Úvod > Aktuality > Pohádková kovárna v Selibově zůstává otevřena i poslední dny v roce
Zážitky

Pohádková kovárna v Selibově zůstává otevřena i poslední dny v roce

  • Vydáno13. prosince 2019
Turistický hit nejen malých dětí, Pohádková kovárna v Selibově na Písecku, má otevřené své brány i o Vánocích. Její příznivci se budou moci potěšit pohádkovými bytostmi během posledních dnů v roce. Otevřeno je o adventních víkendech a také od 27. do 30. prosince, vždy od 11 do 16 hodin. V neděli 22. prosince 2019 se můžete přijít poklonit Ježíškovi. Od 13 do 18 hodin pro vás bude připraven Živý Betlém – biblický příběh o narození spasitele. Představení se konají každou hodinu před Pohádkovou kovárnou.
Pro velký zájem návštěvníků se pohádkové bytosti ze selibovské kovárny ještě neuložily k zimnímu odpočinku a rozhodly se potěšit svoje příznivce i v čase předvánočním. Je v ní nainstalováno téměř 40 loutkových pohádkových postaviček od autorů z celé České republiky.

Návštěvníky vítají například hastrmani, víly, Jeníček s Mařenkou i zlou Ježibabou, Červená Karkulka, čerti a další pohádkové bytosti. Navštívit ji můžete každý adventní víkend vždy od 11:00 do 16:00 hodin, tj. 14. a 15. prosince nebo 21. a 22. prosince. Otevřeno bude také od 27. do 30. prosince 2019.

V neděli 22. prosince 2019 před Pohádkovou kovárnou můžete shlédnout Živý Betlémbiblický příběh o narození Spasitele. Představení probíhají od 13:00 do 18:00 hodin, poslední představení v 17:00 hodin.

Zapomeňte na chvíli na vánoční shon a přijďte se nadýchat té pravé pohádkové atmosféry Vánoc, ochutnat čertovský svařáček nebo dětský punč a třeba si vyrobit vánoční ozdobičku v Pohádkové dílně.

Pohádkové bytosti vám v neděli 22. prosince přinesou Betlémské světlo – malý plamínek, jenž svou silou spojuje mnohá srdce a dělá radost lidem dobré vůle. Pokud si budete chtít odnést kousek domů, stačí si přinést svíčku
 
Pokud budete psát Ježíškovi a jste alespoň trošku hodní, přineste si dopis s sebou do kovárny. Od obyvatel Pohádkové kovárny na něj získáte razítko jako doporučení pro Ježíška, že vám toto přáníčko má splnit…
Pohádková kovárna v Selibově

Pohádková kovárna v Selibově

Chcete-li vstoupit do pohádky, navštivte starobylou kovárnu v Selibově, která se nachází na půli cesty mezi Pískem a Protivínem. V malebné vesničce uprostřed návsi si dali dostaveníčko čerti, hastrmani a víly z nedalekého Tálínského rybníka, a jiná pohádková havěť.

Další aktuality

Znáte rekordy a kuriozity našich hor?

České hory nabízejí kvalitní podmínky pro lyžaře, snowboardisty i běžkaře a další zimní sporty. Pro vyznavače zimních aktivit jsou k dispozici špičkově vybavená horská střediska, nabízející kvalitní sjezdovky, běžecké tratě, bobové dráhy i místa, kde si pěkně zabruslit. Mnohé lokality jsou proslulé pořádáním prestižních sportovních akcí jako je Světový pohár v biatlonu, běhu na lyžích, ve sjezdovém lyžování či obřím slalomu. Znáte však všechna "nej" našich hor? Přehled rekordů a kuriozit našich bílých svahů vám přináší Kudy z nudy.
Jihočeský kraj | Zimní sporty

Andělská Hluboká vás příjemně naladí

Do šestého ročníku vstoupila 20. listopadu 2022 Andělská Hluboká. Opět se koná festival desítek kulturních, charitativních a církevních akcí pro malé i velké, bez kterého si advent a Vánoce Hlubočtí už ani nedokážou představit. Vánočně laděný program, který připravují místní spolky i profesionálové z kulturních organizací ve městě, zaplní všechny adventní víkendy. Uskuteční se na několika místech ve městě, především na hlavním pódiu na náměstí, ale i na zámku, v kostele, v zoo nebo Alšově jihočeské galerii.
Jihočeský kraj | Zážitky

Jihočeskou metropoli rozzáří Českobudějovický advent

Letošní ročník Českobudějovického adventu zve na pravou vánoční atmosféru a bohatý kulturní program. Začíná už v pátek 18. listopadu a potrvá až do 31. prosince 2022. Po dvou letech, kdy nebylo možné vánoční trhy pořádat, si mohou obyvatelé i návštěvníci krajské metropole znovu užít originální koncepci pojetí adventních trhů, v jejichž středu dominuje unikátní ledové kluziště kolem Samsonovy kašny. Otevřeno bude denně od 10:00 do 22:00 hodin.
Jihočeský kraj | Zážitky

Nechejte se okouzlit příběhem Ježíškova narození u některého z originálních českých betlémů

Příběh o Ježíškově narození byl a je věčnou inspirací pro tvůrce betlémů. Česká republika se v jejich počtu řadí mezi betlémářské velmoci, protože výroba betlémů zde má tradici už od 16. století. V Praze se první Betlém objevil už v roce 1560 a odtud se rychle šířil i do dalších regionů. Betlémy ze dřeva, slámy, papíru, keramiky, skla, ale třeba i z perníku, korku, paličkované a pletené, velké, miniaturní i unikátní najdete ve výběru portálu Kudy z nudy.
Jihočeský kraj | Kultura