Úvod > Aktuality > Podzimní výlovy lákají turisty nejen do jižních Čech

Podzimní výlovy lákají turisty nejen do jižních Čech

Vydáno 29. září 2019 Zážitky
Na jihu Čech začaly podzimní výlovy, které potrvají až do konce listopadu. Rybářství Třeboň, největší producent sladkovodních ryb v Evropě, plánuje na podzim z asi 250 rybníků vylovit zhruba 2300 tun tržních ryb, především kaprů. Zatím rybáři loví menší rybníky. Výlov rybníku Rožmberk je plánován na pátek až neděli 11. až 13. října. Stejně jako loni i letos čeká návštěvníky výlovů gastronomická nabídka a doprovodný program.
Podzimní ráno, na hladině polovypuštěného rybníka se převaluje mlha a do studeného bahna se postupně vydávají desítky postav v dlouhých pláštích a vysokých botách se sítěmi v rukou. Neklamné znamení, že začíná sezona výlovů. Na řadu z nich vás zve portál Kudy z nudy.

Na výlovy se samozřejmě chystají i rybáři v dalších koutech Čech a Moravy. Například Rybářství Tovačov zve na slavnostní výlov Hradeckého rybníka, který proběhne o víkendu 19. a 20. října.

K tradičním akcím rovněž patří výlov rybníka Olšovec spojený s oblíbeným jarmarkem řemesel, konaný také o víkendu 19. a 20. října Jedovnici v Moravském krasu, a výlov Bohdanečského rybníka na Pardubicku, který proběhne 28. října.
 

Pravé jihočeské...

Třeboňský výlovAčkoli, jak bylo již zmíněno výše, výlovy probíhají po celé České republice, přeci jen těmi nejvyhledávanějšími jsou ty jihočeské. Letošní výlovy zahájí rybník Rožmberk Rybářství Třeboň od 11. do 13. října 2019. Pro návštěvníky budou připraveny rybí speciality z Třeboňského kapra a dalších sladkovodních ryb, víno a burčák ze Znovínu Znojmo, pivo Bohemia Regent a doprovodný program.

Následovat budou výlovy rybníků: 22. – 25. 10. Horusický velký, 29. – 31. 10. Spolský velký, 30.10. – 3. 11. Dvořiště, 13 – 16. 11. Bošilecký.


 
Výlov Štěpnického rybníka v Telči

31.10.
Výlov Štěpnického rybníka v Telči

Na tradičním výlovu Štěpnického rybníka se můžete těšit na prodej živých ryb a rybích specialit, hudbu, občerstvení.

Munický rybník u Hluboké nad Vltavou

Munický rybník u Hluboké nad Vltavou

Munický rybník se nachází jižně od Hluboké nad Vltavou a součástí větší rybniční soustavy, kterou dříve tvořilo 6 samostatných rybníků. Svou rozlohou patří mezi největší z nich.

Blatenská ryba - sportovní rybolov a rekreace

Blatenská ryba - sportovní rybolov a rekreace

Nabízíme rekreantům, letním hostům, dětem a ostatním zájemcům o sportovní rybolov několik možností vyžití. Přijeďte a zažijete skvělou zábavu a vynikající sportovní zážitky!