Úvod > Aktuality > Pohádková kovárna v Selibově zůstává otevřena i poslední dny v roce
Pohádková kovárna v Selibově zůstává otevřena i poslední dny v roce
"> "> "> ">

Pohádková kovárna v Selibově zůstává otevřena i poslední dny v roce

Vydáno 13. prosince 2019 Zážitky
Turistický hit nejen malých dětí, Pohádková kovárna v Selibově na Písecku, má otevřené své brány i o Vánocích. Její příznivci se budou moci potěšit pohádkovými bytostmi během posledních dnů v roce. Otevřeno je o adventních víkendech a také od 27. do 30. prosince, vždy od 11 do 16 hodin. V neděli 22. prosince 2019 se můžete přijít poklonit Ježíškovi. Od 13 do 18 hodin pro vás bude připraven Živý Betlém – biblický příběh o narození spasitele. Představení se konají každou hodinu před Pohádkovou kovárnou.
Pro velký zájem návštěvníků se pohádkové bytosti ze selibovské kovárny ještě neuložily k zimnímu odpočinku a rozhodly se potěšit svoje příznivce i v čase předvánočním. Je v ní nainstalováno téměř 40 loutkových pohádkových postaviček od autorů z celé České republiky.

Návštěvníky vítají například hastrmani, víly, Jeníček s Mařenkou i zlou Ježibabou, Červená Karkulka, čerti a další pohádkové bytosti. Navštívit ji můžete každý adventní víkend vždy od 11:00 do 16:00 hodin, tj. 14. a 15. prosince nebo 21. a 22. prosince. Otevřeno bude také od 27. do 30. prosince 2019.

V neděli 22. prosince 2019 před Pohádkovou kovárnou můžete shlédnout Živý Betlémbiblický příběh o narození Spasitele. Představení probíhají od 13:00 do 18:00 hodin, poslední představení v 17:00 hodin.

Zapomeňte na chvíli na vánoční shon a přijďte se nadýchat té pravé pohádkové atmosféry Vánoc, ochutnat čertovský svařáček nebo dětský punč a třeba si vyrobit vánoční ozdobičku v Pohádkové dílně.

Pohádkové bytosti vám v neděli 22. prosince přinesou Betlémské světlo - malý plamínek, jenž svou silou spojuje mnohá srdce a dělá radost lidem dobré vůle. Pokud si budete chtít odnést kousek domů, stačí si přinést svíčku
 
Pokud budete psát Ježíškovi a jste alespoň trošku hodní, přineste si dopis s sebou do kovárny. Od obyvatel Pohádkové kovárny na něj získáte razítko jako doporučení pro Ježíška, že vám toto přáníčko má splnit…
Pohádková kovárna v Selibově

Pohádková kovárna v Selibově

Chcete-li vstoupit do pohádky, navštivte starobylou kovárnu v Selibově, která se nachází na půli cesty mezi Pískem a Protivínem. V malebné vesničce uprostřed návsi si dali dostaveníčko čerti, hastrmani a víly z nedalekého Tálínského rybníka, a jiná pohádková havěť.

Další aktuality

10.8.
2020
Vodníci obsadí o víkendu Třeboň

Vodníci obsadí o víkendu Třeboň

Jižní Čechy | Zážitky
10.8.
2020
Deset hradů, zámků a klášterů kolem Vltavy

Deset hradů, zámků a klášterů kolem Vltavy

Jižní Čechy | Památky
6.8.
2020
Jazzové léto a podzim v Česku

Jazzové léto a podzim v Česku

Jižní Čechy | Kultura