Úvod > Aktuality > Podzimní stezky v korunách stromů – užijte si výlety nad zemí a v oblacích
Zážitky

Podzimní stezky v korunách stromů – užijte si výlety nad zemí a v oblacích

  • Vydáno12. září 2022
Krásné výhledy na okolní krajinu, adrenalinové a interaktivní prvky, tobogány i unikátní vyhlídka Skywalk – to všechno nabízejí stezky v korunách stromů. Nastálé babí léto nám v příštích dnech snad ještě přinese pěkné počasí na výlet. Užijte si volný čas na čerstvém vzduchu a s parádními výhledy! Kam se do korun stromů vypravit vám prozradí portál Kudy z nudy.

Beskydská stezka Valaška

stezka ValaškaNa skleněnou vyhlídku Skywalk nebo na 22 metrů vysokou kaskádovitou věž zve Stezka Valaška v Beskydech. Stezka mezi stromy stojí u horní stanice lanové dráhy na Pustevnách, hned kousek od běžeckého areálu, přibližně 250 metrů od lanovky směrem k vrcholu Tanečnica. Po výstupu na nejvyšší bod ve výšce 1099 metrů nad mořem vás čeká nádherný výhled do dalekého okolí. Uvidíte Štramberskou trúbu, letiště, Ostravu, Havířov, Lysou horu a v dohledu je i Polsko. Za dobrého počasí je možné dohlédnout i na Jeseníky či Velkou Fatru. Otevřeno je zde denně od 9:30 do 18:00 hodin, vstupné vyjde na 290 Kč.
 

Stezka v oblacích na Dolní Moravě

stezka v oblacích dolní moravaNa Dolní Moravě poblíž horní stanice lanovky Sněžník najdete stezku Stezku v oblacích s jedinečným výhledem na horské masivy v okolí. Samotná stezka se nachází ve výšce 1116 metrů nad mořem a do výšky měří 55 metrů. Stezka v oblacích nejen baví, ale také vzdělává. Podél dřevěné lávky směrem k vrcholu najdete 12 informačních tabulí. Dozvíte se spoustu informací a zajímavostí o Stezce, okolí a pohoří Králického Sněžníku. Z vrcholku stezky se otvírá fantastický výhled nejenom na Králický Sněžník s údolím řeky Moravy a nejbližší okolí, ale jsou vidět i Jeseníky nebo Krkonoše. Ti odvážnější mohou k cestě dolů využít 100 metrů dlouhý tobogán s okýnky a několika klopenými zatáčkami. Mají zde otevřeno denně od 10:00 do 16:30 hodin, v říjnu ve všední dny pak o hodinu méně, za vstup zaplatíte 340 Kč. V provozu je také vyhledávaná visutá lávka Sky bridge721. Vstup sem vyjde na 575 Kč, vstupenky je nutné zakoupit předem v e-shopu.
 

Stezka korunami stromů na Lipně

Stezka korunami stromů na Lipně byla vůbec první svého druhu v České republice. Stezka je zcela bezbariérová a přizpůsobena nejen jízdě s kočárky, ale i pro vozíčkáře. Je dlouhá 372 m a citlivě zasazena do smíšeného lesa. Při maximálním stoupání 2 – 6% se dostanete až do 24 metrové výšky. Opravdovým vrcholem stezky je 40metrová věž, odkud se vám naskytne fantastický výhled na vrcholky Alp, téměř celou část Lipenského jezera, nádherné okolí Šumavy a Novohradské hory.

stezka lipnoSoučástí Stezky jsou naučné didaktické prvky, které obohatí a rozšíří znalosti v oblasti přírody, její ochrany a funkce lesa. Nejen pro malé návštěvníky, ale i pro ty, kteří zůstali stále mladí, a neopustila je chuť po dobrodružství, jsou určeny tři zážitkové stanice s lanovými prvky. Další atrakcí na stezce je nejdelší tobogán svého druhu v České republice, který vede středem vyhlídkové věže. Jízda na tobogánu vám zaručí úchvatný zážitek, který prožijete od výšky 24 m a v délce 52 m. Ke stezce, která je součástí Active Parku Lipno, se dostanete samozřejmě pěšky nebo na kole, ale můžete využít také lanovku nebo speciální autobus; obousměrná jízdenka pro dospělé stojí 200 Kč, vstupné na stezku pak 390 Kč. Otevřeno je celý rok, v září od 9:30 do 19:00 hodin a v říjnu od 10:00 do 18:00 hodin.
 

Krkonošská Stezka korunami stromů v Janských Lázních

stezka janské lázněStezka korunami stromů v Krkonoších vyrostla v roce 2018 na okraji Janských Lázní na úpatí Černé hory mezi Hoffmanovou boudou a Zlatou vyhlídkou, ve smíšeném lese, kde se kromě borovic, smrků a jedlí nacházejí jeřáby a další druhy listnatých stromů. Nejstarší stromy jsou až sto let staré a tyčí se do třicetimetrové výšky. Vyhlídková plošina je převyšuje o 15 metrů a nabízí nové výhledy na východ, jih a západ. Ostatně s 45metrovou vyhlídkovou věží, délkou 1 300 metrů a chodníky vedoucími až 23 metrů nad terénem se krkonošský projekt řadí k největším v Evropě. Na rozdíl od dvou starších stezek se tu podíváte i pod zem, ke kořenům lesních velikánů, a můžete studovat mikrosvět půdy od kořenů až po nejmenší živočichy. Stezka v Krkonoších je po celé své délce bezbariérová a jsou na ní desítky zastávek s informacemi o krkonošském lese a několik adrenalinových stanovišť se sérií různých překážek, stejně jako na stezkách na Lipně i na Dolní Moravě se tu dolů můžete vrátit sklouznutím po tobogánu. Stezka korunami stromů v Janských Lázních je otevřená po celý rok denně, v září od 9:30 do 19:00, v říjnu od 9:30 do 17:00 hodin. Vstupné stojí 280 korun.


Vyhlídky nad oborou Linhart v Karlových Varech

obora linhartPo malé stezce, vedoucí po lávkách mezi korunami stromů, se můžete projít v areálu u sv. LinhartaKarlových Varech. Obora se zvěří se rozkládá na 67 hektarech a během několika let se v ní budou prohánět řádově desítky kusů zvěře. Pozorovat je můžete z visutých mostů, které jsou místy až v šestimetrové výšce. Poblíže budovy Linhart je umístěna samostatná zastřešená pozorovatelna, zajišťující výhled na zvěř pasoucí se na přilehlém palouku. Delší pozorovací lávka prochází hlavní komorou a vede převážně po lokalitě louky, podél pěti lučních rybníků propojených potůčkem a v části prochází hlubokým lesem v těsné blízkosti kmenů. Kratší pozorovací lávka prochází vedlejší komorou obory pro černou zvěř v hlubokém lese a v části mlázím.
 

Další stezky v korunách stromů

  • kamzíkova stezkaAdrenalin a zábavu slibuje nově otevřená Kamzíkova stezka, která rozšířila nabídku rekreačního areálu Hlubočky v Hrubé Vodě na Olomoucku. Není třeba žádné jištění, stezka je vybavená řadou bezpečnostních prvků a nabízí deset různých překážek převážně z přírodních materiálů. Novinkou je i zábavný park s vodními prvky a podzemním bludištěm.
  • Nedaleko Srní na Šumavě se nachází návštěvnické centrum věnované vlkům. Součástí je i jejich pozorování z lávky umístěné vysoko nad terénem.
  • Beskydské nebeDalším místem, kde se podíváte do korun stromů, je Beskydské nebe, naučná stezka s téměř stometrovou lávkou ve výšce až šestnáct metrů nad zemí. Kromě lávky tu najdete několik zastavení, kde poznáte život ptačích obyvatel okolních stromů. Atrakce vznikla na pomezí Frenštátu pod Radhoštěm a Trojanovic v lesoparku Horečky nad roklí potoka Vlčák. Zašlou slávu připomíná nedaleký skokanský můstek, na němž kdysi trénoval a soutěžil legendární skokan na lyžích Jiří Raška, najdete tu rovněž okruh zážitkových cyklotras Beskydských trailů.
Stezka Valaška – stezka mezi korunami stromů Pustevny

Stezka Valaška – stezka mezi korunami stromů Pustevny

Nadzemní panoramatická Stezka Valaška je dlouhá 610 metrů, přičemž lesní úsek po věž je dlouhý 390 metrů a zbytek tvoří chodník na 22 metrů vysokou kaskádovitou věž. Součástí je skleněná vyhlídková plošina a 150 metrů dlouhý zavěšený "himálajský" chodník.

Visutý most přes údolí na Dolní Moravě – Sky Bridge 721

Visutý most přes údolí na Dolní Moravě – Sky Bridge 721

Horský resort Dolní Morava se chlubí světovým unikátem Sky Bridge 721. Jedná se o nejdelší visutý most pro pěší na světě, který spojuje dva hřebeny hor. Lávka měří 721 metrů a procházet se po ní budete ve výšce 95 metrů nad zemí.

Stezka korunami stromů s tobogánem u Lipna

Stezka korunami stromů s tobogánem u Lipna

První stezka korunami stromů v České republice je otevřená celoročně. Stezka v délce 372 m z dřevěné konstrukce je citlivě zasazena do smíšeného lesa a při maximálním stoupání 2 – 6% se dostanete až do 24 metrové výšky. Stezka je zakončena 40metrovou vyhlídkovou věží.

Stezka pod korunami stromů v Lanškrouně

Stezka pod korunami stromů v Lanškrouně

Stezka pod korunami stromů v Lanškrouně vede od Údolní ulice k Pivovarskému náměstí. Nabízí místo pro odpočinek u vodního toku a zároveň pod korunami stromů.

Obora svatý Linhart v Karlových Varech s visutými můstky

Obora svatý Linhart v Karlových Varech s visutými můstky

Obora sv. Linhart, která se rozkládá na ploše téměř 70 hektarů, kromě klasické pozorovatelny nabízí i ojedinělý pohled na zvířata a krajinu, a to shora. K tomu účelu slouží soustava můstků, která místy vyvede stezku až do šestimetrové výšky.

Stezka v oblacích Dolní Morava

Stezka v oblacích Dolní Morava

Stezka v oblacích na Dolní Moravě návštěvníkům umožní projít se v korunách stromů s jedinečným výhledem na horské masivy v okolí. Svým tvarem má připomínat let nočního motýla. Stezku najdete poblíž horní stanice lanovky Sněžník ve výšce 1 116 metrů.

Kamzíkova stezka u Olomouce

Kamzíkova stezka u Olomouce

13 metrů nad zemí se najdete zábavný systém prolézaček, chodníků, žebříků a lan. 15 metrovou skluzavkou se poté dostanete opět na výchozí bod. Vhodné pro děti i dospělé.

Stezka korunami stromů Krkonoše

Stezka korunami stromů Krkonoše

Stezka korunami stromů vznikla na okraji Janských Lázní v Krkonoších. Vyhlídková věž, která nabízí rozhledy do okolního stromoví i na Janské Lázně, je vysoká 45 metrů, vodorovná část stezky se nachází ve výšce 24 metrů. Po trase mezi korunami stromů ujdete 1 511 metrů, dolů se lze dostat tobogánem.

Naučná stezka Beskydské nebe

Naučná stezka Beskydské nebe

Naučná stezka Beskydské nebe je dlouhá 1 800 metrů a zahrnuje v sobě expozici siluet dravců pod zastřešením pódia amfiteátru, dřevěnou lávku nad roklí potoka Vlčáku s expozicí Život v korunách stromů a dalších šest zastavení v rámci celé lokality Horeček.

Návštěvnické centrum Srní věnované šelmám – výběh s vlky

Návštěvnické centrum Srní věnované šelmám – výběh s vlky

Centrum prezentuje původní druhy volně žijících zvířat v jejich přirozeném biotopu, reintrodukované a nebo dříve vyhynulé druhy. Bezpochyby největším lákadlem je výběh s vlky na rozloze 3 hektary, napříč kterým vede visutá pozorovací stezka.

Další aktuality

Turistické novinky letošního roku, které můžete navštívit celoročně

K pomalu končícímu roku patří i shrnutí toho, co se letos podařilo. Kudy z nudy vám proto přináší přehled nově otevřených expozic, muzeí, rozhleden a dalších turistických zajímavostí, které přinesl rok 2022 a jsou navíc otevřeny po celý rok. Takže, pokud ještě nejste smířeni s přicházející zimou a sezením doma „za pecí“, zkuste se vypravit na některá premiérová místa z našeho výběru. Nudit se zaručeně nebudete!
Zážitky

50 tipů na víkend z celého Česka

Tipy na zajímavé akce na víkend 10. až 11. prosince 2022. Inspirace na výlety a víkendové zážitky – za romantikou a poznáním, sport, zábava pro děti, aktuální výstavy, koncerty a zážitkové programy z celé České republiky! Tipy z kalendáře akcí snadno a rychle na jednom místě na Kudy z nudy.
Zážitky

Vyberte pro své blízké originální dárky – oceněné produkty ze všech koutů Česka

Přemýšlíte, co ještě pro své blízké vybrat pod stromeček? Inspirujte se našimi tipy na výrobky oceněné certifikátem „Regionální produkt“ – nabídneme vám nejrůznější gastronomické pochutiny, od vynikajících vín přes marmelády, sýry a paštiky po tradiční pečivo, a dále řemeslné produkty z keramiky, ovčí vlny, skla, dřeva, textilu a dalších materiálů. A co všechny tyto výrobky spojuje? Poctivá práce, láska k tradicím a specifický charakter místa, kde vznikly.
Zážitky

10 tipů, kde najdete Ježíškovu poštu

Mají vaše děti již napsaný dopis Ježíškovi, ale nejsou si jisté, kde najít Ježíškův poštovní úřad? Snadná pomoc! Podívejte se na náš přehled míst, kde každoročně úřadují Ježíškovi pomocníci a vyberte si to, které je k vám nejblíže. Na dopis dostanete i speciální vánoční razítko.
Zážitky