznikala. Některé techniky si lze dokonce na místě vyzkoušet - na chvíli se tak můžete stát třeba animátorem. Výstava je přístupná až do 10. května (denně mimo pondělí 10 až 18 hodin) pro dospělé za 100 Kč a pro děti o polovinu méně.

Protože obě výstavy spojuje osobnost a tvorba Jiřího Trnky, je možné si zakoupit vstupenky do "Zahrady 2" a "Ateliéru" s výraznou slevou. Při zakoupení vstupenek na všechny Trnkovy výstavy, získáte jednu vstupenku za 50%. Dospělý tak zaplatí 150 Kč, děti, studenti, senioři , ZTP 75 Kč. Prodej vstupenek probíhá v hlavní budově ZČM, v Galerii města Plzně a na internetu.
Galerie města Plzně

Galerie města Plzně

Galerie města Plzně se nachází v centru Plzně na náměstí Republiky a je součástí komplexu radničních budov. Galerie nabízí bohaté spektrum současného umění, přitom hlavním kritériem výběru je vysoká kvalita.

Západočeské muzeum v Plzni

Západočeské muzeum v Plzni

Západočeské muzeum v Plzni spravuje více než dva miliony sbírkových předmětů ze všech oblastí vývoje přírody a společnosti. Novorenesanční budova muzea byla postavena v letech 1896 -1899 podle návrhu Josefa Škorpila a dodnes patří k nejkrásnějším dominantám historického jádra Plzně.

Další aktuality

Kam vzít děti v Plzni, aby se nenudily?

Kam v Plzni s dětmi? Možná vás to překvapí, ale možností je tolik, že nebudete vědět, co si vybrat dřív. Velkým lákadlem je zdejší zoo, kde nyní uvidíte nejen smečku čiperných lvů nebo majestátné zubry, ale také sněženky pomalu vykukující z listí. Přímo na náměstí najdete Muzeum loutek, které představuje loutkářskou tradici v Plzni, a nechybí ani Spejbl a Hurvínek. Na náměstí leží i druhé muzeum určené dětem, Muzeum strašidel. Minout určitě nemůžete Techmanii anebo nově otevřenou galerii Depo Moto Art. Možností, jak si s dětmi užít zážitky nabitý den v Plzni je však mnohem více, inspiraci vám přináší portál Kudy z nudy.
Plzeňský kraj | Zážitky

O historii šumavského sklářství se dozvíte v Kašperských Horách

Zajímá vás historie českého sklářství? Umění tavit sklo bylo v minulosti tajemstvím, které předával otec nejstaršímu synovi, a tak české sklářské rody významně ovlivnily světový technologický vývoj i umělecké styly. Jedním z fenoménů své doby bylo i šumavské sklo. A právě expozici šumavského sklářství představuje Muzeum Šumavy v Kašperských Horách.
Plzeňský kraj | Kultura

Unikátní Plzeňské historické podzemí je opět přístupné a zve k návštěvě

Únorové dny s nevyzpytatelným počasím zatím k procházkám přírodou moc nelákají, tak co se radši projít pod zemí? Plzeňské historické podzemí je po lednové technické odstávce od února opět otevřené každý den od 10 do 18 hodin. Procházka tajemným labyrintem chodeb začíná… v lednici. Opravdu! A během hodinové prohlídky čekají ještě další překvapení, skrytá zákoutí, autentické nálezy a neobyčejná místa. Poutavou a zábavnou formou se dozvíte mnohé o vzniku a využití podzemí a také o životě ve středověku.
Plzeňský kraj | Památky

Na Chodsku se chystají rázovité masopustní průvody

Města a obce na Chodsku slaví masopust od 9. do 17. února 2024 a i letos se ve vyhlášených lokalitách chystají tradiční masopustní průvody. Největší z nich se odehraje v Postřekově, oblíbený je též masopust v Klenčí a Kolovči.
Plzeňský kraj | Kultura

Vydejte se o jarních prázdninách na hrad Kašperk a užijte si jedinečné zimní prohlídky

Hrad Kašperk pokračuje ve své tradici otevírání se návštěvníkům v netradičních termínech mimo hlavní turistickou sezonu, tentokrát to bude o jarních prázdninách. Na hrad Kašperk se můžete vydat pěšky, na kole, na běžkách i na sáňkách, záležet bude na počasí. Po celou dobu jarních prázdnin od 1. 2. do 28. 3. 2024 bude hrad otevřen pro skupiny od 5 osob.
Plzeňský kraj | Zážitky

Skvosty našich národních parků: 50 nejkrásnějších míst, která navštívit na Šumavě

Náhorní planiny, zrádné slatě, starobylé lesy, ledovcová jezera a malebné výhledy – to vše tvoří svéráznou krajinu Národního parku Šumava. Ten je nejlákavějším cílem pro ty, kteří hledají majestát a velebnost přírody, fyzické i psychické zotavení. Poznejte nejkrásnější místa na Šumavě, o kterých poutavě psal Karel Klostermann ve svých románech a povídkách, či Adalbert Stifter, básník Šumavy. Jedno z nejstarších pohoří střední Evropy bylo díky své jedinečnosti roku 1963 prohlášeno chráněnou krajinnou oblastí a v roce 1991 národním parkem.
Plzeňský kraj | Příroda

Prožijte pohádku plzeňské hotelové noci

Chcete přátele pozvat na návštěvu do Plzně? Dlouho plánujete cestu do západočeské metropole a zatím nebyla příležitost? V pátek a o víkendu 26. až 28. ledna 2024 se opět po roce konají Plzeňské hotelové noci a vy se můžete v osmnácti plzeňských hotelech a penzionech ubytovat za zvýhodněné ceny. Jako bonus se zdarma podíváte do Loosových interiérů, Západočeské galerie v Plzni, Pivovarského muzea, muzea Patton Memorial Pilsen a se slevou na prohlídku plzeňského pivovaru.
Plzeňský kraj | Životní styl

10 tipů na nejkrásnější fotomísta Plzně

Máte rádi fotografování a hledáte ta nejkrásnější a nejzajímavější místa, která lze ve vašem okolí zachytit? Jestliže jste z Plzně, poradíme vám pár tipů, kde se s foťákem zastavit a udělat si pěkný snímek. Západočeská metropole je totiž plná překvapení a malebných koutů!
Plzeňský kraj | Zážitky