Úvod > Aktuality > Pohádková nálada v muzeu v Mladé Boleslavi trvá až do neděle
Pohádková nálada v muzeu v Mladé Boleslavi trvá až do neděle
">
Památky

Pohádková nálada v muzeu v Mladé Boleslavi trvá až do neděle

  • Vydáno2. ledna 2015
Stýská se vám po vánoční atmosféře s tradičními hračkami? Až do neděle 4. ledna můžete zavzpomínat i vy na tradiční dřevěné hračky. Vánoční výstava v Mladé Boleslavi má letos jediný cíl: obdarovat děti všech věkových kategorií nezapomenutelnými chvílemi objevování, zkoumání, odkrývání, odtajňování a hraní si se všemi předměty, objekty, loutkami a bytostmi, které najdou ve výstavním sále v muzeu v Mladé Boleslavi. Upozorňujeme, že od 5.1. 2015 bude muzeum kvůli úpravě výstavních prostor uzavřeno, a to až do poloviny února.
Brněnský výtvarník Antonín Maloň totiž vytváří ze dřeva rozličné kousky a kusy s fantazií sobě vlastní a největší radost, kromě tvůrčího procesu samotného, mu přináší pomyšlení na rozzářené tváře dětí při hře se vším, co pro ně vyrobil.
 
Výstava v Muzeu Mladoboleslavska je otevřena denně mimo pondělí od 9.00 do 12.00 a od 13.00 do 16.00 hodin.

Muzeum Mladoboleslavska se sídlem na hradě v Mladé Boleslavi

Muzeum Mladoboleslavska se sídlem na hradě v Mladé Boleslavi

V historickém centru Mladé Boleslavi se nachází hrad, který stojí na místě rozsáhlého hradiště, které bylo v 11. až 12. století správním i obchodním centrem celého Pojizeří. Gotický hrad tu nechal po roce 1320 postavit významný český šlechtický rod, páni z Michalovic, jako své rodové sídlo.

Další aktuality