Úvod > Aktuality > Pohádková kovárna v Selibově zůstává otevřena i poslední dny v roce

Pohádková kovárna v Selibově zůstává otevřena i poslední dny v roce

Vydáno 8. prosince 2018 Zážitky
Turistický hit nejen malých dětí, Pohádková kovárna v Selibově na Písecku, otevře své brány i o Vánocích. Její příznivci se budou moci potěšit pohádkovými bytostmi během posledních dnů v roce. Otevřeno je o adventních víkendech o adventních víkendech (1., 2., 8., 9., 15., 16., 22. a 23. prosince 2018) a také od 27. do 30. prosince, vždy od 11 do 16 hodin. V neděli 16. prosince 2018 se můžete přijít poklonit Ježíškovi. Od 13 do 18 hodin pro vás bude připraven Živý Betlém – biblický příběh o narození spasitele. Představení se konají každou hodinu před Pohádkovou kovárnou.
Pro velký zájem návštěvníků se pohádkové bytosti ze selibovské kovárny ještě neuložily k zimnímu odpočinku a rozhodly se potěšit svoje příznivce i v čase předvánočním. Je v ní nainstalováno téměř 40 loutkových pohádkových postaviček od autorů z celé České republiky.

Návštěvníky vítají například hastrmani, víly, Jeníček s Mařenkou i zlou Ježibabou, Červená Karkulka, čerti a další pohádkové bytosti. Navštívit ji můžete každý den vždy od 11 do 17 hodin.

V neděli 16. prosince 2018 před Pohádkovou kovárnou můžete shlédnout Živý Betlémbiblický příběh o narození Spasitele. Představení probíhají od 13 do 18 hodin, poslední představení v 17. hodin.

Zapomeňte na chvíli na vánoční shon a přijďte nadechnout tu pravou pohádkovou atmosféru Vánoc, ochutnat čertovský svařáček nebo dětský punč a třeba si vyrobit vánoční ozdobičku v Pohádkové dílně.

Pohádkové bytosti nám tento den přinesou Betlémské světlo - malý plamínek, jenž svou silou spojuje mnohá srdce a dělá radost lidem dobré vůle. Pokud si budete chtít odnést kousek domů, stačí si přinést svíčku
 
Pokud budete psát Ježíškovi a jste alespoň trošku hodní, přineste si dopis s sebou do kovárny. Od obyvatel Pohádkové kovárny na něj získáte razítko jako doporučení pro Ježíška, že vám toto přáníčko má splnit…
Pohádková kovárna v Selibově

Pohádková kovárna v Selibově

Chcete-li vstoupit do pohádky, navštivte starobylou kovárnu v Selibově, která se nachází na půli cesty mezi Pískem a Protivínem. V malebné vesničce uprostřed návsi si dali dostaveníčko čerti, hastrmani a víly z nedalekého Tálínského rybníka, a jiná pohádková havěť.